Logo Hajnówka OSIR

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 13346
W sumie: 13346

PÓŁMARATON HAJNOWSKI 2022

Jeśli chcesz zakochać się w półmaratonie, przyjedź do Hajnówki

XX Półmaraton Hajnowski - na długo we wspomnieniach…

Spełnianie marzeń, radość z dotarcia na metę, przełamywanie niemożliwego, trening wytrzymałości, sprawdzian hartu ducha, osiąganie wyników…

Można by wymienić jeszcze wiele innych powodów, dla których co roku przez dwadzieścia majowych sobót na skraju Puszczy Białowieskiej pojawiały się setki zapaleńców, by w słońcu, czy deszczu pokonywać dystans półmaratonu w tunelu leśnej zieleni. W czym tkwi tajemnica magicznego przyciągania biegaczy z różnych stron Polski, a nawet Europy właśnie do Hajnówki – małej miejscowości na skraju pradawnej puszczy?

Dziwisz się, dopóki nie spróbujesz rozwikłać sekretu i poczuć go na własnej skórze. Jeśli chcesz zakochać się w półmaratonie, przyjedź do Hajnówki. To hasło jednoznacznie wyraża odczucia wielu biegaczy, a już z pewnością tych w zielonych bluzach z grupy Hajnówka Biega, którzy tradycyjnie stanęli na starcie Półmaratonu Hajnowskiego 21 maja 2022r.

Nieco zmieniona trasa, bo tym razem ze startu w Zwierzyńcu, wzbudzała ciekawość, a jednocześnie lekką niepewność. Deszczowa aura dodawała otuchy, że nie zabraknie tchu na ostatnich kilometrach. Zielony tunel drzew, zapach wilgotnej ziemi, miarowe kroki i oddechy innych współtowarzyszy ,,szalonego” biegu sprawiały wrażenie innej rzeczywistości, świata, w którym toczy się walka pomiędzy euforią, momentami zwątpieniem, a siłą charakteru. Uśmiechy i okrzyki wsparcia wolontariuszy - ,,Dasz radę!!!” w takich momentach stawały się najpotrzebniejszą modlitwą, którą uparcie należało zakodować w swoim umyśle. Meta blisko, coraz bliżej. Fruniesz już do niej w amoku, jedynej, upragnionej. Dałeś radę, pokonałaś siebie!

Z medalem na piersiach, może jeszcze z zapasem sił, a może już całkiem w bezsilności śmiejesz się jak dziecko, śmieje się Twoja dusza. Oto sekret Hajnowskiego Półmaratonu.

Niezwykła atmosfera, leśna sceneria, wspaniali ludzie. Uginające się pod ciężarem bogatej zawartości pakiety startowe, trzymająca w napięciu loteria fantowa, w której najbardziej upragnionymi nagrodami są rowery dla dwojga szczęśliwców wyłonionych spośród trzystu zawodników. Pomiędzy nagrodami głównymi pojawiają się inne, regionalne fanty, między innymi lokalne produkty z hajnowskiej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej, pyszne miody, sękacze i inne regionalne specjały. A na koniec nieoficjalna część zawodów – impreza integracyjna oraz tańce pod gołym niebem. Tutaj można bawić się na całego, zacieśniać sportowe znajomości, nawiązywać nowe.

Ale … przede wszystkim i na pierwszym miejscu - niezastąpieni główni organizatorzy zawodów - dyrektor oraz pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce – dzięki Wam, co roku na wiosnę mamy zaszczyt uczestniczyć w ,,swojskim’’, lokalnym, niepowtarzalnym biegu, w naszej Małej Ojczyźnie, za co serdecznie dziękujemy! Gratulujemy sportowej wytrwałości i odporności na stres, zaciętości i realizacji planów, pogody ducha i nieustającej chęci dawania szans kolejnym pokoleniom biegających ,,wariatów’’, którzy mają okazję co roku na wiosnę zakochać się w półmaratonie. Dziękujemy!

