Logo Hajnówka OSIR

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 4648
W sumie: 124395

PÓŁMARATON HAJNOWSKI 2018

Przed startem ostrym, który miał miejsce o godz. 12:00 w Białowieży, w Hajnówce dwie godziny wcześniej nastąpiło otwarcie zawodów w Amfiteatrze Miejskim. Po krótkim przemarszu, w towarzystwie hajnowskich mażoretek za dźwiękami Orkiestry Dętej Państwowej Straży Pożarnej, wszystkich uczestników powitał Burmistrz Miasta Jerzy Sirak. Następnie start honorowy, przebieżka do autobusów i przejazd na miejsce startu do Białowieży. Tam jeszcze godzinka na ogólne przygotowanie do startu. W tym roku pogoda była idealna na bieg - kilkanaście stopni ciepła i lekkie podmuchy wiatru. Wielu zawodników ustanowiło życiówki.

Na trasie

Bieg ukończyło 275 osób, w tym 46 zawodników z powiatu hajnowskiego. Jak na Hajnówkę przystało każdy z zawodników po przekroczeniu linii mety otrzymał oryginalny, drewniany, imienny medal. Na mecie na biegaczy czekały też pączki i banany. Po biegu zawodnicy mieli możliwość skorzystania z pryszniców w Parku Wodnym. W pakiecie był też dodatkowo bilet wstępu na godzinę na tę pływalnię. Był i obiad. Zupa, drugie danie. Był także punkt masażu. O 15:00 rozpoczęły się dekoracje. Kategorii wiekowych było 11, więc sporo statuetek żubra pojechało w Polskę. I nie tylko, bowiem uczestnikami byli też zawodnicy z Białorusi i Litwy. Wśród zawodników, którzy ukończyli bieg był także Francuz oraz polski ksiądz misjonarz z dalekiej Zambii. Później czekało losowanie wielu nagród.

Zwycięzcy w kategorii open mężczyzn:

Andrzejuk Bogusław Pol / Białystok - 01:11:38

Mitrofaniuk Marek Pol / Siedlce - 01:15:16

Skóra Tomek Pol / Skórzec - 01:18:42

Pranckunas Petras Ltu / Wilno - 01:20:05

Zwycięzcy - Ania i Boguś

Kat. open kobiet:

Gosk Anna Pol / Białystok - 01:21:24

Shumik Alena Blr / Brześć - 01:29:41

Jaworska Lilianna Pol / Puławy - 01:37:04

Sikora Sylwia Pol / Gąbin – 01:37:35

Spośród Hajnowian zwyzciężyli:

Klonowski Jacek Pol / Białowieża 01:23:24

Kupa Bartosz Pol / Hajnówka 01:23:52

Bondaruk Adam Pol / Hajnówka 01:24:10

Furmanek Kasia Pol / Hajnówka 01:49:36

Frączek Luiza Pol / Hajnówka 01:50:58

Androsiuk Barbara Pol / Hajnówka 01:54:07

Klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco:

WALECZNI – NIEBEZPIECZNI 05:44:03,00

Andrzejuk Bogusław, Gosk Anna, Leończuk Justyna, Sydor Tomasz

YULO RUN TEAM SIEDLCE 05:44:29,00

Mitrofaniuk Marek, Korzeniowski Tomasz, Ziółkowski Juliusz, Jóźwiak Barbara

HAJNÓWKA BIEGA 06:07:54,00

Bondaruk Adam, Kupa Bartosz, Burnecki Artur, Furmanek Kasia

Hajnowianie

 

PEŁNE WYNIKI-PULSAR

Zwycięzca Boguś Andrzejuk:

- Jak wrażenia po biegu?
- W sumie fajnie. Trochę za szybko zaczęliśmy, potem czułem zmęczenie. Warunki do biegania dobre. Ogólnie bardzo chętnie tu przyjeżdżam, bo jest bardzo fajna atmosfera.

- Nie wyglądasz na zmęczonego. Wyglądasz raczej jakbyś mógł z powrotem biec.

