News

News zdjęcie id 1181

PIERWSZA WIOSENNA KOLEJKA PIŁKARSKIEJ LIGI MŁODZIEŻOWEJ ZA NAMI!

30.03.2022

Pierwsze ligowe spotkania w ramach piłkarskich rozgrywek Podlaskiego ZPN, mają już za sobą najstarsze drużyny OSiR Hajnówka. 26 marca hajnowskie zespoły Młodzików i Trampkarzy pojechały do Białegostoku sprawdzić poczynione postępy na tle lokalnego rywala Włókniarza.

Jako pierwsi do sportowej rywalizacji z Włókniarzem Białystok podeszli chłopcy z drużyny Młodzików. Po dobrze przepracowanej zimie młodzi hajnowscy piłkarze z optymizmem podeszli do tego spotkania. Duże zaangażowanie i głód sportowej, piłkarskiej rywalizacji był widoczny już od początku meczu. W grze naszego zespołu mogliśmy zobaczyć wiele składnych ofensywnych akcji, dobrej gry w obronie. Dzięki takiemu podejściu zaskoczyliśmy Białostoczan i do przerwy wygrywaliśmy 3:2. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Julian Ignaciuk i Kuba Pieczarka. Niestety w drugiej połowie zabrakło trochę sił. Po 2 rzutach karnych gospodarze przejęli prowadzenie i nie oddali go do samego końca. Ostatecznie po dobrej grze zespól Młodzików OSiR Hajnówka przegrał z Włókniarzem Białystok wynikiem 3:5.

Wynik meczu Młodzików:

Włókniarz Białystok – OSiR Hajnówka 5:3 (2:3)

Bramki dla OSiR Hajnówka: 2x Jakub Pieczarka, Julian Ignaciuk

Skład OSiR Hajnówka: Filip Klimuk, Mateusz Ostaszewski, Jula Ostaszewska, Gabriel Żabiński, Julian Ignaciuk, Borys Jastrzębski, Mateusz Maciąg, Angelika Aleksiejuk, Filip Lesiak, Tomasz Trojan, Jakub Pieczarka, Karol Lipski, Dominik Downarowicz, Aleksander Janowicz, trener Marek Hanula.

Po krótkiej przerwie na boisko w Białymstoku wyszła nasza drużyna Trampkarzy. Chłopcy z Hajnówki od początku spotkania przejęli inicjatywę i dążyli do zdobycia bramki. W zespole pojawiło się kilku nowych zawodników, dlatego też każdy chciał się pokazać z jak najlepszej strony. Po licznych strzałach hajnowskiej drużyny w pierwszych 10 minutach spotkania piłka nie chciała wpaść do bramki przeciwnika. Co nie udawało się nam, niestety wyszło drużynie gospodarzy. Po zamieszaniu na naszej połowie piłka niefortunnie odbiła się od nierównego boiska myląc naszego bramkarza i wpadła do naszej bramki. Ta niespodziewana sytuacja podziałała motywująco na hajnowian. Do przerwy udało się odwrócić wynik na naszą korzyść i po golach Jakuba Lewczuka i Szymona Ważnego wygrywaliśmy 2:1. W drugiej połowie nasi zawodnicy złapali jeszcze większą pewność siebie i cały czas kontrolowali wynik spotkania, strzelając jeszcze 3 gole. Ostatecznie zespół Trampkarzy OSiR Hajnówka wygrywa z Włókniarzem 5:2.

Wynik meczu Trampkarzy:

Włókniarz Białystok – OSiR Hajnówka 2:5 (1:2)

Bramki dla OSiR Hajnówka: 4x Jakub Lewczuk, Szymon Ważny

Skład OSiR Hajnówka: Wojciech Kondratiuk, Arkadiusz Kędzierski, Jakub Bielawski, Oskar Tellos, Patryk Czarnocki, Bartosz Ostapczuk, Szymon Ważny, Bartosz Birycki, Dawid Komarzewski, Oktawian Lasota, Jakub Lewczuk, Kacper Jakimiuk, Mikołaj Pawluczuk, Karol Czarnocki, Piotr Sawczuk, trener Dawid Wojciuk

W najbliższą sobotę, 2 kwietnia, serdecznie zapraszamy na kolejne zmagania naszych młodych podopiecznych. Tym razem jako gospodarze spotkań o godzinie 11:00 zespół Trampkarzy OSiR Hajnówka zmierzy się na hajnowskim stadionie z Piastem Białystok, a drużyna Młodzików o godzinie 13:30 na bocznym boisku będzie rywalizować z Olimpią Zambrów.