P.S. Relacja z Półmaratonu Hajnowskiego miała być krótka i rzeczowa. Niestety, nie udało się zrealizować planu. Na szczęście to nie plan treningowy. Wyszło długo i tkliwie, inaczej autor nie potrafi. Oczywiście nasze rekordy i wyniki zawodników Hajnówka Biega są oczywistą oczywistością – wszyscy zasłużyliśmy na podium. Dla dociekliwych szczegóły w linku poniżej. Zdjęcia też są warte uwagi...

Anna Giermaniuk – Aniu, dziękujemy!

WYNIKI TUTAJ

Tak, dla wielu 21 maja 2022 to data ważnej imprezy biegowej – 20 Półmaratonu Hajnowskiego. Przygotowania zawodników trwały od dawna. Od kilku miesięcy pracowaliśmy i my, organizatorzy.

Półmaraton. Bieg na dystansie 21 kilometrów i 97 metrów. Połowa dystansu maratonu, a jednocześnie nieco ponad dwa razy więcej niż klasyczna dycha. Często przed startem kumulują się silne emocje. Bo zależy na klasyfikacji generalnej, na pobitej życiówce, na przekroczeniu linii mety. Każdy ma swoje cele i aspiracje biegowe. Dla wielu osób to okazja do spróbowania swoich sił na tym dystansie po raz pierwszy w życiu.

Udało się wszystkim! Dobiegli na metę i otrzymali upragniony medal. Uczucie dumy rozpierało od środka. Jako organizatorzy zadbaliśmy o Wasze organizmy - odpowiednio zbilansowany posiłek, nawodnienie, masaż u fizjoterapeuty, wizyta w Parku Wodnym, punkty odżywcze, służby techniczne, karetki pogotowia.

Otwarcie imprezy przez Zastępcę Burmistrza Miasta Ireneusza Kiendysia nastąpiło w hajnowskim amfiteatrze. Były powitania, przemówienia, występ orkiestry OSP i uroczysty przemarsz zawodników spod sceny amfiteatru na start honorowy, po czym autobusy zawiozły wszystkich na start główny w okolice Rezerwatu Pokazowego Żubrów. Bieg ruszył w samo południe. Pierwsze kilometry po puszczańskich miejscowościach. Potem czekał las. Tereny bardzo atrakcyjne, dzikie i tajemnicze. Kto lubi nie tylko rywalizować, ale również podziwiać przyrodę i ciekawe miejsca miał do tego doskonałą okazję. Spostrzegawczym biegaczom na trasie, oprócz kibiców, udało się zobaczyć dwa żubry.

20 Półmaraton Hajnowski, pod hasłem „Rzuć wszystko, jedź do Puszczy Białowieskiej” ukończyło 276 z 350 zgłoszonych zawodników.

W jubileuszowej edycji biegu nagradzaliśmy pierwszą szóstkę zawodników i zawodniczek:

Zwycięzcą biegu został Andrzej Leończuk (Białystok) z czasem 1:09,32

II – Vitalii Kuznetsov (Charków, Ukraina) 1:10,40

III – Patryk Aid (Warszawa) 1:12,28

IV – Maciej Dutkiewicz (Warszawa) 1:13,31

V – Marcin Głodek (Stężyca) 1:14,12

VI – Karol Majewski (Skarżysko Kamienna) 1:15,32

Najlepsza wśród kobiet: Veronika Kalashnikova (Charków, Ukraina) – 1:28,50

II – Natalia Gospodarczyk (Radom) 1:30,16

III – Angelika Mańczuk (Białystok) 1:30,24

IV – Karolina Waśniewska (Radom) 1:31,00

V – Monika Mosiołek (Skarżysko Kamienna) 1:31,13

VI – Anna Ordyńska (Skarżysko Kamienna) 1:33,06

Andrzej Leończuk: Satysfakcja jest, dzisiaj dosyć ciężkie warunki. Wietrznie ogólnie, wynik jest zadowalający 1:09:30

Vitalii Kuznetsov: Wiele dobrych zawodników, świetna trasa, sprzyjająca pogoda. Nastawiłem się na wynik, chcę reprezentować Ukrainę wynikiem. Uważam, że wyszło dobrze.

