Logo Hajnówka OSIR

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 4654
W sumie: 124401

HAJNOWSKA DWUNASTKA 2017

Dla prawdziwego miłośnika biegania każdy czas i każde miejsce będzie dobre, aby oddać się swojej pasji. Jednak bieganie po lesie to zupełnie inna jakość, która niesie ze sobą mnóstwo korzyści. Las jest naturalnym środowiskiem do biegania. Miękkie podłoże amortyzuje wstrząsy, mięśnie i stawy pracują w większym zakresie, las przynosi człowiekowi odprężenie i wyciszenie, przywraca równowagę psychiczną. Kontakt z naturą jest bardzo ważny, szczególnie dla mieszkających w dużych miastach, gdzie zieleni jest jak na lekarstwo.

My mamy ogromne szczęście, że mieszkamy na skraju Puszczy Białowieskiej i możemy organizować niepowtarzalny bieg przełajowy na dystansie 12 kilometrów. W tym roku ósma edycja Hajnowskiej Dwunastki odbyła się 7 października, tradycyjnie na terenie Nadleśnictwa Hajnówka.

Trasa w tym roku była bardzo wymagająca, po kilkudniowych opadach grzązka, ze śliskimi wzniesieniami i zbiegami, czasem trzeba było omijać kałuże i gałęzie. Tak urozmaiconą przez naturę trasę pokonało 223 zawodników.

Do Hajnówki przybyło wielu sympatyków biegania wraz z rodzinami. Dwunastka stała się bowiem imprezą rodzinną. A to dlatego, że również najmłodsi mogli spróbować swoich sił w „Biegu za żubrem”. 500-metrowy odcinek pokonało 44 młodych zawodników.

W biegu głównym najszybciej do mety dobiegł Paweł Krochmal z Warszawy z czasem 41,20. Brawo, Paweł :). Najszybszą kobietą okazała się Olga Malik z Podborza, która pokonała trasę w czasie 53,41.

Z Hajnowian najszybszy był Adam Bondaruk - 47,54, a z kobiet Jagoda Tomaszuk – 58,20. Bardzo cieszy nas fakt, że bieg ukończyło aż 55 Hajnowian, a jeszcze bardziej, że Hajnówka Biega zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej. Wysiłek wszystkich zawodników włożony w pokonanie dystansu został nagrodzony imiennymi medalami z rogu jelenia. Na mecie czekała gorąca herbata oraz banany i pączki. Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwało pogotowie ratunkowe, straż leśna, straż graniczna, sędziowie oraz policja. Po biegu wszystkim chętnym zapewniony był transport do Parku Wodnego.

WYNIKI NETTO I KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

Hajnowski Dom Kultury reprezentowany przez wokalistki i zespół taneczny „Przepiórka” umilił uczestnikom czas oczekiwania na dekorację. Dodatkową atrakcją był przygotowany przez Nadleśnictwo Hajnówka kiermasz rzemiosła, na którym można było nabyć pamiątki. Podczas trwania imprezy, w specjalnym ambulansie można było oddać z leśnikami krew.

Zwycięzcy otrzymali oryginalne ceramiczne Puchary Nadleśniczego Nadleśnictwa Hajnówka i po słoiku miodu z pasieki pana Anatola Filipczuka, pozostali w kat. open niemniej ciekawe trofea. Poza tym zawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami. Dekoracji dokonali Burmistrz – Jerzy Sirak oraz Nadleśniczy Grzegorz Bielecki.

Po dekoracji wszyscy zawodnicy z rodzinami zostali zaproszeni przez Dyrektora OSiR – Mirosława Awksentiuka na poczęstunek. Dużym wzięciem cieszyła się degustacja dzika z rożna. Rozmowy i biesiadowanie przy ognisku umilił występ zespołu Metrum. Na dzieci czekała dmuchana zjeżdżalnia, puszczanie wielkich baniek mydlanych, malowanie twarzy. Nie zabrakło też chętnych do tańca. Część biegaczy oprócz miłych wspomnień, zabrała do domu rozlosowane nagrody rzeczowe.

Biegowe zmagania uwieczniła Telewizja Kablowa Hajnówka.

 

Pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji dziękują za pomoc przy realizacji imprezy sportowej:

Nadleśniczemu Nadleśnictwa Hajnówka Grzegorzowi Bieleckiemu i jego pracownikom, Funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Białowieży,

Funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce,

Funkcjonariuszom Straży Leśnej w Hajnówce,

Hajnowskiemu Domowi Kultury,

Lucynie Waszkiewicz i uczennicom z ZS nr 2,

Grażynie Petruk i uczennicom z ZS nr 1,

Firmie Usługi porządkowe i kateringowe – Anna Monika Tkaczenko z Białowieży,

Firmie Gospoda Anatola Timoszuka z Michałowa.

