Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 109

XVI PÓŁMARATON HAJNOWSKI. JUŻ JESTEŚMY GOTOWI PRZYJĄĆ NASZYCH GOŚCI!

Image and video hosting by TinyPic

XVI PÓŁMARATON HAJNOWSKI. JUŻ JESTEŚMY GOTOWI PRZYJĄĆ NASZYCH GOŚCI!

       Dlaczego właśnie Puszcza Białowieska? Powód jest oczywisty. O ile przyjemniej biega się tam, gdzie unosi się zapach drzew, zamiast smrodu spalin? Gdzie słychać szum liści i śpiew ptaków, a nie wielkomiejski zgiełk? Gdzie wiatr nie wieje nam w twarz, tylko delikatnie orzeźwia, a słońce, zamiast świecić w oczy, delikatnie sączy się, rozproszone przez liście? 

        Bowiem już niedługo spotkamy się na starcie XVI Półmaratonu Hajnowskiego, którego atestowana trasa prowadzi główną arterią puszczy, wzdłuż najstarszego rezerwatu krajobrazowego, gdzie walcząc ze zmęczeniem można obserwować zmieniające się wraz z przebytymi kilometrami różne skupiska leśne.

        Poniżej przedstawiamy niezbędne informacje, dotyczące przebiegu imprezy.

 1. Biuro zawodów otwieramy już w piątek 20 maja o godzinie 15.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego, przy ulicy Parkowej (w miejscu startu honorowego i mety). Przy odbiorze pakietu startowego należy bezwzględnie okazać dowód osobisty!

  Tego dnia biuro zamykamy o godzinie 21.00. Zgłaszający się zawodnicy, oprócz odebrania pakietu, będą mogli otrzymać materiały promocyjne dotyczące Hajnówki i Regionu Puszczy Białowieskiej, uzyskać informację o atrakcjach turystycznych naszego miasta oraz skorzystać z bufetu kawowego. W skład pakietu startowego wchodzą: imienny numer startowy, pamiątkowa koszulka techniczna, czujnik do pomiaru czasu, bon na obiad, prysznic, biesiadę, godzinna wejściówka do Parku Wodnego, worek na odzież, napój izotoniczny oraz słodka niespodzianka.

 2. Wydawanie pakietów startowych odbywać się będzie również w sobotę dnia 21 maja w Amfiteatrze Miejskim w godz. od 8.00 – 9.30.

 3. Parking dla uczestników będzie dostępny na placu Urzędu Miasta Hajnówka przy ulicy Zina 1 oraz wzdłuż ulicy Parkowej. Wszelkich informacji udzielać będą służby techniczne organizatora, oznakowane w sposób widoczny identyfikatorami.

 4. Powitania gości oraz uroczystego otwarcia biegu dokona Burmistrz Miasta Hajnówka w asyście orkiestry dętej Straży Pożarnej. Start honorowy o godzinie 10.30 - zawodnicy biegną ok. 200 metrów do czekających autobusów, po czym zostają przewiezieni do Białowieży na start ostry (wszystkie ubrania można zostawić w autobusach nr 1 i 2 - będą na Was czekały w Hajnówce). Start ostry o godzinie 12.00 z parkingu w Białowieży.

   Na trasie (na 6, 12 i 18 kilometrze) będą punkty odżywcze z wodą mineralną i napojami oraz gorzką czekoladą. Na mecie dodatkowo banany i pączki. Każdy z zawodników, który ukończy bieg otrzyma imienny, pamiątkowy medal.

 1. NZOZ KINETICA zaprasza zawodników do skorzystania z krótkiego masażu po biegu.

 2. Następnie zapraszamy zawodników pod prysznic do Parku Wodnego (półgodzinny bilet) oraz na obiad do stołówki przy Zespole Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego. Droga będzie oznakowana, a odpowiednie bileciki będą przypięte do numeru startowego.

  Uczestnicy Półmaratonu otrzymują dodatkowo 60 – minutowy bilet wstępu na pływalnię do wykorzystania w dniach 19 - 22 maja, do odbioru przy pakiecie startowym (pakiet można odebrać wcześniej po telefonicznym uzgodnieniu).

 1. Dekoracja zwycięzców biegu (kat. open, kat. wiekowe, kat. powiat hajnowski, kat. drużynowa) i losowanie nagród to oficjalny finał naszego Półmaratonu. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie na koronie hajnowskiego Amfiteatru i czas ruszać w Puszczę, dokąd zawodników w otoczenie pięknej przyrody na degustację pieczonego dzika i specjałów kuchni regionalnej zawiozą autokary Zakładu Komunikacji Miejskiej w Hajnówce.

 1. Uczestnicy spotkania integracyjnego zostaną przewiezieni do Ośrodka Edukacji Leśnej „Jagiellońskie”. Wyjazd z Amfiteatru o godz. 16.30.

 2. Powrót z biesiady do Hajnówki w godzinach: 20.00, 20.45 i 21.30 przez Białowieżę, Pogorzelce, Teremiski, Budy na parking przy Urzędzie Miasta - obok Amfiteatru.

 1. W niedzielę, 22 maja, o godzinie 10.00 Nadleśnictwo Hajnówka zaprasza na 3 – godzinny przejazd kolejką wąskotorową do miejscowości Topiło. Zawodnicy bezpłatnie, po okazaniu numeru startowego; pozostali zgodnie z cennikiem. 

         Zapraszamy kibiców!!

 Małgorzata Muszkatel

PHtvk.jpg

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.