Patryk Aid: Ogromny sentyment, bo moja rodzina pochodzi z Hajnówki, od strony mamy. Wracam tutaj nieprzerwanie od 2014 roku. W tym roku trasa była inna, a warunki były mega, moim zdaniem niesprzyjające. Gratuluję naprawdę organizatorom, bo to jest kultowy bieg. Ja ogólnie zajmuję się organizacją biegów i treningów. Sam jestem trenerem. Co wyjedziemy i spotykamy ludzi z różnych zakątków kraju to znają imprezę. Nie tylko z walorów estetycznych biegu, ale i ze słynnej biesiady po.

Piotr Warszawa To jest mój 125 bieg. Ja już kończę karierę powoli. Życiówkę miałem w 2016 roku, to był najlepszy mój okres, to było dawno 3:24 w maratonie.

Maciej Warszawa To jest mój pierwszy półmaraton, jestem bardzo podekscytowany.


Zwycięzcy w kat. open otrzymali oryginalne pamiątkowe puchary i przewidziane regulaminem nagrody finansowe. Statuetki były nagrodami w poszczególnych kategoriach wiekowych. Najlepszym z Hajnowian został Adam Bondaruk (z czasem 1:26,37), a najszybsza wśród pań – Jagoda Tomaszuk (1:48,18). Zawodnikom za miejsca I-III przyznano przewidziane nagrody.

Sękaczami zostały nagrodzone również najlepsze drużyny:

I miejsce – LEOSPEED (Andrzej Leończuk, Adam Leończuk, Justyna Leończuk, Tomasz Sydor) - 5:52,30

II miejsce – KS ARCO ŁAWY (Krzysztof Krukowski, Mirosław Merchel, Arkadiusz Zyśk, Kasia Marcinkowska – Cholewa) – 6:04,01

III miejsce – JANUSZA BIEGANIA 3 (Przemysław Mosiołek, Jakub Karpiński, Sławomir Ołub, Anna Ordyńska) – 6:06,59

Nagrodziliśmy także najstarszych – Alicja Sikora, Ryszard Ropiak i najmłodszych – Asia Hapunowicz, Michał Grygoruk zawodników biegu. Dodatkowo wyróżniliśmy dwudziestego:) na mecie – Mariusza Wirę a także jubilatów – Agatę Dorczuk i Piotra Salamończyka.

Wsparli nas za co serdecznie dziękujemy:

Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Urząd Miasta Hajnówka, Nadleśnictwo Białowieża, Nadleśnictwo Hajnówka

Panorama Obiekty Sportowe, Garniec Podlaski Walentyna Oksentowicz, NZOZ Kinetica, DJ Adam Masajło, RUNO Sp. z o.o. w Hajnówce, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Hajnówce, Park Wodny w Hajnówce, Liceum Ogólnokształcące z DNJB w Hajnówce, Hajnowski Dom Kultury, PUK Trans w Hajnówce, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Hajnówce pod dyrygenturą Krzysztofa Romaniuka, Fanera Podlaska Pracownia Sklejki Katarzyna Szuma, Anna Tkaczenko - Sękacze.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce, Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Białowieży, pracownicy Straży Leśnej z Nadleśnictw Hajnówka i Białowieża, SP ZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku, Telewizja Kablowa Hajnówka, Portal maratonypolskie.pl, elektroniczne zapisy.pl.

Dzięki okazanemu wsparciu, pracy niezawodnych sędziów, wolontariuszy, pilota, obsługi technicznej, "żubrzycy" Roksany, konferansjera Pawła mieliśmy możliwość zorganizowania Półmaratonu Hajnowskiego na wysokim poziomie.

