Logo Hajnówka OSIR

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 4648
W sumie: 124395

PÓŁMARATON HAJNOWSKI 2017

W sobotę, 20 maja 2017 roku, wystartował XVII Półmaraton Hajnowski, pod hasłem „Zapraszamy do Krainy Żubra”. Z zaproszenia organizatora - Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce skorzystało 290, z 350 zgłoszonych zawodników.

Biegaczom towarzyszyło tego dnia piękne, choć uciążliwe, bo niemal letnie słońce, orzeźwiające podmuchy wiatru i przede wszystkim mnóstwo emocji: lekki stres przed startem, adrenalina na pierwszych kilometrach, gniew i złość, gdy było jasne, że życiówki nie będzie, w końcu ogromna radość i wzruszenie, kiedy na własnych nogach mija się linię mety – czyli przebiegnięcie ponad 21 kilometrów.

Otwarcie imprezy przez Burmistrza Miasta Jerzego Siraka nastąpiło w hajnowskim amfiteatrze. Były powitania, przemówienia i uroczysty przemarsz zawodników spod sceny amfiteatru na start horonowy. Biegaczy prowadziły mażoretki i miejscowa orkiestra. Po starcie honorowym truchcik do autobusów, które zawiozły wszystkich na start główny do Białowieży. Zawodnicy dojechali na tyle wcześnie, że można było i posiedzieć i zrobić rozgrzewkę i jeszcze się nagadać. Bieg ruszył w samo południe. Pierwsze 1,5 kilometra po miejscowości - agrafka, na której widać było czołówkę i zawodników zamykających bieg. Następnie czekał las. Pół żartem pół serio można powiedzieć „ostatnia prosta i do mety”, ponieważ z Białowieży do Hajnówki trasa biegnie główną asfaltową drogą. Generalnie prosto, prosto i jeszcze raz prosto. Na mapie wygląda to tak:

Natomiast w rzeczywistości mniej więcej tak:

Zwycięzcą biegu został Yury Kaptserau z Mogileva (Białoruś) z czasem 1:08:21

II – Ihar Tsetserukou /Grodno, Białoruś/ 1:10:28

III - Dmitryj Grigoriew / Baranowicze, Białoruś/ 1:10:42

IV – Andrzej Leończuk /Białystok, Polska/ 1:12:25

Najlepsza wśród kobiet: Olga Kaminskaya także z Mogileva (Białoruś) - 1:23:49

II – Anna Gosk /Białystok, Polska/ 1:25:37

III – Alena Shumik /Brześć, Białoruś/ 1:32:12

IV – Lilianna Jaworska /Puławy, Polska/ 1:40:32

KATEGORIA OPEN - WYNIKI

Na trasie czekały trzy punkty odżywcze oraz kurtyna wodna, by nawodnić i ochłodzić spragnionych biegaczy. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwały służby techniczne organizatora oraz karetki pogotowia.

Zwycięzcy w kat. open otrzymali oryginalne pamiątkowe puchary i przewidziane regulaminem nagrody finansowe. Statuetki były nagrodami w poszczególnych kategoriach wiekowych, a drewniane medale imienne otrzymał każdy zawodnik po przekroczeniu linii mety.

Co roku obserwujemy wzrastającą frekwencję wśród biegających mieszkańców powiatu hajnowskiego. Tegoroczny półmaraton ukończyło aż 53 z nich. Najlepszym z Hajnowian został Bartek Kupa (z czasem 1:26:29), a najszybsza wśród pań – Luiza Frączek (1:55:12). Zawodnikom za miejsca I-III przyznano przewidziane nagrody.

Sękaczami zostały nagrodzone również najlepsze drużyny:

I miejsce – YULO RUN TEAM SIEDLCE (Piotr Mierzejewski, Tomasz Korzeniowski, Roman Stefaniuk, Beata Dąbrowska)

II miejsce – LEOSPEED (Andrzej Leończuk, Eugeniusz Leończuk, Adam Leończuk, Justyna Leończuk)

III miejsce – HAJNÓWKA BIEGA (Bartosz Kupa, Adam Bondaruk, Eugeniusz Krawczuk, Luiza Frączek)

KATEGORIA DRUŻYNOWA - WYNIKI

Wszyscy zawodnicy mogli skorzystać z atrakcji Parku Wodnego oraz posilić się obiadem. Po dekoracji oraz losowaniu nagród czekały kolejne, już mniej oficjalne atrakcje w głębi Puszczy Białowieskiej – Ośrodku Edukacji Leśnej Jagiellońskie. Można było zjeść, potańczyć, poznać nowe osoby. Tegoroczny bieg zapewne wpisał się w pamięć nie tylko biegaczom, ale też ich rodzinom, które przyjemnie mogły spędzić sobotnie popołudnie.

Uatrakcyjnieniem naszej imprezy był punkt masażu NZOZ KINETICA, z którego mogli skorzystać uczestniczący w biegu zawodnicy. Natomiast ich pociechom przygotowaliśmy kilkugodzinną niespodziankę w postaci dmuchanej zjeżdżalni i ciekawych zabaw, prowadzonych przez animatora.

Kontynuacją XVII Półmaratonu Hajnowskiego był niedzielny 3 – godzinny przejazd kolejką wąskotorową do miejscowości Topiło, na który zaprosiło Nadleśnictwo Hajnówka. Z oferty skorzystało około 80 osób.

Dziękujemy wszystkim współpracującym z nami wolontariuszom za czas i radość ofiarowane innym, a także za bezinteresowną pomoc, zaangażowanie, poświęcenie i ciągłą gotowość udzielania wsparcia drugiemu człowiekowi.

