Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 1007

FINAŁ OKRĘGOWEGO PUCHARU POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ. TROFEUM DLA OLIMPII.

20.05.2021

W środę, 19 maja 2021, na zrewitalizowanym i świetnie przygotowanym Stadionie w Hajnówce rozegrany został finał Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego, w którym zmierzyła się drużyna Jagiellonii II Białystok z Olimpią Zambrów.

Oba zespoły występują w III lidze, ale z uwagi na miejsce w tabeli to białostoczanie byli faworytami finału. Od początku niewielką przewagę uzyskał zespół Jagiellonii, a Olimpia cofnięta na własną połowę, czekała na błąd Żółto – Czerwonych, szukając szansy w kontratakach. Niestety, w 21 minucie po dośrodkowaniu zawodnik Jagiellonii - Maciej Twarowski wygrał pojedynek powietrzny z obrońcami Olimpii i strzałem głową otworzył wynik spotkania, dając przewagę ekipie trenowanej przez Wojciecha Kobeszko. Prowadzenie w meczu uśpiło jednak zawodników Jagi i jeszcze przed przerwą dali się dwukrotnie zaskoczyć, a bezbłędnym egzekutorem Olimpii okazał się Kamil Zalewski.

Po zmianie stron zespół Zambrowa, kierowany przez Tomasza Kulhawika nie zmienił stylu gry, dalej szukając swoich szans w szybkich atakach i czekając na błąd obrony Jagiellonii. W 66 minucie w zamieszaniu podbramkowym, trzecią bramkę na swoje konto znowu zapisał Kamil Zalewski, pieczętując zdobycie Pucharu dla Olimpii Zambrów.

Wygrana tak cennego trofeum dla piłkarzy z Zambrowa, oprócz korzyści finansowej, daje możliwość pokazania się w rozgrywkach centralnych Pucharu Polski i to jest najcenniejsza nagroda dla tego środowiska piłkarskiego. Życzymy dalszych sukcesów.

Finał Okręgowego Pucharu Polski

Jagiellonia II Białystok – ZKS Olimpia Zambrów 1:3 (1:2).

Bramki: Twarowski 21′ – Zalewski 33′ z karnego, 41′ 66′

Jagiellonia II: Hubert Gostomski – Kamil Huczko (70′ Krzysztof Toporkiewicz), Jan Majsterek, Michał Kosikowski (46′ Patryk Czerech), Jakub Płoszkiewicz, Jakub Jarmołowicz (70′ Jakub Lutostański), Bartosz Bayer, Hubert Matras (63′ Jan Pawłowski), Kamil Sakowicz (46′ Mikołaj Nawrocki), Mikołaj Wasilewski, Maciej Twarowski. Trener Wojciech Kobeszko

ZKS Olimpia Zambrów: Mateusz Taudul - Adam Radecki, Marcin Paczkowski, Paweł Łydkowski, Przemysław Jastrzębski (83' Monir Abdeselam El Handi), Bartosz Ciborowski, Patryk Malinowski, Shun Shibata, Kacper Głowicki (90' Bruno Garcia Roque), Rafał Kalinowski (67' Daniel Kraska), Kamil Zalewski (90+3' Dominik Wasiak). Trener Tomasz Kulhawik

Skład sędziowski: Dawid Deptuła, Wojciech Jakubczyk, Daniel Niemyjski, Dawid Kujawa (tech.)

Relacja dzięki JagaTV

Przedstawiciele obydwu drużyn oraz Podlaskiego Związku Piłki Nożnej pozytywnie ocenili pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce za przygotowanie obiektu, murawy i ogólnej organizacji technicznej przedsięwzięcia.

Podczas udzielanego wywiadu, Prezes PZPN w Białymstoku Sławomir Kopczewski powiedział: W województwie podlaskim jest bardzo dużo bardzo ładnych stadionów. My też staramy się promować te obiekty i obiekt w Hajnówce jak najbardziej na to zasługuje. W tamtym roku uchwałą zarządu podjęliśmy decyzję o tym, że tegoroczny finał odbędzie się tutaj. Mam nadzieję, że wszyscy będą zadowoleni, bo obiekt mamy piękny, murawę jak na najlepszych stadionach ligowych. Nie mamy się czego wstydzić i tylko możemy czekać na piłkarskie emocje.

Przed meczem obdyła się miła uroczystośc, podczas której władze Podlaskiego Związku Piłki Nożnej wręczyły przedstawicielom miasta i powiatu pamiątkowe trofea w podziękowaniu za współpracę i pomoc w rozwoju piłki nożnej. Wśród nagrodzonych był Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce Mirosław Awksentiuk, który otrzymane wyróżnienie dedykuje pracownikom swojej jednostki.

fot. Andrzej Janiuk

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.