Dziękujemy zawodnikom, którzy wzięli udział w naszym biegu, a jednocześnie zapraszamy na jesienną Hajnowską Dwunastkę - 1 października 2022.

Małgorzata Muszkatel

LINK DO RELACJI TV PODLASIE

fot. Grupa ZaPuszczenie w Białowieskiej + link do Zdjęć Google

fot. Roman Wnuczko + link do Zdjęć Google

Zadanie dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki

Bieg pod patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku


Rzuć wszystko – jedź do Puszczy Białowieskiej!

Koleżanki i koledzy,

po raz trzeci podejmujemy trud organizacji XX jubileuszowej edycji Półmaratonu Hajnowskiego. Przyczyny obiektywne, które są Wam doskonale znane, nie pozwalały na spotkanie na ścieżkach Puszczy Białowieskiej. Obecna sytuacji również nam nie pomaga, ale chęć zobaczenia się z Wami jest silniejsza od trudności, jakie niesie nam życie.

Zapraszamy Was serdecznie na sobotę, 21 maja 2022r.. Tegoroczny bieg będzie trochę inny, bo przede wszystkim po innej trasie, ze względu na „wyłączenie” Białowieży. Ci, którzy biegali u nas w pierwszych edycjach Półmaratonu przypomną sobie trasę przez puszczańskie wsie, bowiem przez nie poprowadzi ścieżka biegu.

Jubileuszowa edycja odbędzie się pod Honorowym Patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

 

GOOGLE MAPS

 

Pomimo kilku innych zmian, o których przeczytacie w Regulaminie chcemy, aby nasze spotkanie przyniosło Wam wiele radości i miłych wspomnień, stąd też obecne będą drewniane, imienne medale, smaczny obiad w szkole, zaproszenie do Parku Wodnego, czy degustacja pieczonego dzika.

Zapisy ruszają 11 kwietnia 2022r. o godz. 8:00

Przypominamy, że aby znaleźć się na liście startowej wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny, który będzie dostępny na stronie naszego partnera www.maratonypolskie.pl, a dokładnie tutaj: https://elektronicznezapisy.pl/event/6705.html

Poniżej zamieszczamy krótki przewodnik, którego lekturę polecamy wszystkim zawodnikom i osobom im towarzyszącym.

 • Biuro zawodów otwieramy w piątek, 20 maja. Czekamy na Was od godziny 15:00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego w Hajnówce. Pamiętajcie, że przy odbiorze pakietu startowego będziemy prosić o okazanie dowodu osobistego.

 • Oprócz odebrania pakietu startowego, będziecie mogli skorzystać z bezpłatnego bufetu kawowego. Tego dnia biuro zamykamy o godzinie 21:00.

 • W dniu biegu, parking będzie dostępny wzdłuż ulicy Parkowej oraz na placu Urzędu Miasta Hajnówka przy ulicy Zina 1. Wszelkich informacji udzielać będzie biuro organizacyjne.

 • Pakiety startowe będziecie mogli odebrać także w sobotę, w godzinach 8:00 – 9:30. Dwie uwagi, aby nie było nieporozumień:

  - Nie ma możliwości biegu pod nazwiskiem innego zawodnika.

  - Nie przyjmujemy żadnych zgłoszeń w przeddzień i w dniu biegu - pakiet startowy oraz ubezpieczenie przygotowujemy wyłącznie zawodnikom z listy startowej.

 • Impreza tradycyjnie rozpocznie się w Amfiteatrze Parku Miejskiego w Hajnówce. To tu, po powitaniu przez Burmistrza Miasta, nastąpi uroczysty przemarsz spod sceny amfiteatru na start honorowy. O godzinie 10:30 czeka Was krótka przebieżka - 200 metrów - do autobusów, po czym zostaniecie przewiezieni na start ostry w okolice Rezerwatu Pokazowego Żubrów. Wszystkie ubrania możecie zostawić w autobusach nr 1 i 2 - będą na Was czekały w Hajnówce.