- Chyba, że na imprezę integracyjną... :)

I właśnie wszystko do tej pory było jedynie przedsmakiem tego, co miało się wydarzyć. Autobusy ponownie zawiozły zawodników do Białowieży na kolejny punkt programu – biesiadę. Każdy kto biegł w Półmaratonie Hajnowskim wie, że biesiada to druga odsłona tego przedsięwzięcia. Nie inaczej było i tym razem. Może nie było upałów, ale nie padało i nie było specjalnie zimno. A po jakimś czasie już wszystkim było ciepło. W pakiecie były kupony na regionalny zestaw degustacyjny. Na stole smalec i słonina, ogórki. Dwa kupony na piwo. I jak zwykle - pieczony dzik! Zabawa z każdą minutą rozkręcała się w najlepsze. Jedni piekli kiełbaski nad ogniskiem, inni gawędzili przy stołach, a jeszcze inni tańczyli w najlepsze. Był też słynny Duch Puszczy! Świetna zabawa. Jeszcze lepsza atmosfera.

Hajnowsko-białowieski weekend był czymś więcej niż imprezą biegową. To zabawa, integracja, poznanie, świeży oddech. To oderwanie od codzienności na dłużej niż te półtorej-dwie godziny, jakie zajmuje przebiegnięcie 21.097,5 km.

Następnego dnia, w niedzielę, biegacze integrowali się z puszczańską przyrodą w kolejce leśnej, która wolniutko snuła się wśród mokradeł na polanę, gdzie spokojne, zarośnięte rzęsą wodną jezioro hałaśliwie rozbrzmiewało żabim rechotem.

Jeżeli byłeś w Hajnówce, z pewnością jesteś zadowolony. Jeżeli nie - przyjedź za rok!

PODZIĘKOWANIA:

- instytucjom: Ministerstwo Spotru i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Urząd Miasta Hajnówka, Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Nadleśnictwo Białowieża, Park Wodny w Hajnówce, Hajnowski Dom Kultury

- Funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce

- Funkcjonariuszom Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce

- Funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Białowieży

- Telewizji Białystok

- Telewizji Kablowej Hajnówka

- Portalowi maratonypolskie.pl

- firmie Pulsar Sport, mierzącej czas

- sponsorom: ANDREWPOL Andrzej Pryczynicz, DOMLUX MARKET Michał Puc, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Hajnówce, RUNO Sp. z o.o. w Hajnówce, DOMEL Mariusz Tarka, OKRETET Włodzimierz Teterko.

Szczególne dzięki nauczycielom oraz uczniom hajnowskich szkół, a także niezawodnym sędziom i wolontariuszom. Nie bylibyśmy w stanie zdziałać wiele bez Was – ludzi, którzy stoją w nieustannej gotowości, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona potrzebna.

Małgorzata Muszkatel

 

Cudem nie jest to, że skończyłem. Cudem jest to, że miałem odwagę zacząć.

 

ZDJĘCIA - ANDRZEJ JANIUK 

ZDJĘCIA - MAREK HANULA

ZDJĘCIA - ROMAN WNUCZKO

 

 

Drodzy Biegacze! Zapraszamy do Hajnówki - przyjaznego miejsca, do którego można uciec od codziennych trosk i kłopotów, gdzie znajdziecie ukojenie dla ciała i duszy. Natura bowiem hojnie obdarowała naszą ziemię piękną, zieloną puszczą i malowniczymi krajobrazami.

LISTA ZGŁOSZONYCH ZAWODNIKÓW

Poniżej zamieszczamy krótki przewodnik, którego lekturę polecamy wszystkim zawodnikom i osobom im towarzyszącym.

Biuro zawodów otwieramy już w piątek, 18 maja. Czekamy na Was od godziny 15.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego. Pamiętajcie, że przy odbiorze pakietu startowego będziemy prosić o okazanie dowodu osobistego!

Oprócz odebrania pakietu startowego, będziecie mogli skorzystać z bezpłatnego bufetu kawowego. Tego dnia biuro zamykamy o godzinie 21.00.

Parking będzie dostępny wzdłuż ulicy Parkowej oraz na placu Urzędu Miasta Hajnówka przy ulicy Zina 1. Wszelkich informacji udzielać będzie biuro organizacyjne.

