Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 767

VIII Dziecięce Mistrzostwa Hajnówki w Pływaniu

23.10.2019

Zawody pływackie przeprowadzane w Hajnówce mają już swoją wieloletnią tradycję. Doświadczenia zdobyte przez Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Park Wodny, pozwalają na coraz lepszą organizację tego typu zawodów. Uroczyste przedstawienie sędziów, uczestników oraz rozpływanie, to podstawowe punkty takiej imprezy bez względu na ich rangę.

VIII Dziecięce zawody pływackie odbyły się 19 października 2019r. W rywalizacji wzięło udział 70 uczniów z powiatu hajnowskiego i Prużan (Białoruś) w przedziale wiekowym 6-10 lat. Jako pierwsi startowali najstarsi uczniowie z rocznika 2009 w stylu grzbietowym. Ogółem rozegrano 14 biegów w 22 seriach stylem grzbietowym, dowolnym i klasycznym na dystansach 50 i 25 metrów.

Na wyróżnienie zasługują medaliści:

rocz. 2009 dziewczęta (dystans 50 m.):

- Ewa Rusinowicz (SP 2 Hajnówka) 2 medale: złoty stylem grzbietowym i srebrny dowolnym

- Jola Paszko (SP 2 Hajnówka) 2 medale brązowe: stylem grzbietowym i dowolnym

- Katsiaryna Varytskaya (Prużany) 2 medale: złoty stylem dowolnym i srebrny stylem grzbietowym

- Aleksandra Tumiel (SP 1 Hajnówka) 1 medal złoty stylem klasycznym

- Daria Golonko (SP 3 Hajnówka) 1 medal srebrny stylem klasycznym

rocz. 2009 chłopcy (dystans 50 m.):

- Artsemi Matseyuk (Prużany) 2 złote medale: stylem grzbietowym i dowolnym

- Mikołaj Skiepko (SP Dubiny) 2 medale: srebrny stylem grzbietowym i brązowy stylem dowolnym

- Ruslan Makarevich (Prużany) 2 medale: złoty stylem klasycznym i srebrny medal stylem dowolnym

- Dzmitry Khmialeuski (Prużany) 1 medal srebrny w stylu klasycznym

- Zakhar Pstyha (Prużany) 1 medal brązowy w stylu grzbietowym

- Mikołaj Hajduk (SP 1 Hajnówka) 1 medal brązowy stylem klasycznym

rocz. 2010 dziewczęta (dystans 50 m.):

- Marta Kolada (SP 4 Hajnówka) 2 medale: złoty stylem dowolnym i srebrny grzbietowym.

- Melania Oksentowicz (SP 3 Hajnówka) 2 medale: srebrny stylem dowolnym i brązowy grzbietowym

- Julia Wasiluk (SP 4 Hajnówka) 1 złoty medal w stylu grzbietowym

rocz. 2010 chłopcy (dystans 50 m.):

- Olaf Pryczynicz (SP 3 Hajnówka) 2 złote medale: stylem grzbietowym i dowolnym

- Filip Wilbik (SP 3 Hajnówka) 2 srebrne medale: stylem grzbietowym i dowolnym

- Gregor Moroz (SP 4 Hajnówka) 1 brązowy medal stylem grzbietowym

- Janusz Sacharuk (SP 4 Hajnówka) 1 brązowy medal stylem dowolnym.

Roczniki młodsze miały możliwość zdobycia tylko jednego medalu w stylu grzbietowym na dystansie 25m. Na podium stanęli:

rocz. 2011 (dziewczęta)

I – Julia Sadowska (SP 4 Hajnówka)

II – Maria Kaniewska (SP Dubiny)

III – Amelia Tumiel (SP 1 Hajnówka)

rocz.2011 (chłopcy)

I – Yauheni Boika (Prużany)

II – Kiril Klimiuk (Prużany)

III – Antoni Ryszczuk (SP 4 Hajnówka)

rocz.2012 i mł. (dziewczęta)

I – Dominika Ackiewicz (SP 4 Hajnówka)

II – Aryiadna Varytskaya (Prużany)

III – Martyna Plewa (SP 3 Hajnówka)

rocz.2012 i mł. (chłopcy)

I – Hubert Bogdanowicz (SP 2 Hajnówka)

II – Aleksander Skiepko (2012 r. – SP Dubiny)

III – Mateusz Dragun (SP 3 Hajnówka)

WSZYSTKIE WYNIKI

Za miejsca I-III w rocznikach 2009-2011 i wszyscy z rocznika 2012 i młodsi otrzymali pamiątkowe medale.

Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwała wykwalifikowana obsada sędziowska: Andrzej Dmitruk (starter); sędziowie mierzący czas: Roman Sacharczuk, Tomasz Dobosz, Roman Wnuczko; sędziowie nawrotu: Mirosław Chilimoniuk, Marek Hanula, Dawid Wojciuk; Małgorzata Muszkatel (kierownik sędziów mierzących czas); Mirosław Awksentiuk (sędzia stylu + zdjęcia); Elżbieta Walesiuk (sędzia wyprowadzający); Janusz Ludwiczak (sędzia główny).

Organizatorem zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Park Wodny w Hajnówce.

Menadżer ds. Sportu

Janusz Ludwiczak

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.