Podziękowania:

 • instytucjom: Ministerstwo Spotru i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Urząd Miasta Hajnówka, Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Nadleśnictwo Białowieża, Park Wodny w Hajnówce, Hajnowski Dom Kultury;

 • Funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce, Funkcjonariuszom Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce Funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Białowieży; Telewizji Białystok, Telewizji Kablowej Hajnówka, Portalowi maratonypolskie.pl, firmie Pulsar Sport, mierzącej czas;

 • sponsorom: ANDREWPOL Andrzej Pryczynicz, DOMLUX MARKET Michał Puc, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Hajnówce, PKO BANK POLSKI S.A., RUNO Sp. z o.o. w Hajnówce.

Dzięki okazanemu wsparciu mieliśmy możliwość zorganizowania Półmaratonu Hajnowskiego na wysokim poziomie.

Dziękujemy zawodnikom, którzy wzięli udział w naszym biegu, a jednocześnie zapraszamy na jesienną Hajnowską Dwunastkę (7 października) oraz przyszłoroczną edycję Półmaratonu Hajnowskiego.

Małgorzata Muszkatel

Zadanie współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki

ZDJĘCIA - ANDRZEJ JANIUK

ZDJĘCIA - ANNA GRYGORUK

ZDJĘCIA - ROMAN WNUCZKO

ZDJĘCIA - TOMASZ KAMIŃSKI

RELACJA W TELEWIZJI BIAŁYSTOK (od 2:20)

RELACJA W TVPODLASIE

OPINIA ZAWODNIKA MACIEJA ŻUKIEWICZA


Zapraszamy do Krainy Żubra - pod takim hasłem 20 maja 2017 roku po raz XVII miłośnicy biegania spotkają się w Puszczy Białowieskiej. Niezmienna trasa i piękno puszczańskiego krajobrazu nie umkną uwadze nawet najszybiej biegnących zawodników. Nie sposób bowiem nie zauważyć rosnących wzdłuż drogi potężnych dębów czy świerków o rozmiarach rzadko spotykanych w innych regionach Polski.

LISTA STARTOWA: TUTAJ

Jak co roku przygotowaliśmy dobrą ofertę zarówno sportową jak i towarzyską. Uczestnikom zapewniamy:

 • elektroniczny pomiar czasu,

 • imienny numer startowy,

 • ręcznik sportowy,

 • napój izotoniczny,

 • upominek,

 • przewóz autokarami na linię startu w Białowieży,

 • trzy punkty odżywcze na trasie biegu,

 • atestowaną trasę oznakowaną co kilometr,

 • punkt odżywczy na mecie,

 • imienny medal,

 • ubezpieczenie zawodników,

 • obsługę medyczną na trasie,

 • prysznic w Parku Wodnym,

 • obiad regeneracyjny po biegu,

 • dla zwycięzców w kategorii open statuetki i nagrody pieniężne, w kategoriach wiekowych statuetki (zgodnie z regulaminem),

 • słodkie nagrody w rywalizacji drużynowej,

 • losowanie nagród,

 • transport na imprezę integracyjną w Ośrodku Edukacji Leśnej „Jagiellońskie”.

Po zakończeniu części sportowej odbędzie się impreza integracyjna. Osoby towarzyszące zawodnikom, chcące uczestniczyć w biesiadzie, dokonują wpłaty na podane w regulaminie konto w wysokości 35,00 zł (zestaw dziecięcy - 15 zł) do dnia 05.05.2017r. - opłata nie podlega zwrotowi.

Wydawanie pakietów startowych w przeddzień – 19.05.2017r. w biurze zawodów w Amfiteatrze Miejskim w Hajnówce w godzinach 15.00 – 21.00 oraz w dniu zawodów od 8.00 do 9.30  po okazaniu dowodu osobistego i podpisaniu formularza o zdolności do udziału w biegu.

Wszystkich chętnych zapraszamy do Parku Wodnego w Hajnówce. W ramach współpracy Dyrektor pływalni funduje wszystkim zawodnikom godzinny bilet wstępu do wykorzystania w dniach 18 - 21 maja 2017r. (dołączony do pakietu startowego). Zawodników, którzy będą w Hajnówce od czwartku, zapraszamy po odbiór pakietów po uzgodnieniu telefonicznym - 604 153 073.

Małgorzata Muszkatel

 


ZAPISY OD 3 KWIETNIA 2017r. na stronie maratonypolskie.pl

fot. Małgorzata Muszkatel

ZAPLANUJ WEEKEND W HAJNÓWCE!

Na sobotę, 20 maja, zaplanowane zostało kolejne spotkanie biegowe w Puszczy Białowieskiej. Chociaż trasa wygląda jak na załączonym zdjęciu, to my już rozpoczęliśmy przygotowania do XVII edycji Półmaratonu Hajnowskiego. Wszystkie informacje dotyczące naszego biegu zawarte są w REGULAMINIE. Najważniejszą z nich na tym etapie jest fakt, że zapisy ruszają 3 kwietnia o godzinie 8.00. Przypominamy, że zgłoszenia należy dokonać poprzez formularz na stronie naszego partnera maratonypolskie.pl.

Tak jak każdego roku chcemy, aby Wasz pobyt pozostawił nie tylko wrażenia sportowe, ale również inne miłe wspomnienia z Krainy Żubra. Dlatego też w programie weekendowego spotkania proponujemy bieg z Białowieży do Hajnówki wraz z pakietem startowym i losowaniem nagród, pobyt w Parku Wodnym, biesiadę w Puszczy Białowieskiej z atrakcjami dla dzieci, czy niedzielny przejazd kolejką wąskotorową. Zapraszamy!

Organizatorzy

 

fot. Andrzej Janiuk

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.