Pakiety startowe będziecie mogli odebrać także w sobotę, w godzinach 8.00 – 9.30. Dwie uwagi, aby nie było nieporozumień: Nie ma możliwości biegu pod nazwiskiem innego zawodnika. Nie przyjmujemy żadnych zgłoszeń w przeddzień i w dniu biegu - pakiet startowy oraz ubezpieczenie przygotowujemy wyłącznie zawodnikom z listy startowej publikowanej na stronie maratonypolskie.pl.

Impreza tradycyjnie odbędzie się w amfiteatrze Parku Miejskiego w Hajnówce. To tu, po powitaniu przez Burmistrza Miasta, nastąpi uroczysty przemarsz spod sceny amfiteatru na start horonowy, w asyście mażoretek i orkiestry dętej Straży Pożarnej. Punktualnie o godzinie 10.30 czeka Was krótka przebieżka - 200 metrów - do autobusów ZKM, po czym zostaniecie przewiezieni do Białowieży na start ostry. Wszystkie ubrania możecie zostawić w autobusach nr 1 i 2 - będą na Was czekały w Hajnówce.

W tym samym amfiteatrze usytuowana zostanie meta.

START HONOROWY, META, ODBIÓR PAKIETÓW:

Amfiteatr w Parku Miejskim - Hajnówka, ul. Parkowa

PRZEBIEG TRASY:

PROFIL TRASY:

Bieg główny na 21.097,5 kilometrów wystartuje o godzinie 12:00 w Białowieży. Każdy kilometr trasy biegu będzie oznaczony, żebyście mogli na bieżąco analizować swój czas. Bieg poprowadzi pilot. Przez to, że jezdnia, po której będziecie biegli, jest jedynym traktem łączącym Hajnówkę i Białowieżę, nie da się jej zamknąć. Ruch jest ograniczony, ale będziecie całkowicie bezpieczni – policjanci na motocyklach systematycznie będą puszczać po kilka samochodów. Nad bezpieczeństwem zawodników będą czuwały 4 zespoły w karetkach pogotowia i w każdej chwili będą mogli udzielać pomocy każdemu, kto będzie jej potrzebował. Ponadto, na trasie będą sędziowie, wolontariusze, funkcjonariusze Straży Leśnej.

Po przebiegnięciu 6 km wypatrujcie punktu odżywczego, na którym będziecie mogli uzupełnić płyny. Dalej, na 12 i 18 kilometrze również będą czekały punkty z wodą mineralną, napojami i czekoladą. Na mecie dodatkowo banany i pączki. Na płycie amfiteatru będziecie mogli skorzystać z masażu.

Po biegu zapraszamy zawodników pod prysznic do Parku Wodnego (półgodzinny bilet) oraz na obiad do stołówki przy Zespole Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego. Droga będzie oznakowana, a odpowiednie talony będą przypięte do numeru startowego.

Dekoracja zwycięzców to oficjalny finał naszego Półmaratonu (godz. 15.10). Najpierw w katrgorii wiekowej, następnie open i drużynowej. Na koniec, jak zwykle czeka losowanie nagród, ale musicie być ze swoim numerem startowym.

Na tym kończy się akcent sportowy naszej imprezy, ale tuż po losowaniu, ok. godz. 16.30 zapewniamy Wam transport na spotkanie integracyjne do Ośrodka Edukacji Leśniej Jagiellońskie. A tam: ognisko, muzyka, zabawa, degustacja potraw, a dzieciom, oprócz smakołyków z zestawu, zapewnimy zabawę z animatorem i dmuchaną zjeżdzalnię.

Dla przypomnienia: osoby towarzyszące, które zechcą uczestniczyć w Biesiadzie, muszą dokonać opłaty na podane w regulaminie konto w wysokości 35,00 zł (15 zł - zestaw dziecięcy) do 7 maja 2018r. W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko zawodnika oraz ilość osób towarzyszących.

Powrót z biesiady do Hajnówki (na parking przy Urzędzie Miasta) w godzinach: 20.00, 20.45 i 21.30 przez Białowieżę.

Uczestnicy Półmaratonu otrzymują dodatkowy, 60 – minutowy, bilet wstępu do Parku Wodnego wykorzystania w dniach 17-20.05.2018r. (pakiet można odebrać wcześniej po telefonicznym uzgodnieniu - tel. 604 153 073).

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny (85) 682 27 76. Do zobaczenia już niebawem!

Małgorzata Muszkatel

 

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.