Logo Hajnówka OSIR

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 4646
W sumie: 124393

HAJNOWSKA DWUNASTKA 2016

HAJNOWSKA DWUNASTKA 2016

Od wielu lat w naszym mieście organizowane są liczne imprezy promujące zdrowy tryb życia. Z roku na rok Hajnówka coraz bardziej kojarzy się z bieganiem. W maju odbył się znany w całej Polsce, jeden z najpopularniejszych biegów – Półmaraton Hajnowski, w sierpniu Bieg Rodzinny, we wrześniu Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Miasta Hajnówka. Sezon kończy Hajnowska Dwunastka – wyjątkowy bieg przez Puszczę.

Puszcza jest piękna o każdej porze roku... Jesienią jest cicha i pełna nostalgii, a jednocześnie mieniąca się tysiącem barw. Liście na wielu drzewach przybierają różne odcienie czerwieni, zaś igły na innych są nadal zielone. Puszcza Białowieska o tej porze roku wygląda wręcz bajkowo. Piękny, słoneczny dzień przywitał uczestników biegu. Uroczystego otwarcia biegu dokonał Burmistrz Miasta Hajnówka Jerzy Sirak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Hajnówka Grzegorz Bielecki i Naczelnik Wydziału RDLP w Białymstoku Krzysztof Oniszczuk.

Wysoki poziom dotychczasowych edycji biegu przyczynił się do popularyzacji biegania, a także spowodował duże zainteresowanie biegaczy naszym regionem. Sprawnie przeprowadzona organizacja biegów w jednym z najurokliwszych miejsc naszego kraju, bo takim niewątpliwie jest Puszcza Białowieska, zaowocowała w tym roku rekordową liczbą 243 zawodników (w zeszłym roku bieg ukończyło 148 osób), w tym 71 kobiet. Padł nie tylko rekord pod względem ilości uczestników, ale także rekord trasy – Damian Roszko pokonał 12 kilometrów w 38 minut i 39 sekund i poprawił swój wynik z 2013 roku niemal o 3 minuty! Wśród pań triumfowała Ania Gosk z Białegostoku, z czasem 0:45:25.

PEŁNE WYNIKI

W porównaniu do roku ubiegłego frekwencja zawodników biorących udział w biegu wzrosła o 65%. Na mecie czekała woda, gorąca herbata oraz banany i pączki. O pomiar czasu perfekcyjnie zadbała firma Pulsar Sport z Zielonej Góry. Wyniki na bieżąco były wywieszane na tablicy.

Pamiętaliśmy także o najmłodszych pociechach zawodników i zaraz po starcie głównym przygotowaliśmy im „bieg za żubrem”. Każde dziecko otrzymało medal, owoce oraz mogło zrobić pamiątkowe zdjęcie z królem Puszczy Białowieskiej.

Hajnowski Dom Kultury reprezentowany przez tańczącą i śpiewającą młodzież umilił uczestnikom czas oczekiwania na dekorację. Tradycyjnie dodatkową atrakcją był przygotowany przez Nadleśnictwo Hajnówka kiermasz rzemiosła, na którym można było nabyć pamiątki regionalne.

Zawodnicy, którzy ukończyli bieg otrzymali imienne, pamiątkowe medale, wykonane z rogu jelenia. Najlepsi w poszczególnych kategoriach (za miejsca I-III) zostali uhonorowani pamiątkowymi, drewnianymi statuetkami. Natomiast puchary za miejsca I-IV powędrowały do zwycięzców w kategorii open kobiet i mężczyzn. Marcinki – ciasto z Hajnówki, wprowadzone na Listę Produktów Tradycyjnych były nagrodami w kategorii drużynowej. Po biegu wszyscy chętni zawodnicy zostali przewiezieni autobusami ZKM w Hajnówce do Parku Wodnego, aby skorzystać z półgodzinnej, bezpłatnej kąpieli.

Po dekoracji wszyscy zawodnicy z rodzinami zostali zaproszeni przez Dyrektora OSiR – Mirosława Awksentiuka na poczęstunek. Oprócz bigosu i kiełbaski z ogniska, można było spróbować pieczonego dzika. Rozmowy i biesiadowanie umilił występ zespołu Metrum. Nie zabrakło też chętnych do tańca.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjechali do Hajnówki. Mamy nadzieję, że spełniliśmy Wasze oczekiwania.

Małgorzata Muszkatel

zdjęcia w GALERII FOTO

 
 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.