 • Start Półmaratonu Hajnowskiego nastąpi o godzinie 12:00. Każdy kilometr trasy biegu będzie oznaczony, żebyście mogli na bieżąco analizować swój czas. Bieg poprowadzi pilot. Przez to, że jezdnia, po której będziecie biegli, jest jedynym traktem łączącym Hajnówkę i Białowieżę, nie da się jej zamknąć. Ruch jest ograniczony, ale będziecie całkowicie bezpieczni – policjanci na motocyklach systematycznie będą puszczać po kilka samochodów. Nad bezpieczeństwem zawodników będą czuwały karetki pogotowia. Ponadto na trasie będą sędziowie, wolontariusze, funkcjonariusze Straży Leśnej.

 • Po przebiegnięciu 6 km wypatrujcie punktu odżywczego, na którym będziecie mogli uzupełnić płyny. Dalej, na 12 i 18 kilometrze również będą czekały punkty z wodą, multiwitaminą i czekoladą. Na mecie – w Amfiteatrze - dodatkowo banany i pączki. Tam też będziecie mogli skorzystać z masażu.

 • Po biegu zapraszamy zawodników pod prysznic do Parku Wodnego (półgodzinny bilet) – ul. 3 Maja 50 oraz na obiad do stołówki przy Liceum Ogólnokształcącym z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego – ul. Piłsudskiego 3. Droga będzie oznakowana, a odpowiednie talony będą przypięte do numeru startowego.

 • Dekoracja zwycięzców to oficjalny finał naszego Półmaratonu (godz. 15:10). Najpierw w kategorii wiekowej, następnie open i drużynowej. Na koniec, jak zwykle czeka losowanie nagród, ale musicie być ze swoim numerem startowym.

 • Na tym kończy się akcent sportowy naszej imprezy, ale tuż po losowaniu, ok. godz. 16.30 zapewniamy Wam transport na spotkanie integracyjne. A tam: muzyka, zabawa, degustacja potraw, pieczenie dzika.

 • Dla przypomnienia: osoby towarzyszące, które zechcą uczestniczyć w Biesiadzie, muszą dokonać opłaty na podane w regulaminie konto w wysokości 50,00 zł (25,00 zł - zestaw dziecięcy) do 11 maja 2022r. W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko zawodnika oraz ilość osób mu towarzyszących. W imprezie uczestniczą wyłącznie osoby, które dokonały opłaty.

 • Uczestnicy Półmaratonu otrzymują dodatkowy, 60 – minutowy, bilet wstępu do Parku Wodnego wykorzystania w dniach 20-22.05.2022r.

 • W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny 85 682 27 76. Do zobaczenia już niebawem!

REGULAMIN

I. CEL IMPREZY:

 • Popularyzacja sportu powszechnego, w tym biegów masowych, jako zdrowego stylu życia,

 • Propagowanie biegania jako najprostszej formy ruchu, czynnego wypoczynku rodzinnego oraz formy doskonalenia fizycznego i poprawy stanu zdrowia,

 • Upowszechnianie sportu w różnych grupach społecznych, zawodowych i środowiskowych,

 • Promocja regionu Puszczy Białowieskiej i wartości kulturowych Podlasia.

II. TERMIN I MIEJSCE:

 • 21 maja 2022r. (sobota) godz. 10:30 start honorowy z Amfiteatru Parku Miejskiego, ulica Parkowa w Hajnówce,

 • Godz. 12:00 start ostry z okolic Rezerwatu Pokazowego Żubrów,

 • Na start ostry organizator zapewnia dojazd autobusami,

 • Meta - Amfiteatr w Parku Miejskim w Hajnówce.

