Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 819

SPORTOWE FERIE 2020 - PODSUMOWANIE

06.02.2020

Ferie zimowe to błogi czas odpoczynku zarezerwowany tylko dla nielicznych. Mimo że nie przypominają tych białych sprzed lat, to dzieci i młodzież z niecierpliwością czekają na upragnioną labę. Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie ADSUM w Hajnówce przygotowali interesującą ofertę sportową, w której i przedszkolaki i licealiści mogli znaleźć coś dla siebie.

ZIMOWA LIGA HOLENDERSKA była główną piłkarską imprezą podczas trwania ferii. Rywalizacja odbywała się codziennie przez dwa tygodnie w salach gimnastycznych oraz na powiatowym Orliku. W finale najlepsi z poszczególnych kategorii wiekowych zostali udekorowani pamiątkowymi statuetkami, medalami oraz gadżetami piłkarskimi.

W sobotę, 25 stycznia przeprowadziliśmy imprezę zwana OLIMPIJKĄ. Zawody są cyklem różnorodnych konkurencji skierowanych przeważnie do najmłodszych. Dzieci miały wiele konkurencji do pokonania, miedzy innymi tor przeszkód, rzut woreczkami do celu i bardzo emocjonujące zespołowe przeciąganie liny. Spotkanie zakończyło się meczem piłki nożnej pomiędzy piłkarzami OSiR Hajnówka a Białym Żubrem Narewka.

Po intensywnych, zaciętych meczach turniejowych wszyscy chętni mogli skorzystać z chwili relaksu i zabawy w Parku Wodnym. Ostatnim piłkarskim akcentem był WYJAZD TRAMPKARZY NA HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DO KAMIEŃCA NA BIAŁORUSI, gdzie nasi podopieczni mogli sprawdzić swoje umiejętności na tle swoich kolegów z zagranicy.

Przez 2 tygodnie z piłkarskiej oferty Ośrodka skorzystało 93 miłośników piłki futbolowej.

W 12 edycji MŁODZIEŻOWEGO FERYJNEGO TURNIEJU W PIŁCE SIATKOWEJ SZÓSTEK  na parkiecie zameldowało się 8 zespołów - 55 zawodników. Mecze rozgrywane były w grupach dziewcząt i chłopców. Najpierw odbyły się turnieje eliminacyjne, a w piątek, 24 stycznia – mecze finałowe. W ramach popularyzacji piłki siatkowej wśród najmłodszych, swoje umiejętności zaprezentowali też piłkarze drużyny Orlików OSiR Hajnówka w siatkówce uproszczonej, dyscyplinie uzupełniającej zajęcia piłkarskie podczas ferii zimowych.

Pomimo dodatniej temperatury dzięki wysiłkowi pracowników technicznych Ośrodka udało się przygotować Biały Orlik. Dzięki nim mogliśmy na zakończenie ferii 1 lutego przeprowadzić GRY I ZABAWY NA LODOWISKU. Do uczestnictwa zgłosiło się 30 osób, którzy po zapisach i przyporządkowaniu numerów startowych rozpoczęli wspólną rozgrzewkę. Każdy zawodnik brał udział w czterech konkurencjach zwinnościowo-sprawnościowych, a oczekujący na swój start dogrzewali się gorącą herbatą. Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe medale oraz słodycze. Dużo uciechy przyniósł wszystkim mecz hokejowy dziewczęta kontra chłopcy, który zakończył się wynikiem remisowym 1: 1.

Zajęcia prowadzili: Marek Hanula, Tomasz Dobosz, Dawid Wojciuk, Janusz Ludwiczak, Roman Wnuczko, Małgorzata Muszkatel. Zabezpieczeniem technicznym zajęli się, Anatol Hajduk, Jan Sawko i Jacek Ostapczuk. Graficzną stronę wykonała Małgorzata Muszkatel.

Organizatorzy dziękują Pani Dyrektor SP 4 oraz Panu Dyrektorowi LO z DNJB za udostępnienie hali, Dyrektorowi Parku Wodnego oraz Animatorowi Powiatowego Orlika w Hajnówce za pomoc w przeprowadzeniu zajęć.

Organizatorem ferii był Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy ze Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej ADSUM w ramach oferty „Organizacja czasu wolnego podczas ferii zimowych dla dzieci i młodzieży – Akcja Zima 2020”

Łącznie z naszej zimowej oferty skorzystało 215 osób. Dziękujemy za wspaniałą zabawę razem z OSiR!!!

Tomasz Dobosz, Dawid Wojciuk

ANKIETA

Wypełnij Odpowiedzi

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.