Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 923

OSTATKI BIEGOWE

30.10.2020

Ostatni dzień nauki – piątek, 23 października 2020r. Cała Polska w sobotę przeszła w strefę czerwoną i dodatkowe obostrzenia, a uczniowie z uczestniczących klas na zdalne nauczanie. „Rzutem na taśmę” udało się przeprowadzić może już ostatnie zawody w tym roku w ramach współzawodnictwa Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. Do rywalizacji stanęły „okrojone” reprezentacje sześciu szkół. Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej zostały przeprowadzone na terenie Nadleśnictwa Hajnówka. Reprezentacje z podziałem na roczniki startowały w 10 biegach. W każdym biegu szkoła mogła wystawić po 4 zawodników, a do punktacji szkół wliczanych jest po trzech zawodników. Natomiast awanse do Półfinałów Wojewódzkich uzyskiwało dziesięciu zawodników. Zachowano wszelkie sposoby bezpieczeństwa. Szkoły przyjezdne poruszały się w obrębie swoich autokarów, a hajnowianie w wydzielonych miejscach. Wszyscy poruszali się w maseczkach. Do linii startu prowadziła wydzielona ścieżka, na której ustawiony był dozownik z płynem do dezynfekcji rąk. Medale wyizolowane w foliowych woreczkach wręczała jedna osoba. Najlepsze szóstki były udekorowane przez nauczycieli WF, organizatorów i Romana Sacharczuka (trenera LA Parkietu Hajnówka – startera zawodów).

SKALA LICZEBNA AWANSÓW DO PÓŁFINAŁÓW WOJEWÓDZKICH

I - Szkoła Podstawowa nr 2 w Hajnówce – 16 zawodników/ zawodniczek

II - Szkoła Podstawowa w Narwi – 14 zawodników/ zawodniczek

III - Szkoła Podstawowa w Czyżach – 11 zawodników/ zawodniczek

IV - Szkoła Podstawowa w Kleszczelach – 6 zawodników/ zawodniczek

V - Szkoła Podstawowa nr 1 w Hajnówce – 3 zawodników/ zawodniczek

VI - Szkoła Podstawowa w Dubiczach C. – 3 zawodników/ zawodniczek

WYNIKI:

TABELA PUNKTOWA INDYWIDUALNA

TABELA PUNKTACJI SZKÓŁ

Półfinały Wojewódzkie planowane są na 26 marca 2021 roku w ZSS Supraśl o godz.10.00 dla rocznika 2010/2009/2008 i o godz.11.00 dla rocznika 2007/2006. Zgłoszenia zawodników należy dokonać w Systemie Rejestracji Szkół do dnia 19.03.2021 r.

Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Hajnówce i Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Trasę i metę zabezpieczali wykwalifikowani sędziowie: Małgorzata Muszkatel, Roman Sacharczuk, Marek Hanula, Tomasz Dobosz, Anatol Hajduk. Zdjęcia - Roman Wnuczko. Zawody prowadził - Janusz Ludwiczak .

Składamy serdeczne podziękowanie instytucjom, które bezpłatnie zaangażowały się w organizację imprezy: Nadleśnictwu Hajnówka za udostępnienie obiektu, Wojewódzkiemu Pogotowiu Ratunkowemu w Białymstoku za zabezpieczenie medyczne.

Z ramienia organizatorów życzę Wam i sobie, żebyśmy jak najszybciej spotkali się w salach i halach sportowych oraz na boiskach, stadionach i trasach przełajowych. Nie dajmy się zamknąć w czterech ścianach na całe dnie. Korzystajmy z każdego ruchu w miarę swoich możliwości, stosując się do zaleceń Sanepidu. Dbajmy również o prawidłowe odżywianie.

Przewodniczący Powiatowego SZS – Janusz Ludwiczak

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.