III. WARUNKI UCZESTNICTWA:

 • W biegu mogą uczestniczyć osoby, które do dnia 21 maja 2022r. ukończyły 18 lat i złożą podpis potwierdzający zdolność do udziału w biegu lub przedstawią zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do udziału w półmaratonie,

 • Podczas weryfikacji należy posiadać dowód tożsamości,

 • Zawodników obowiązuje limit czasu ukończenia biegu wynoszący 2,5 godziny (przybiegną do mety do godz. 14:30). Po przekroczeniu limitu zawodnicy będą zdejmowani z trasy.

IV. TRASA BIEGU:

 • Rezerwat Pokazowy Żubrów – Hajnówka: szosa asfaltowa przez malownicze zakątki Puszczy Białowieskiej, w tym puszczańskie wioski Teremiski, Budy.

 • Na trasie będą 3 punkty odżywcze z wodą, napojami i czekoladą (na 6, 12, 18 km),

 • Punkt odżywczy na mecie z wodą, bananami i pączkami.

V. ZGŁOSZENIA:

 • Elektroniczne zgłoszenia imienne po wypełnieniu formularza na stronie internetowej www.maratonypolskie.pl od godziny 8.00 dnia 11 kwietnia 2022r.

 • Uczestnik biegu ponosi odpowiedzialność za wszelkie skutki błędnego wprowadzenia danych podczas zgłoszenia do imprezy.

 • Zgłoszenia drużynowe - udział w drużynie należy zadeklarować w czasie rejestracji, wpisując w odpowiednie pole jednobrzmiącą nazwę drużyny. Warunkiem klasyfikowania jest min. 4 – osobowy skład drużyny, zawierający w tym min. 1 kobietę. Za wynik końcowy uznaje się sumę czasów 4 najlepszych zawodników danej drużyny, w tym 1 kobiety. O zwycięstwie decyduje najniższa łączna suma czasów członków drużyny. Nie ma możliwości dokonywania zmian w składach drużyn w dniu biegu.

 • Organizatorzy ustalają limit zgłoszeń na 350 osób. Z chwilą wcześniejszego przekroczenia limitu przyjmowanie zgłoszeń zostanie automatycznie zakończone.

 • Nie będą przyjmowane zgłoszenia w dniu biegu.

 • Za zgłoszenie uważa się wypełnienie formularza i wpłacenie opłaty wpisowej.

 • Osoby, które dokonają zgłoszenia, zobowiązane są do wpłacenia opłaty wpisowej w ciągu 3 dni z podaniem imienia i nazwiska osoby startującej. W innym przypadku zgłoszenia będą usuwane z bazy danych.

 • Zamiana zawodników na liście startowej możliwa do dnia 11 maja 2022r. Warunkiem jest listowne przesłanie deklaracji o zamianie zawodników z pełnymi danymi osób zainteresowanych (imię, nazwisko, adres, data urodzenia) z ich odręcznymi podpisami.

 • Osobom zgłoszonym do dnia 11 maja 2022r., mieszczącym się w limicie zgłoszeń, organizator gwarantuje pakiet startowy, w skład którego wchodzą: imienny numer startowy, pamiątkowy gadżet, czujnik do pomiaru czasu, bon na obiad, bon na Biesiadę, godzinna wejściówka do Parku Wodnego, napój izotoniczny.

VIOPŁATA WPISOWA:

Należy wpłacić na konto organizatora - Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce:

PKO BP S.A. 23 1020 1332 0000 1102 0270 8360

Ośrodek Sportu i Rekreacji

ul. Ks. Dziewiatowskiego 2, 17-200 Hajnówka

tel. 85 682 27 76, e-mail: awksentiuk@hajnowka.pl

 • Wysokość opłaty - 120,00 zł.

 • Kobiety, które ukończyły 65 rok życia, mężczyźni powyżej 70 roku - zwolnieni z opłaty.

 • Zawodnicy przebywający na stałe na terenie powiatu hajnowskiego i zrzeszeni w „Hajnówka Biega” lub „RKB Hajnówka” – 60,00 zł.

