Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 650

TURNIEJE NA ZAKOŃCZENIE FERII

05.02.2019

Ostatnim z akcentów piłkarskich ferii były turnieje w Kamieńcu na Białorusi i Bielsku Podlaskim, które były skierowane do uczniów hajnowskich szkół, trenujących piłkę nożną w OSiR Hajnówka.

Turniej w Kamieńcu - 02.02.2019r.

2 lutego na zaproszenie Rejonowego Komitetu Wykonawczego w Kamieńcu, przebywała na Białorusi grupa hajnowskich piłkarzy rocznika 2006 i młodsi. Wymiana poza aspektem sportowym miała na celu pogłębienie integracji oraz poznanie historii regionu Puszczy Białowieskiej. Dzięki zaangażowaniu wielu osób po stronie Białoruskiej, pobyt hajnowian był wypełniony sportem i ciekawymi atrakcjami.

Przed południem nasi podopieczni podzieleni na dwie drużyny skonfrontowali swoje umiejętności piłkarskie z rówieśnikami z Kamieńca. Hajnowianie zaprezentowali się z jak najlepszej strony, nie dając za dużo pograć gospodarzom i tym samym zajmując dwa czołowe miejsca. Jednak nie wynik w tym spotkaniu był najważniejszy. Głównym celem była wzajemna integracja, co się w pełni udało. Nasi chłopcy szybko znaleźli wspólny „język” nie tylko z rówieśnikami z Kamieńca, ale i z rówieśnicami. Potworzyły się mieszane grupy, w których w języku polskim, białoruskim i angielskim starano się nawiązać wzajemny bliższy kontakt, co przełożyło się na wspólne, pamiątkowe zdjęcia i wymianę numerów kontaktowych. Po dekoracji i posiłku cała grupa udała się do Wieży Kamienieckiej. Dzięki przewodniczce, nasza młodzież poznała dzieje Kamieńca i wzbogaciła swoją wiedzę o łączącej nasze kraje historii. Na zakończenie pobytu popłynęły podziękowania dla gospodarzy z Kamieńca, którzy stworzyli dla naszych podopiecznych wspaniałe warunki. Sobotni dzień przeżyliśmy miło w sportowym integracyjnym klimacie.

Klasyfikacja końcowa:

1.OSiR II Hajnówka, 2. OSiR I Hajnówka, 3. Kamieniec I, 4. Kamieniec II

Uczestnicy: Damian Jurczuk, Patryk Niczyporuk (2 bramki), Piotr Romańczuk, Piotr Gierasimiuk (2 bramki), Paweł Gierasimiuk (1 bramka), Owerczuk Jakub, Jerzyk Bartosz, Maciej German (8 bramek), Oskar Tellos, Bartosz Birycki (1 bramka), Jakub Lewczuk (1 bramka), Jan Kaczoch, Mariusz Dobosz (5 bramek), Ola Ostaszewska, Bartosz Ostapczuk (1 bramka). Opiekunowie: Tomasz Dobosz, Marek Hanula Krzysztof Pieczarka oraz dyrektor OSiR Hajnówka - Mirosław Awksentiuk

Turniej w Bielsku Podlaskim - 03.02.2019r.

Po powrocie do Hajnówka nasi Młodzicy nie mieli dużo czasu na regenerację sił, bo już następnego dnia, wzięli udział w cyklicznym Turnieju Halowej Piłki Nożnej - MOSiR CUP 2019 w Bielsku Podlaskim. W tegorocznej edycji zawodów wystartowało 8 zespołów, które rywalizowały w systemie „każdy z każdym”. Po zaciętych i widowiskowych meczach zwyciężył zespół Ruch Wysokie Mazowieckie. Młodzi aktorzy piłkarskich meczów na boisku wykazali się dużym zaangażowaniem i wolą walki. Wszystkie rozegrane mecze były wyrównane i do końca zawodów nie było wiadomo, kto zwycięży. Pozytywny występ w zawodach zanotowała nasza drużyna. Zabrakło trochę szczęścia w meczach, a miejsce w tabeli byłoby wyższe. Najważniejsze, że wszyscy zawodnicy mieli możliwość pokazania swoich piłkarskich umiejętności, w większym wymiarze czasowym

Liczymy na to, że nasi zawodnicy nadal będą pracować na najwyższych obrotach, co zaowocuje dobrymi występami w wiosennych meczach ligowych. Warto zauważyć,że bogata oferta Ośrodka znacząco wpisuje się w różne propozycje spędzenia ferii, jakie oferuje miasto swoim mieszkańcom.

Wyniki OSiR Hajnowka:

OSiR Hajnówka – Włókniarz Białystok 1:0

OSiR Hajnówka – MOSiR I Bielsk Podlaski 1:1

OSiR Hajnówka – MOSiR II Bielsk Podlaski 0:0 OSiR Hajnówka – Orzeł Siemiatycze 1:2

OSiR Hajnówka – Brylant Bielsk Podlaski 0:2 OSiR Hajnówka - Ruch Wysokie Mazowieckie 0:2

OSiR Hajnówka – Pogoń Łapy 0:2

Klasyfikacja koncowa: 1. Ruch Wysokie Mazowieckie, 2. Pogoń Łapy, 3. Orzeł Siemiatycze, 4. Brylant Bielsk Podlaski , 5.MOSiR I Bielsk Podlaski , 6. OSiR Hajnówka, 7. MOSiR II Bielsk Podlaski, 8. Włókniarz Białystok.

Drużyna OSiR: Damian Jurczuk, Patryk Niczyporuk (1 bramka), Piotr Romańczuk, Piotr Gierasimiuk (1 bramka), Paweł Gierasimiuk, Jerzyk Bartosz, Maciej German (1 bramka), Oskar Tellos, Bartosz Birycki, Jakub Lewczuk, Mateusz Artemiuk, Szymon Jabłoński. Trener: Marek Hanula, Dawid Wojciuk

Organizatorem ferii był Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy ze Stowarzyszeniem ADSUM. Dla ponad 200 uczestników przerwę od nauki zagospodarowali: Janusz Ludwiczak, Roman Wnuczko, Tomasz Dobosz, Marek Hanula, Dawid Wojciuk, Anatol Hajduk, Justyna Troc. Graficzną stronę ferii opracowała i wykonała Małgorzata Muszkatel a nad całością czuwał dyrektor Mirosław Awksentiuk.

Marek Hanula

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.