Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 741

BIEG RODZINNY - 31.08.2019

06.09.2019

Aktywność fizyczna jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju młodego człowieka. Zdrowe wysportowane dziecko to z reguły również zdrowy i wysportowany dorosły, a wspólne, aktywne spędzanie czasu to jedna z najlepszych rzeczy, jakie rodzic może zrobić dla swojego dziecka. Niemal pięciogodzinne zagospodarowanie aktywnego czasu zorganizowaliśmy we współpracy z Nadleśnictwem Hajnówka podczas VII Biegu Rodzinnego 31 sierpnia 2019r.

Zabawa była wyśmienita! Był to czas pełen radości i uśmiechu, a przede wszystkim czas, który mogliśmy wszyscy spędzić ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Imprezę uroczyście otworzył gospodarz Nadleśniczy Mariusz Agiejczyk oraz Zastępca Burmistrza Ireneusz Kiendyś.

Przygotowaliśmy imienne numery startowe, wspólną rozgrzewkę oraz dwie trasy, dostosowane do wieku najmłodszych. Nikt nie walczył o miejsca – zadaniem 107 uczestników było po prostu rekreacyjne bieganie po malowniczych ścieżkach Nadleśnictwa Hajnówka, ale medale otrzymali wszyscy! Po biegu na dzieci czekały banany, pączki oraz ciepła herbatka. Wszystkim zawodnikom towarzyszyła maskotka żubra. Kolejnym punktem naszej imprezy była przejażdżka kolejką wąskotorową na dolinę rzeki Leśnej. Dzieciom była to z pewnością oryginalna lekcja przyrody. Po powrocie czekał wielki dmuchany zamek i zjeżdżalnia. Była i animatorka, dzięki której dzieci świetnie się bawiły. Był też wyśmienity bigos, i kompot ze „stołówki tartacznej” oraz wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

 

Wśród wielu atrakcji, śmiechu i gwaru bawiących się dzieci, był także czas na losowanie nagród. Wszystkie rodziny otrzymały upominki, przygotowane przez Urząd Miasta Hajnówka i Nadleśnictwo Hajnówka.

Niepowtarzalna atmosfera, wspaniała zabawa oraz wspólnie spędzony czas sprawiły, że był to wyjątkowy dzień, a całą imprezę należy zaliczyć do bardzo udanych. Trzeba pamiętać, że dziecko przede wszystkim potrzebuje poświęcenia mu czasu i uwagi, a najszczęśliwsze wspomnienia z dzieciństwa to radosne chwile spędzone z rodzicami.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała karetka Pogotowia Ratunkowego. Biegowe zmagania uwieczniła Telewizja Kablowa Hajnówka.

Małgorzata Muszkatel

fot. Roman Wnuczko

fot. Tomasz Dobosz

 


 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.