 • Wniesiona opłata nie podlega zwrotowi,

 • Uwaga! W przypadku zaostrzenia reżimu sanitarnego Organizator zastrzega sobie odwołanie imprezy (nastąpi zwrot opłaty wpisowej)

 • Organizator wystawia fakturę VAT na żądanie uczestnika, zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 11.03.2004 o podatku od towarów i usług (Dz. U z 2017r., poz. 1221)

VII. WYDAWANIE NUMERÓW STARTOWYCH:

 • W przeddzień zawodów 20 maja 2022r. w biurze zawodów - Amfiteatr Miejski w Hajnówce w godzinach 15.00 – 21.00 oraz w dniu zawodów od 8.00 do 9.30 – po okazaniu dowodu tożsamości i podpisaniu oświadczenia o zdolności do udziału w Półmaratonie na własną odpowiedzialność,

 • Numer należy przypiąć z przodu, w widocznym miejscu.

 • Przyjęcie numeru startowego jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu Półmaratonu Hajnowskiego.

VIII. KLASYFIKACJE:

 • K I 18 - 29 lat, K II 30 - 39 lat, K III 40 - 49 lat, K IV 50 - 59 lat, K V 60 - 69 lat, K VI > 59 lat

 • M I 18 - 29 lat, M II 30 - 39 lat, M III 40 - 49 lat, M IV 50 - 59 lat, M V 60 - 69 lat, M VI > 69 lat

 • drużynowa

 • najlepsi zawodnicy zamieszkujący teren powiatu hajnowskiego M i K (miejsca I-III),

 • najstarsza zawodniczka

 • najstarszy zawodnik

 • najmłodsza uczestniczka

 • najmłodszy uczestnik

IX. NAGRODY:

 • Każdy zawodnik, który ukończy bieg, otrzyma imienny medal,

 • Klasyfikacja generalna wśród kobiet i mężczyzn, za miejsca I - VI puchary oraz nagrody pieniężne:

Mężczyźni / Kobiety

 • I miejsce - 700,00 zł / I miejsce - 700,00 zł
 • II miejsce - 600,00 zł / II miejsce - 600,00 zł
 • III miejsce - 500,00 zł / III miejsce - 500,00 zł
 • IV miejsce - 400,00 zł / IV miejsce - 400,00 zł
 • V miejsce - 300,00 zł / V miejsce - 300,00 zł
 • VI miejsce - 200,00 zł / VI miejsce - 200,00 zł
 • W kategoriach wiekowych, za miejsca I - III zawodnicy otrzymują pamiątkowe statuetki,

 • Nagrody niespodzianki w klasyfikacji drużynowej,

 • Wśród wszystkich zawodników, którzy ukończyli bieg zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe,

 • Wręczenie nagród odbędzie się w Amfiteatrze o godzinie 15:00.

X. POZOSTAŁE INFORMACJE:

 • Zawodnicy po ukończeniu biegu mają możliwość skorzystania z natrysków w Parku Wodnym oraz spożycia posiłku w Liceum Ogólnokształcącym z DNJB przy ulicy Piłsudskiego 3,

 • Organizator, wszystkie osoby i podmioty z nim współpracujące, a także osoby związane z przeprowadzeniem i organizacją imprezy nie ponoszą odpowiedzialności wobec uczestników za szkody osobowe, rzeczowe i majątkowe, które wystąpią przed, w trakcie lub po imprezie,

 • Ze względów bezpieczeństwa zabroniony jest udział osób poruszających się na rowerach, rolkach oraz z wózkami z dziećmi,

 • Podczas trwania zawodów organizator zapewnia opiekę medyczną,

 • Bieg odbędzie się bez względu na warunki pogodowe przy ograniczonym ruchu drogowym,

 • Uczestnicy biegu zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności i bezwzględnego podporządkowania się zaleceniom kierujących ruchem, podczas poruszania się po odcinkach trasy wchodzących w bezpośredni kontakt z ruchem drogowym (należy poruszać się prawą stroną jezdni),

 • Sprawy sporne rozstrzygają Kierownik Biegu i Sędzia Główny,

 • Zdjęcia, nagrania filmowe oraz wywiady z zawodnikami, a także dane osobowe mogą być wykorzystane przez organizatorów, sponsorów, prasę, radio i telewizję na potrzeby marketingowe i promocji imprezy,

 • Po zakończeniu dekoracji wszyscy chętni zawodnicy zostaną przewiezieni na spotkanie integracyjne - wyjazd o godz. 16:30.