Sponsorom: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Park Wodny w Hajnówce, Nadleśnictwo Hajnówka, DomLux Market Michał Puc, Andrewpol Andrzej Pryczynicz, Eurobank.

Podziękowania składamy niezawodnym sędziom, a byli to: Roman Sacharczuk, Edward Poniecki, Andrzej Grygoruk, Sergiusz Juziuczuk, Andrzej Zasim, Roman Daniluk, Mikołaj Laszkiewicz, Mirosław Muśko, Michał Loeniewski, Marek Łukaszuk.

Motyw wklejki medalu dla dzieci został wykorzystany z książki „Żubr Żorż” za zgodą autora Tomka Samojlika.

Mamy nadzieję, że zawody znalazły uznanie w oczach uczestników oraz ich rodzin i ponownie spotkamy się na Hajnowskiej Dwunastce. Serdecznie zapraszamy.

Małgorzata Muszkatel, Roman Wnuczko

fot. Marek Hanula

fot. Roman Wnuczko


poprzedni artykuł:

ZAPISY do 26 września TUTAJ

    Liczba imprez biegowych w naszym kraju stale wzrasta. Właściwie każdego weekendu zawodnicy stają przed dylematem, w którą stronę Polski się wybrać. Część preferuje start w wielotysięcznym tłumie po terenach zurbanizowanych, gdzie najczęściej biegnie się w upale po rozgrzanym asfalcie czując wyziewy dużego miasta. Wielu jednak coraz częściej wybiera starty w niewielkich, lokalnych biegach organizowanych bez wielkiego rozmachu, za to bardzo dobrze przygotowanych. Biegnąc leśnymi ścieżkami, jesteśmy bliżej natury. Po pokonaniu trasy można odpocząć od dnia codziennego, w przyjaznej atmosferze porozmawiać z przyjaciółmi poznanymi na innych imprezach biegowych, spróbować ciekawych smaków kuchni regionalnej. Takie zawody mogą być wspaniałą wycieczką dla całej rodziny. Idąc w tym kierunku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce przygotował przełajową imprezę biegową, na dystansie 12 km. 

   Tradycyjnie, w pierwszą sobotę października, zapraszamy wszystkich do udziału w ósmej edycji Hajnowskiej Dwunastki! Uczestników zachęcamy do zapisów, od 21 sierpnia do 26 września 2017r. na stronie maratonypolskie.pl.

   Start 7 października 2017r., o godzinie 12.00 z terenu współorganizatora Nadleśnictwa Hajnówka – Kolejki Leśne (ul. Celna), po wcześniejszym odebraniu numerów startowych (w godzinach 8.00 – 11.30). Biegacze będą mogli skorzystaćz parkingu oraz szatni w wagonikach kolejki wąskotorowej. Każdy kilometr trasy zostanie oznaczony, a na szóstym kilometrze umiejscowiony będzie punkt odżywczy z wodą. O pomiar czasu zadba firma Pulsar Sport z Zielonej Góry. 

   Zawodnicy, którzy ukończą bieg otrzymają imienne, pamiątkowe medale. Najlepsi w poszczególnych kategoriach (za miejsca I-III) zostaną uhonorowani pamiątkowymi, drewnianymi statuetkami, a zwycięzcy w kat. open – pucharami. Przewidziane są również nagrody niespodzianki dla najlepszych 3 drużyn. W trakcie biegu głównego odbędzie się „bieg za żubrem”. Jest to propozycja organizatora dla najmłodszych dzieci z rodzin uczestników.

    Równolegle do imprezy biegowej odbywać się będzie kiermasz rękodzieła ludowego. Po biegu wszyscy zawodnicy będą mogli skorzystać z półgodzinnej, bezpłatnej kąpieli w Parku Wodnym, do którego transport zapewni ZKM Hajnówka.

   Po dekoracji zapraszamy wszystkich uczestników na ognisko integracyjne, podczas którego każdy będzie mógł spróbować pieczonego dzika oraz spędzić miło czas przy muzyce. 

 

Małgorzata Muszkatel

VIII Hajnowska Dwunastka

Puszcza Białowieska 07.10.2017r.

Regulamin

 

I. Cel imprezy:

 • popularyzacja sportu dla wszystkich, jako zdrowego stylu życia,

 • propagowanie biegania jako najprostszej formy ruchu, czynnego wypoczynku rodzinnego oraz formy doskonalenia fizycznego i poprawy stanu zdrowia,

 • promocja regionu Puszczy Białowieskiej i wartości kulturowych Podlasia.

II. Termin i miejsce:

 • start - 07.10.2017r. (sobota) godz. 12ºº ulica Celna, teren Nadleśnictwa Hajnówka – Kolejki Leśne.

 • meta - teren Nadleśnictwa Hajnówka – Kolejki Leśne.

