News

News zdjęcie id 703

Małgorzata Karpiuk Mistrzem Polski LZS w biegu na 1500 m i 3000m

04.06.2019

Kolejny weekend sportowy za nami. Tym razem Małgorzata Karpiuk uczestniczyła w Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS, które odbyły się w dnaich 1 - 2 czerwca 2019r. na stadionie KS AGROS Zamość.

Pierwszy dzień zawodów - 1 czerwca 2019r. (Dzień Dziecka) i pierwszy sukces Małgorzaty Karpiuk, która zwyciężyła na dystansie 1500 m z przewagą około 50 m nad pozostałymi zawodniczkami. Cały dystans pokonała w czasie 4:49,37.

Kolejny bieg w drugimdniu zawodów i po raz drugi złoty medal, tym razem na dystansie 3000 m. Dystans 3000 metrów rozgrywany był w trzech kategoriach jednocześnie, juniorek młodszych, juniorek i młodzieżowców. Małgorzata Karpiuk wystartowała jako juniorka młodsza i ponad połowę dystansu biegła w środku stawki, po czym dogoniła prowadzącą grupę biegaczek i ostatecznie na mecie zameldowała się na drugiej pozycji w kategorii Open i jako pierwsza w swojej kategorii wiekowej, w czasie 10:09,47. Uzyskany czas jest jej nowym rekordem życiowym i na chwilę obecną jest najlepszym wynikiem w kraju, w kategorii wiekowej U18.

Podwójny sukces Małgorzaty (dwa złote medale) w Klubowej Klasyfikacji medalowej uplasował Klub PARKIET HAJNÓWKA na 24 pozycji spośród 74 klubów.