 • Osoby towarzyszące zawodnikom, chcące uczestniczyć w Biesiadzie, dokonują wpłaty na podane konto w wysokości 50,00 zł (zestaw dziecięcy – 25,00 zł) do 11 maja 2022r. Opłata nie podlega zwrotowi. W imprezie uczestniczą wyłącznie osoby, które dokonały opłaty.

 • interpretacja Regulaminu należy wyłącznie do organizatora.

XIOBOWIĄZEK INFORMACYJNY W ZWIĄZKU Z PRZETWARZANIEM DANYCH OSOBOWYCH DLA UCZESTNIKA/UCZESTNICZKI PÓŁMARATONU HAJNOWSKIEGO:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce (dalej: „ADMINISTRATOR”), z siedzibą: ul. Ks. Dziewiatowskiego 2, 17-200 Hajnówka. Z Administratorem można się kontaktować pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej na adres ul. Ks. Dziewiatowskiego 2, 17-200 Hajnówka.

 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można się skontaktować pod adresem mailowym: iodo@rt-net.pl.

 3. Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE oraz ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości.

 4. Przetwarzanie odbywa się w celu:

  1. wykorzystania wizerunku oraz imienia i nazwiska, w tym rozpowszechniania w materiałach promocyjnych, publikacji na stronach internetowych i mediach społecznościowych Administratora, a także w celu wywieszania zdjęć w placówce Administratora - art. 6 ust. 1 lit. a RODO – dane będą przechowywane do czasu wycofania zgody;

  2. rejestracji i udziału w biegu oraz wszelkich czynności z tym związanych, m. in. przygotowanie pakietu startowego, objęcie ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków, opracowanie i publikacja wyników oraz wręczenie nagród - art. 6 ust. 1 lit. b RODO – dane osobowe uczestników przechowywane będą do zakończenia biegu, natomiast zawodników nagradzanych miejsc do czasu wręczenia nagród oraz zgodnie z przepisami dotyczącymi archiwizacji;

  3. Wywiązania się z obowiązków nałożonych na Administratora w związku z rozliczeniem – art. 6 ust. 1 lit. c RODO – dane osobowe będą przetwarzane przez 5 lat licząc od początku roku następującego po roku, w którym dokonano rozliczenia;

  4.  ustalenia i dochodzenia roszczeń lub obrony przed roszczeniami - art. 6 ust. 1 lit. f RODO – dane będą przechowywane 3 lata od zakończenia wydarzenia.

 5. Dane osobowe nie pochodzą od stron trzecich.

 6. Administrator nie zamierza przekazywać danych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

 7. Administrator będzie przekazywał dane osobowe innym podmiotom, tylko na podstawie przepisów prawa oraz zawartych umów powierzenia przetwarzania danych osobowych, w tym do dostawców usług teleinformatycznych oraz ITL Media Group.

 8. Dane osobowe będą przetwarzane przez Administratora do czasu zakończenia udziału w działaniach Administratora, z tym, że wizerunek oraz imię i nazwisko będą przetwarzane do czasu wycofania zgody.

 9. Osoba, której dane dotyczą ma prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz o prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.

 10. Skargę na działania Administratora można wnieść do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

 11. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne w celu umożliwienia zorganizowania i przeprowadzenia zawodów. W zakresie jaki dotyczy wykonania obowiązków związanych z rozliczeniem, podanie danych osobowych jest obowiązkowe i wynika z przepisów prawa.

 12. Administrator nie przewiduje zautomatyzowanego podejmowania decyzji.

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.