Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 827

Mobilna Akademia Młodych Orłów – nowy sezon

14.02.2020

Mobilna Akademia Młodych Orłów to ogólnopolski projekt Polskiego Związku Piłki Nożnej, którego celem jest docieranie do wszystkich regionów w Polsce. AMO to także najlepsze źródło pozyskiwania i śledzenia postępów młodych piłkarzy oraz wspieranie trenerów w ich pracy na rzecz podniesienia poziomu polskiej piłki nożnej.

We wtorek, 11 lutego 2020r, w Szkole Podstawowej nr 4 w Hajnówce po raz pierwszy w 2020 roku nastąpiło wznowienie szkoleń w ramach projektu. W części teoretycznej trenerzy z Polskiego ZPN - Mirosław Dymek i Michał Klimowicz położyli główny nacisk na wyżywienie i dietę sportowców. Ponadto poruszono sprawę wychowania dzieci w duchu sportu z naciskiem na edukację, wyniki nauki w szkole oraz dyscyplinę w zachowaniu piłkarzy. Powyższe filary, jak podkreślili prowadzący trenerzy, powinny stanowić sedno funkcjonowania współczesnych Akademii piłkarskich.

W drugiej, praktycznej części szkolenia, 35 piłkarzy z Hajnówki i Czeremchy (grupa Żaków i Młodzików) miało możliwość pochwalenia się swoimi umiejętnościami podczas zorganizowanego treningu pokazowego oraz gry selekcyjnej. W wielu z nich prowadzący zobaczyli duży potencjał. Zachęcali młodych zawodników do dalszej systematycznej pracy nad sobą, co powinno przełożyć się w przyszłości na sukcesy w rywalizacji klubowej. Warto dodać, że podczas każdego spotkania piłkarze są monitorowani i oceniani, a najzdolniejsi będą brali udział w letnich Dniach Talentu AMO, gdzie spotkają się wyróżniający się zawodnicy ze wszystkich województw.

Już jutro młodzież uczestnicząca w szkoleniu będzie miała możliwość wykazania się umiejętnościami na boisku w ramach Turnieju o Puchar Firmy Centro – Met. Zapraszamy!!

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce dziękuje Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 za pomoc w realizacji projektu Akademii Młodych Orłów.

Marek Hanula Dawid Wojciuk

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.