Logo Hajnówka OSIR

HAJNOWSKA DWUNASTKA 2021

Relację z naszego biegu postanowiliśmy przedstawić nieco inaczej – nie ze strony organizatora, lecz okiem zawodnika, a dokładnie biegaczki Ani Giermaniuk. Co więcej, wielu startujących w XII Hajnowskiej Dwunastce 2 października 2021r., potwierdza tę opinię.

 

Otwarcie imprezy                                                                                         Trofea

 

Rozgrzewka przed biegiem :)                                                                       Start!

12. Hajnowska Dwunastka – jesienne święto biegaczy.

Biegam dla zdrowia, dla przyjemności, dla kondycji. Biegam, bo lubię – mówimy. Każdy, kto zaraził się ,,wirusem” biegania znajdzie mnóstwo powodów, dla których regularnie rusza na biegowe ścieżki, by poczuć wiatr we włosach i na chwilę dostać skrzydeł.
Większość z nas przyzna również, że wraz z nadejściem sezonu niecierpliwie czeka na swoje małe święta – imprezy biegowe, podczas których każdy amator staje się mistrzem dla samego siebie.
Takim wydarzeniem jest niewątpliwie Hajnowska Dwunastka – nietuzinkowy, jedyny w swoim rodzaju bieg po zakamarkach Puszczy Białowieskiej, tonącej w jesieni. Tegoroczna, dwunasta już edycja zawodów, jak zwykle, dostarczyła samych pozytywnych wrażeń.
Po pierwsze – nie padało, a umiarkowana temperatura sprzyjała fizycznemu wysiłkowi. Początek października złocił się w koronach drzew, a szelest liści kibicował rytmicznie biegaczom. Po drugie, niespodzianki ukryte w pakietach startowych na miarę najbardziej wybrednego konesera podlaskich specjałów, podkreśliły szczodrość organizatorów biegu i ich troskę o zadowolenie biegaczy. Po trzecie i po czwarte, a także po piąte, bo zalet można wymieniać bez końca, życzliwa, kameralna atmosfera, bardzo dobrze oznaczona trasa, bezproblemowy przebieg imprezy, obfitość nagród oraz piękne medale i statuetki sprawiły, że każdy z uczestników czuł się doceniony.
Dodatkowym atutem i satysfakcją dla naszej grupy Hajnówka Biega był wielokrotny zaszczyt stawania na podium – aż dwunastu hajnowian zostało obdarowanych statuetkami. Niektórzy po raz pierwszy w życiu, więc tym większa radość. Dodatkowo w klasyfikacji drużynowej stanęliśmy na trzecim stopniu podium.
Podsumowując: wielkie brawa i podziękowania dla organizatorów 12. Hajnowskiej Dwunastki – Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce oraz Nadleśnictwa Hajnówka. Dzięki Wam mamy swoje lokalne biegowe święto i to w znakomitym wydaniu.
Brawo i my – za niezłomność w pokonywaniu własnych słabości, za chęć zdrowej rywalizacji, a przede wszystkim za trzymanie w się w grupie Hajnówka Biega.
Do zobaczenia za rok na jesiennych, puszczańskich ścieżkach.

Anna Giermaniuk, Hajnówka Biega

 

Hajnówka Biega                                                                                          Pakiet startowy

 

Zwycięzca Paweł Krochmal                                                                         Na trasie

 

Zwycięzcy - kat. open mężczyzn                                                                 Zwyciężczynie - kat. open kobiet

Pełne wyniki tutaj

Ze swojej strony pragniemy podziękować wiernym fanom naszego biegu. Wszystkim, których nie odstraszył ani pochmurny dzień, ani stan wyjątkowy, ani koronawirus, ani daleka droga – pan Lech przyjechał do nas specjalnie z Gniezna 512 km…

Dziękujemy też naszym partnerom, w szczególności Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej oraz Firmie Runo.

Otwarcia imprezy i dekoracji dokonali – Rafał Nowak – Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Hajnówka, Ireneusz Kiendyś – Zastępca Burmistrza Miasta Hajnówka, Mirosław Chilimoniuk - Dyrektor Parku Wodnego w Hajnówce.

fot. Roman Wnuczko

fot. Marek Hanula

Małgorzata Muszkatel

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.