Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 760

ZAKOŃCZENIE SEZONU ROWEROWEGO

15.10.2019

12 października wyruszyliśmy z placu przy SP nr 3 na ostatni w tym sezonie rajd rowerowy. Jesień o tej porze roku zachwyca bogactwem kolorów i jest bardzo dobrym momentem na zorganizowanie krótkich wypadów do lasu. Łatwiej można zaobserwować zwierzęta, szczególnie sarny i jelenie. Na szlakach rowerowych nie ma już turystów - jest cisza, a temperatura w ciągu dnia potrafi poszybować do 20 stopni Celsjusza.

Trasa sobotniego rajdu zorganizowanego przez OSiR prowadziła ścieżką rowerową do Sacharewa, następnie szlakiem rowerowym prowadzącym Drogą Szadzką, Trybą Ostrowskiego, Drogą Graniczną do Czerlonki. Z Czerlonki Trybą Jagiellońską i Drogą Simicką do Miejsca Mocy. Ciekawe miejsce, dodatkowa atrakcja, spokój i cisza, można się wczuć w klimat i poczuć moc. Z tą mocą to sprawa indywidualna, chociaż radiesteci twierdzą, że jest to miejsce o szczególnie wysokim i pozytywnym poziomie promieniowania. Tu odpoczęliśmy, odzyskaliśmy siły i bardzo szybko dotarliśmy do bramy wiodącej do „Zaczarowanego Ogrodu” czyli Rezerwatu Ścisłego Białowieskiego Parku Narodowego.

Zwiedzanie z przewodnikami rozpoczęliśmy od zapoznania się z historią ochrony Puszczy Białowieskiej. Następnie przez zabytkową, dębową bramę weszliśmy w świat, gdzie natura radzi sobie bez ingerencji człowieka. Kilkugodzinny spacer minął bardzo szybko. Przewodnicy w sposób ciekawy przekazali mnóstwo nowych dla nas informacji. Kolejnym etapem naszej rowerowej wyprawy było ognisko w Zajeździe Myśliwskim „U Kolarza”. Tutaj spędziliśmy czas do późnych godzin wieczornych. Było klimatycznie, kolorowo, jesiennie.

Roman Wnuczko

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.