Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 859

GRA WEWNĘTRZNA PIŁKARZY OSIR

25.05.2020

Bieżący sezon rozgrywek młodzieżowych Podlaskiego Związku Piłki Nożnej definitywnie został już zakończony, co jest oczywiście smutną wiadomością, tym bardziej, że nasze zespoły bardzo dobrze prezentowały się na tle lokalnych rywali zajmując wysokie miejsca w rozgrywkach. Jednak nie ma co się zamartwiać i z optymizmem patrzymy w przyszłość. Piłkarze Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce już zaczynają przygotowania do następnego sezonu poprzez liczne treningi techniczno – taktyczne, małe gry, indywidualne zajęcia bramkarskie, a także gry wewnętrzne pomiędzy najstarszym grupami.

Do ostatniej takiej rywalizacji doszło 22 maja, kiedy to Trampkarze z rocznika 2006 mogli zmierzyć się ze swoimi młodszymi kolegami Młodzików z rocznika 2007 i 2008. Po wstępnej rozgrzewce obydwie drużyny mogły sprawdzić własne umiejętności oraz poczynione postępy podczas gry kontrolnej na pełnowymiarowym boisku grając 11 na 11. Dla drużyny Młodzików była to pewnego rodzaju nowa sytuacja, ponieważ do tej pory rozgrywali swoje mecze na zmniejszonym boisku z małymi bramkami oraz 9 osobowym składem, jednak po paru minutach wszyscy przyzwyczaili się do nowych warunków gry.

Rozgrywane spotkanie obfitowało w wiele sytuacji bramkowych, parad bramkarzy, licznych ofensywnych akcji zarówno z jednej jak i drugiej strony. Ostatecznie w przeprowadzonym sparingu zwycięstwo odniosła drużyna Trampkarzy pokonując swoich młodszych kolegów 4:1. Oczywiście wynik spotkania nie był najważniejszą kwestią. Trenerzy Marek Hanula i Dawid Wojciuk mogli sprawdzić swoich podopiecznych na różnych pozycjach oraz różnych systemach gry, co z pewnością przyniosło sporo przydatnych informacji. Wielu młodych zawodników bardzo dobrze zaprezentowało się na tle swoich starszych kolegów co również napawa optymizmem.

Tego typu spotkania będą kontynuowane na następnych zajęciach, co powinno pomóc obydwu grupom w jak najlepszym przygotowaniu się do nowych rozgrywek ligowych, których start przewidywany jest pod koniec sierpnia.

Dawid Wojciuk Marek Hanula

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.