Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 904

Okrążenia dla Kubusia na stadionie OSiR w Hajnówce

15.09.2020

Tysiąc sześćset szesnaście okrążeń i sześćset pięćdziesiąt siedem to łączna suma kilometrów, które pokonali uczestnicy akcji charytatywnej ,,Okrążenia dla Kubusia”. W pierwszą niedzielę września, u schyłku lata i zarazem na progu jesieni grupa społeczna Hajnówka Biega po raz kolejny zaprosiła miłośników biegania do wspólnej aktywności fizycznej, której przyświecał szczytny cel. Organizatorom i uczestnikom wydarzenia zależało na wsparciu zbiórki środków pieniężnych, przeznaczonych na leczenie Kubusia Suchodoły – dwuletniego, walecznego hajnowianina, zmagającego się z agresywną postacią SMA. Uczestnicy akcji pokonywali okrążenia na stadionie, ile sił starczyło w nogach i zasilali skarbonkę Kubusia.

Do udziału w treningu wytrzymałościowym zachęcała nie tylko idea akcji, ale także piękna bieżnia na stadionie lekkoatletycznym OSiR w Hajnówce oraz medale i puchary dla najwytrwalszych. Kiermasz słodkości z lemoniadą w tle, przygotowany przez panią Renatę Burę stanowił zachętę do jeszcze większego wysiłku, a słodka przekąska po zakończonym starcie rekompensowała wysiłek i wypieki na twarzy. Ze sprzedaży pysznych wypieków zebrano 936 zł, które także trafiły do skarbonki Kuby.

Okrążenia pokonywali biegacze w różnym wieku. Startem honorowym, rozpoczynającym całe wydarzenie był bieg najmłodszych uczestników, których powitał Burmistrz Miasta Hajnówka – pan Jerzy Sirak. Następnie do rywalizacji włączali się dorośli biegacze, rodzice z dziećmi, młodzież. Łącznie wydano 91 numerów startowych, a do skarbonki Kubusia zebrano 1510,60 zł. Ponadto na konto https://www.siepomaga.pl/hajnowkabiegadlakubusia z tytułu biegu wpłynęło dodatkowo 236 zł. Łącznie z różnych inicjatyw jako Hajnówka Biega zgromadzono ponad 28000 zł.

Wrażenia podczas akcji były niesamowite. Przeplatały się z radością i euforią, a także zaciętością oraz chęcią wygranej. Okrążenia można było pokonywać od godziny 11.00 do 16.00. Rekord wytrzymałości ustanowił zdobywca pierwszego miejsca Radosław Charkiewicz wśród mężczyzn, który nie opuścił bieżni przez cały czas trwania akcji i w ciągu pięciu godzin wybiegał 93 okrążenia. Jedno okrążenie mniej wykręcił Adam Bondaruk, który zajął drugie miejsce, a podium uzupełnił Dawid Stigańcow. Wśród pań najwięcej okrążeń wybiegała Anna Giermaniuk - 47. Drugie miejsce padło łupem Luizy Frączek i Moniki Tarasiuk – po 40 okrążeń. W rywalizacji drużynowej bezapelacyjnie pierwsze miejsce zajęła drużyna Hajnówka Biega – 364 okrążenia, drugie miejsce zajęły Dziewczyny Dla Kubusia, a na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Robotniczy Klub Sportowy HUWDU.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale, natomiast najwytrwalsi zostali uhonorowani pucharami. Nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta Hajnówka - pana Jerzego Siraka, Starostę Powiatu Hajnowskiego – pana Andrzej Skiepko oraz prezesa Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych – pana Jarosława Kota i prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Jerzego Aleksiejuka, za co należą się ukłony i podziękowania. Dużym wsparciem w przygotowaniu akcji otoczył organizatorów biegu Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce za co również dziękujemy serdecznie. Nad uczciwym liczeniem okrążeń czuwały dziewczęta ze Szkolnego Klubu Wolontariusza SP 1 w Hajnówce. Ponadto wsparcia rzeczowego udzielili również: Piekarnia Emma Hajnówka, Karmel Hajnówka, Bank Millenium oddział Hajnówka. Na szczególne wyróżnienie zasługuje pomysłodawca i główny organizator akcji – Tomasz Androsiuk, który całym sercem zaangażował się w pomaganie Kubusiowi, a innych zaraził swoim zapałem.

Grupa ,,Hajnówka Biega” dziękuje i gratuluje serdecznie wszystkim uczestnikom - ,,zbieraczom’’ Okrążeń dla Kubusia. To ogromna satysfakcja, gdy jednemu małemu sercu pomagają inne. Dziękujemy!

Anna Giermaniuk

fot. Anna Grygoruk

Link do galerii https://photos.app.goo.gl/CJXejJDGbhXA2LCLA

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.