Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 701

MISTRZOSTWA POWIATU HAJNOWSKIEGO W TRÓJBOJU LA

28.05.2019

Kilka lat czekali młodzi adepci lekkiej atletyki na kontynuację na wyższych szczeblach wspaniałych zawodów dla najmłodszych – Trójboju LA. Bieg na 60 m., skok w dal i rzut piłeczką palantową, to doskonały sprawdzian szybkości, skoczności i siły. Wszystkie te cechy motoryczne będzie można wykorzystać już za rok, startując w czwórboju. Jednak trzeba będzie popracować nad kondycją, gdyż dojdzie czwarta konkurencja - bieg wytrzymałościowy na 600 i 1.000m.

Rywalizacja między dziewięcioma reprezentacjami (42 osoby) odbyła się 22 maja 2019r. na Orliku przy SP 1 w Hajnówka.

Według nowego regulaminu do punktacji łącznej reprezentacji wchodzi suma punktów czterech najlepszych zawodników z drużyny.

To jedna z niewielu imprez sportowych, w której wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a wręczali je nauczyciele wychowania fizycznego.

Zawody zostały dofinansowane przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta w Hajnówce w ramach składanych ofert.

Organizator - Powiatowy Szkolny Związek Sportowy i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce.

DZIEWCZĘTA

I miejsce - SP 4 HAJNÓWKA I - 323 pkt.awans do Grupy Południowej

II miejsce - SP CZYŻE - 284 pkt.awans do Grupy Południowej

III miejsce - SP 1 HAJNÓWKA - 257 pkt.

IV miejsce - SP NAREW - 162 pkt.

NAJLEPSZE INDYWIDUALNIE W KLASYFIKACJI ŁĄCZNEJ

I – Oliwia Masajło (SP 4 Hajnówka) - 106 pkt.

II – Natalia Gierasimiuk (SP 4 Hajnówka) - 96 pkt.

III – Amelia Wiśniewska (SP Czyże) - 92 pkt.

IV – Anna Augustynowicz (SP 1 Hajnówka) - 86 pkt.

V – Gabriela Gołub (SP 4 Hajnówka) – 72 pkt.

NAJLEPSZE W BIEGU NA 60 M.

I – Oliwia Masajło (SP 4 Hajnówka) – 10,17

II – Amelia Wiśniewska (SP Czyże) – 10,21

III – Natalia Gierasimiuk (SP 4 Hajnówka) – 10,25

IV – Dżesika Kiersnowska (SP Czyże) – 10,26

V – Gabriela Gołub (SP 4 Hajnówka) – 10,34

NAJLEPSZE W SKOKU W DAL

I – Natalia Gierasimiuk(SP 4 Hajnówka) – 3,50 m

II – Oliwia Msajło (SP 4 Hajnówka) – 3,50 m

III – Amelia Wiśniewska (SP Czyże) – 3,46 m

IV – Aleksandra Andrejuk (SP Czyże) – 3,20 m

V – Martyna Oksentowicz (SP 4 Hajnówka) – 3,16 m.

NAJLEPSZE W RZUCIE PIŁECZKĄ PALANTOWĄ

I – Anna Augustynowicz (SP 1 Hajnówka) – 29,0 m

II – Oliwia Masajło (SP 4 Hajnówka) – 23,0 m.

III – Marta Korcz (SP Narew) – 22,0 m.

IV – Natalia Gierasimiuk (SP 4 Hajnówka) – 18,0 m.

V – Gabriela Gołub (SP 4 Hajnówka) – 17,0 m.

   – Amelia Wiśniewska (SP Czyże) – 17,0 m.

   – Martyna Sapieżko (SP 1 Hajnówka) – 17,0 m.

CHŁOPCY

I miejsce – SP 1 HAJNÓWKA – 389 pkt. – awans do Grupy Południowej

II miejsce – SP NAREWKA - 285 pkt. – awans do Grupy Południowej

III miejsce - SP 4 HAJNÓWKA – 213 pkt.

IV miejsce – SP CZYŻE – 108 pkt.

V miejsce - SP NAREW - 80 pkt.

NAJLEPSI INDYWIDUALNIE W KLASYFIKACJI ŁĄCZNEJ

I – Jakub Drużba (SP 1 Hajnówka) - 111 pkt.

II – Kacper Suchocki (SP 1 Hajnówka) - 104 pkt.

III – Igor Radziecki (SP 1 Hajnówka) - 89 pkt.

IV – Kamil Hłasko (SP 1 Hajnówka) - 85 pkt.

V – Janusz Czarnecki (SP Narewka) - 77 pkt.

NAJLEPSI W BIEGU NA 60 M.

I – Eryk Urynowicz (SP 1) Hajnówka – 9,30

II – Igor Radziecki (SP 1 Hajnówka) – 9,46

III – Jakub Drużba (SP 1 Hajnówka) – 9,58

IV – Bartosz Tarasiuk (SP 4 Hajnówka) – 9,62

V – Janusz Czarniecki (SP Narewka) – 9,70

NAJLEPSI W SKOKU W DAL

I – Eryk Urynowicz (SP 1 Hajnówka) – 3,90 m

II – Igor Radziecki (SP 1 Hajnówka) – 3,75 m

III – Jakub Drużba (SP 1 Hajnówka) – 3,75 m

IV – Kacper Suchocki (SP 1 Hajnówka) – 3,70 m

V – Andrzej Filinowicz (SP Narewka) – 3,70 m

NAJLEPSI W RZUCIE PIŁECZKĄ PALANTOWĄ

I – Kacper Suchocki (SP 1 Hajnówka) – 43,0 m

II – Jakub Drużba (SP 1 Hajnówka) – 41,0 m

III – Kamil Hłasko (SP 1 Hajnówka) – 37,0 m

IV – Michał Chodakowski (SP Narew) – 33,0 m

V – Igor Radziecki (SP 1 Hajnówka) – 29 m.

Mistrzostwa Grupy Południowej odbędą się 31.05.2019r w Białymstoku.

Swój udział w zawodach potwierdziła SP 4 Hajnówka i SP Narewka.

Przewodniczący Powiatowego SZS

Janusz Ludwiczak

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.