Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 801

OSiR Hajnówka na Białorusi – relacja z Międzynarodowego Turnieju w Kamieńcu

19.12.2019

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce przez cały rok prężnie działa i stara się zapewnić ciekawą ofertę sportowo-rekreacyjną dla wszystkich mieszkańców naszego miasta, a w szczegołności wychowywać dzieci i młodzież w duchu sportowej i zdrowej rywalizacji. Ostatnim akcentem piłkarskim w tym roku był wyjazd podopiecznych Ośrodka na turniej do Kamieńcu.

Zgodnie z planem w sobotni poranek 14 grudnia na zaproszenie Rejonowego Komitetu Wykonawczego w Kamieńcu wybraliśmy się na Młodzieżowy Międzynarodowy Turniej Piłki Halowej rocznika 2006/2007. Organizowane zawody możemy zaliczyć do tradycyjnej wymiany, w czasie której pogłębiana jest współpraca partnerska i nawiązywane są koleżeńskie kontakty pomiędzy hajnowskimi piłkrzami, a ich kolegami z Białorusi.

W zawodach wystąpiły 4 drużyny, dwie z Polski (OSiR Hajnówka I i II) oraz dwie z Białorusi (Kamieniec I , Kamieniec – Wysokie II). Obowiązywał system rozgrewek każdy z każdym, więc podczas trunieju rozegrano wiele zaciętych pojedynków na wysokim piłkarskim pozomie. Hajnowianie zaprezentowali się z jak najlepszej strony i ostatecznie drużyny OSiR zajeły dwa pierwsze miesjca za co należy im się pochwała i słowa uznania. Dodatkowo wśród wyróżnionych zawodników znaleźli się piłkarze z Hajnówki: najlepszy bramkarz - Wojciech Kondratiuk (OSIR II) oraz najlepszy strzelec Jakub Lewczuk (OSiR II).

Tabela końcowa turnieju:

Miejsce

Drużyna

Punkty

Bramki

1

OSiR Hajnówka I

6 pkt

6:5

2

OSiR Hajnówka II

6 pkt

7:5

3

Kamieniec I

4 pkt

4:4

4

Kamieniec- Wysokie II

1 pkt

3:6

Wyniki Spotkań:

OSiR Hajnówka II – Kamieniec I 2:1

Bramki: Jakub Lewczuk, Aleksander Janiel

OSiR Hajnówka I – Kamieniec – Wysokie II 2:1

Bramki: Patryk Niczyporuk, Maciej German

OSiR Hajnówka II – Kamieniec II 4:2

Bramki: Bartosz Ostapczuk, Bartosz Birycki, Jakub Lewczuk x2

OSiR Hajnówka I – Kamieniec I 2:3

Bramki:Krzysztof Kolecki, Piotr Gierasimiuk

OSiR Hajnówka I – OSiR Hajnówka II 2:1

Bramki:Maciej German, Piotr Gierasimiuk, Aleksander Janiel

Kamieniec I – Kamieniec-Wysokie II 0:0

Skład OSiR I: Damian Jurczuk, Maciej German, Piotr Gierasimiuk, Krzystof Kołecki, Patryk Niczypotuk, Piotr Romańczuk, Bartosz Łukaszuk, Marcin Czyż, Maksymilian Czeremczuk Trener Tomasz Dobosz

Skład OSiR II: Wojciech Kondratiuk, Bartosz Birycki, Bartosz Ostapczuk, Aleksander Janiel, Oskar Tellos, Paweł Gierasimiuk, Jakub Lewczuk, Gabriel Koperek, Jakub Owerczuk Trener Dawid Wojciuk

Sobotni dzień przeżyliśmy miło w sportowym integracyjnym klimacie. Tego typu wymiany młodzieży z pewnością będą kontynuowane w następnych latach.

Nad całością orgazowanego wyjazdu ze strony Ośrodka stał Dyrektor OSiR Hajnówka Mirosław Awksentiuk, opiekę nad zawodnikami sprawowali trenerzy Marek Hanula, Tomasz Dobosz oraz Dawid Wojciuk.

Dziękujemy pracownikom Referatu Polityki Gospodarczej Miasta Hajnówka za przygotowanie miłych upominków do wręczenia dla gospodarzy organizowanego turnieju w Kamieńcu.

Dawid Wojciuk

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.