Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 979

VIII EKOLOGICZNY TURNIEJ ZA NAMI

24.03.2021

Zarządzający PUK W Hajnówce zdają sobie sprawę, że gospodarka odpadami to poważny problem naszych czasów, ponieważ na co dzień zmagają się z tym tematem. W swojej pracy nie tylko skutecznie dbają o czystość powiatu hajnowskiego, ale na wszelkie sposoby starają się docierać z informacjami do młodego pokolenia w poszerzeniu wiedzy w tej materii. Dzięki wieloletniej współpracy pracownicy PUK po raz kolejny przybliżyli to zagadnienie kolejnej grupie piłkarzy podczas zawodów sportowych.

Scenariusz przeprowadzenia zawodów pod patronatem Prezesa hajnowskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych od lat się nie zmienia. W pierwszej odsłonie jest rywalizacja sportowa, a w drugiej ekologiczna.

W sobotę, 20 marca 2021r., na boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce pięć drużyn, które wystartowały w zawodach Orlików w zaciętej rywalizacji robiły wszystko, aby zademonstrować się z jak najlepszej strony. Dzięki temu niejednokrotnie gra przysparzała wiele emocji, które szczególnie przeżywali trenerzy i opiekunowie, ponieważ rywalizacja z uwagi na panującą pandemię, rozgrywana była bez publiczności. Ostatecznie zasłużenie zwyciężyła drużyna z Michałowa, która wyprzedziła dwie ekipy Ośrodka Sportu oraz kluby z Narewki i Kalnicy.

Numer i nazwa drużyny

Połowa boiska - A

Numer i nazwa drużyny

Połowa boiska - B

Wynik

meczu

OSIR HAJNÓWKA

OSiR II HAJNÓWKA

1 : 2

SKORPION KALNICA

AS ORŁY MICHAŁOWO

0 : 4

OSIR HAJNÓWKA

MKS BIAŁE ŻUBRY

2 : 1

OSiR II HAJNÓWKA

SKORPION KALNICA

5 : 2

AS ORŁY MICHAŁOWO

MKS BIAŁE ŻUBRY

5 : 0

SKORPION KALNICA

OSIR HAJNÓWKA

2 : 7

AS ORŁY MICHAŁOWO

OSiR II HAJNÓWKA

2 : 0

3-SKORPION KALNICA

MKS BIAŁE ŻUBRY

4 : 5

AS ORŁY MICHAŁOWO

OSIR HAJNÓWKA

3 : 2

OSiR II HAJNÓWKA

MKS BIAŁE ŻUBRY

0 : 4

Klasyfikacja Końcowa Turnieju Piłkarskiego o Puchar PUK:

I miejsce AS Orły Michałowo

II miejsce OSiR II Hajnówka

III miejsce OSiR Hajnówka

IV miejsce MKS Białe Żubry Narewka

V Skorpion Kalnica

Klasyfikacja Króla Strzelców:

I miejsce Paweł Korkoz As Orły Michałowo (8 bramek)

II miejsce Jakub Plis OSiR II Hajnówka (5 bramek)

III miejsce Jakub Pieczarka OSiR Hajnówka (4 bramki)

Najlepszy Bramkarz Turnieju:

Hubert Grodzki AS Orły Michałowo

Najlepszy Zawodnik Turnieju

Błażej Czekunow MKS Białe Żubry Narewka

 

Skład OSiR Hajnówka: Filip Klimuk, Łukasz Żmieńko, Jakub Pieczarka, Adam Szumarski, Tomasz Trojan, Aleksander Janowicz, Nikoloz Tewzadze, Franciszek Sakowski, Wiktor Markiewicz, Gabriel Żabiński, Daria Golonko, Łukasz Golonko, Trener Tomasz Dobosz

Skład OSiR II Hajnówka: Bartosz Samojluk, Iwo Stolarewski, Igor Stolarewski, Dominik Dropa, Marcel Dropa, Grzegorz Bura, Łukasz Kośko, Jakub Plis, Bartosz Seliwoniuk, Jan Korszak, Maciej Borowik, Maksymilian Iwaniuk, Dawid Giżewski, Trener Dawid Wojciuk


W drugiej części sobotniej imprezy kiedy piłkarskie emocje opadły, Karolina Górna i – przedstawiciele hajnowskiego PUK, przeprowadzili konkurs ekologiczny w formie „krzyżówki ekologicznej”. W rywalizacji sztafet liczyła się wiedza uczestników i szybkość działania w zespole, oczywiście z piłką przy nodze. Podczas tych działań, kolejny raz piłkarze z Michałowa wykazali się dużą wiedzą i najszybciej poradzili sobie z postawionymi przed nim zadaniami. Wspaniałe przeżycia sportowe oraz poszerzenie wiedzy z zakresu ochrony środowiska sprawiły, że była to naprawdę wartościowa lekcja ekologii i miejmy nadzieję, że nauka poprzez zabawę przyniesie jak najlepsze efekty.

Na pamiątkę sobotniego spotkania z rąk pracowników PUK, każdy uczestnik za trud i staranie otrzymał pamiątkowy medal, drużyny puchary a zwycięscy konkursu ekologicznego upominki, które wręczył Zastępca Jarosława Kota Prezesa PUK - Pan Marcin Kuptel, Pani Karolina Górna, Pani Katarzyna Oniszczuk oraz Pan Ryszard Grądziel. W podziękowaniu uczestnicy zawodów uhonorowali przedstawicieli PUK pamiątkowymi medalami i pucharem.

Nad całością turnieju czuwał Marek Hanula, opiekę nad drużynami sprawowali Tomasz Dobosz, Dawid Wojciuk. Zawody prowadził Janusz Ludwiczak, rywalizację na fotografiach uwiecznił Roman Wnuczko, a graficzną stronę opracowała Małgorzata Muszkatel. Opiekę medyczną sprawowała Alina Syrowoj a mecze sędziował Łukasz Samosiuk.
Takie spotkania są ważnymi wydarzeniami, które niosą za sobą moc promocji naszego miasta i hajnowskiego przedsiębiorstwa. Przybyli na turniej trenerzy i goście bardzo pozytywnie ocenili profesjonalną organizację turnieju i już dzisiaj zaakcentowali chęć startu w następnej edycji w 2022 r.

Marek Hanula

fot: Roman Wnuczko

GALERIA ZDJĘĆ - TUTAJ

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.