III. Warunki uczestnictwa:

 • w biegu mogą uczestniczyć osoby, które do dnia 07.10.2017r. ukończyły 18 lat i przedstawią zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do udziału w biegu przełajowym lub złożą podpis potwierdzający zdolność do udziału w biegu,

 • podczas weryfikacji należy posiadać dowód tożsamości.

IV. Trasa biegu:

 • 12 kilometrów leśnymi drogami przez urocze zakątki Puszczy Białowieskiej.

 • na trasie zlokalizowany zostanie jeden punkt odżywczy z wodą.

V. Zgłoszenia:

 • imienne zgłoszenia elektroniczne po wypełnieniu formularza na stronie internetowej www.maratonypolskie.pl w terminie od 21.08.2017 do 26.09.2017r.

 • drużynowe - udział w drużynie należy zadeklarować w czasie rejestracji, wpisując w odpowiednie pole jednobrzmiącą nazwę drużyny. Warunkiem klasyfikowania jest min. 4 – osobowy skład drużyny, zawierający w tym min. 1 kobietę. Za wynik końcowy uznaje się sumę czasów 4 najlepszych zawodników danej drużyny, w tym 1 kobiety. O zwycięstwie decyduje najniższa łączna suma czasów członków drużyny.

 • nie będą przyjmowane zgłoszenia w dniu biegu!

 • za zgłoszenie uważa się wypełnienie formularza i wpłacenie opłaty startowej.

 • osoby, które dokonają zgłoszenia, zobowiązane są do wpłacenia opłaty startowej w ciągu 3 dni. W innym przypadku zgłoszenia będą usuwane z bazy danych.

 • Zamiana zawodników na liście startowej możliwa wyłącznie do dnia 26.09.2017r.

VIOpłata wpisowa:

 • wpłacać na konto organizatora - Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce

PKO BP S.A. 23 1020 1332 0000 1102 0270 8360

Ośrodek Sportu i Rekreacji

ul. Ks. Dziewiatowskiego 2, 17-200 Hajnówka

tel. (0-85) 682 27 76, e-mail: awksentiuk@hajnowka.pl

 • wysokość opłaty - 50,00 zł. 

 • wniesiona opłata nie podlega zwrotowi.

VII. Wydawanie numerów startowych:

 • w dniu zawodów 07.10.2017r. w biurze organizacyjnym biegu (Stacja Kolejki Leśnej, przy ulicy Celnej w Hajnówce - tu zostawiamy samochody) w godzinach 8°° - 11³° - po podpisaniu zgody udziału w Hajnowskiej Dwunastce na własną odpowiedzialność i okazaniu dowodu tożsamości,

 • przyjęcie numeru startowego jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu VIII Hajnowskiej Dwunastki.

VIII. Klasyfikacje:

 • K I 18 - 29 lat, K II 30 - 39 lat, K III 40 - 49 lat, K IV 50 - 59 lat, K V > 59 lat

 • M I 18 - 29 lat, M II 30 - 39 lat, M III 40 - 49 lat, M IV 50 - 59 lat, M V 60 - 69 lat, M VI > 69 lat

 • drużynowa

IX. Nagrody:

 • klasyfikacja generalna wśród kobiet i mężczyzn (miejsca I - IV) pamiątkowe statuetki, zwycięzcy poszczególnych kategorii (miejsca I - III), wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale,

 • nagrody niespodzianki w klasyfikacji drużynowej,

 • wręczenie nagród odbędzie się przy miejscu ogniskowym (obok linii mety) o godz. 15°°.

XPozostałe informacje:

 • podczas trwania zawodów organizator zapewnia opiekę medyczną i ubezpieczenie każdego zawodnika.

 • bieg odbędzie się bez względu na warunki pogodowe przy ograniczonym ruchu drogowym.

 • uczestnicy biegu zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności i bezwzględnego podporządkowania się zaleceniom kierujących ruchem.

 • sprawy sporne rozstrzygają Kierownik Biegu Janusz Ludwiczak i Sędzia Główny Roman Sacharczuk.

 • w trakcie trwania imprezy odbywać się będzie jarmark rzemiosła ludowego oraz występy artystyczne.

 • po starcie głównym odbędzie się „bieg za żubrem” dla najmłodszych dzieci z rodzin uczestników Hajnowskiej Dwunastki.

 • po zakończeniu dekoracji zawodnicy uczestniczą w spotkaniu integracyjnym.

 • opłata za udział osoby towarzyszącej w imprezie integracyjnej wynosi 20 zł (dzieci do 12 roku życia - 10 zł). Wpłaty należy dokonywać łącznie z opłatą wpisową na podane konto.

 • organizator nie odpowiada za zaginione rzeczy osobiste i sprzęt sportowy podczas trwania zawodów.

 • protesty należy składać drogą mailową w terminie do 48 h po zakończeniu zawodów,

 • organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania w materiałach reklamowych zdjęć wykonanych podczas trwania imprezy.

 • interpretacja Regulaminu należy wyłącznie do organizatora.

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.