Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 881

UCZESTNICY WARSZTATÓW BRAMKARSKICH NA MECZU JAGIELLONII

16.07.2020

Projekt „Bramkarz ostatnia ostoja drużyny – warsztaty bramkarskie dla dzieci i młodzieży” realizowany w ramach programu „Działaj Lokalnie” nabiera tempa. Za nami już pierwsze specjalistyczne treningi bramkarskie, na które zgłosiła się spora liczba młodych bramkarzy oraz bramkarek. W ostatnim tygodniu, w celu lepszej integracji całej grupy, wybraliśmy się do Białegostoku na mecz drużyn Ekstraklasy, a dokładniej na pojedynek pomiędzy Jagiellonią Białystok, a Śląskiem Wrocław.

Organizowany wyjazd był znakomitym pomysłem. Jak się okazało chętnych nie brakowało. Łącznie z naszego projektowego wydarzenia skorzystało ponad 30 osób – dzieci oraz młodzież ze szkoły podstawowej.

Oczywiście oprócz integracji uczestników bramkarskiego projektu oraz możliwości obserwacji piłkarskiego spektaklu, nasi mali golkiperzy mieli zadanie do wykonania. W celu dokładniejszemu przyjrzeniu się gry profesjonalnego bramkarza, uczestnicy projektu w grupach 5-6 osobowych analizowali zachowanie bramkarza Śląska Wrocław oraz Jagiellonii Białystok. Każda grupa wyliczała udane interwencje: liczbę obronionych strzałów, celnych podań, piąstkowań piłki czy też chwytów po dośrodkowaniu piłki w pole karne. Dodatkowym akcentem rozbudzającym marzenia u młodych dzieci był fakt, że w bramce drużyny Jagiellonii w wyjściowym składzie zadebiutował młody chłopak 16-letni Xavier Dziekonski. Gra nastolatka na tak wysokim szczeblu rozgrywkowym nie zdarza się zbyt często i taki widok był niezmiernie motywujący do dalszej pracy i treningu na bramce dla naszych uczestników.

Cała wyjazdowa grupa dopingowała podlaską drużynę i ostatecznie po wyrównanym meczu zwyciężyła drużyna Jagiellonii Białystok (2:1). Po posiłku i wykonaniu pamiątkowych zdjęć ze stadionu późną porą wybraliśmy się w drogę powrotną. Jeszcze długo po meczu dzieci i młodzież dyskutowała na temat tego piłkarskiego pojedynku. Cieszymy się, że tego typu sportowe wydarzenie wszystkim się podobało i powinno być kontynuowane w przyszłości.

Opiekunami podczas wyjazdu byli trenerzy Tomasz Dobosz i Dawid Wojciuk oraz wolontariusze Piotr Wojciuk oraz Krzysztof Pieczarka. Wszystkim uczestnikom gorąco dziękujemy za udział oraz zapraszamy na najbliższą środę do kolejnego bramkarskiego treningu!

Dofinansowano ze środków programu "Działaj lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Hajnówce.

Główny prowadzący zajęcia Tomasz Dobosz

Koordynator projektu Dawid Wojciuk

 

 

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.