Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 765

“Bądź bezpieczny na drodze”- Edukacyjny Turniej Orlików, Żaków i Skrzatów OSiR Hajnówka

17.10.2019

Powoli wchodzimy w okres jesienno – zimowy. Jest to czas, w którym dni są coraz krótsze, a droga powrotna do domu ze szkoły jak i z treningów jest bardziej niebezpieczna. W celu zapewnienia jak najlepszej ochrony dla najmłodszych piłkarzy trenerzy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce cyklicznie przeprowadzają wewnętrzny edukacyjny turniej „Bądź bezpieczny na drodze”.

16.10.2019r słoneczna aura sprzyjała w przeprowadzeniu zawodów, które odbyły się na boisku Orlik przy ul. Józefa Piłsudskiego. Przed zawodami trenerzy w krótkiej pogadance przypomnieli zasady poruszania się po zmroku oraz zwrócili uwagę na konieczność posiadania gadżetów odblaskowych, które wieczorną porą poprawiają widoczność w strefach ruchu. Po wprowadzeniu, w celu potrzymania wątku drogowego, 27 Żaków trenujących na co dzień w Ośrodku Sportu zostało podzielonych na 6 zespołów, które przyjęły nazewnictwo znanych i popularnych marek samochodów. Naszym Zawodnikom w wymyślaniu nazw nie zabrakło fantazji. W drogowym turnieju zmierzyć się mogły sportowe modele Lamborghini, Bugatti, luksusowe Porsche, Audi, czy też Jaguary. Nie zabrakło także miejsca dla Fiata 126 popularnie zwanego Maluchem.

Rywalizacji towarzyszyły ogromne emocje, radość ze strzelonych bramek oraz fantastyczna zabawa, która panowała wśród dzieci. Wiele rozegranych spotkań oraz zaangażowana gra do ostatniego gwizdka z pewnością na długo zapadnie w pamięć naszym podopiecznym. Turniej przeprowadzili trenerzy Marek Hanula, Tomasz Dobosz i Dawid Wojciuk. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał odblaski i inne gadżety przekazane przez Pana Sergiusza Lewczuka - przedstawiciela firmy ubezpieczeniowej PZU, za co serdecznie dziękujemy. Zawody były przerywnikiem między turniejami ligowymi, w których nasze Orliki bardzo dobrze sobie radzą. W najbliższy piątek wyjeżdżają do Siemiatycz na kolejny swój turniej w ligowy i mamy nadzieję, że powrócą jako zwycięzcy.

Końcowa tabela turnieju “Bądź bezpieczny na drodze” Orlików:

Miejsce

Nazwa drużyny

Punkty

Bramki

I

Lamborghini

11

12:2

II

Porsche

10

5:3

III

Bugatti

7

5:2

IV

Maluch (Fiat 126)

6

4:3

V

Jaguar

3

5:10

VI

Audi

1

3:14

Ciąg dalszy edukacyjnego turnieju „Bądź bezpieczny na drodze”

W czwartkowy wieczór 17 października kolejna 16 osobowa grupa zawodników OSiR Hajnówka rocznika 2012 i młodsi zebrała się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Hajnówce aby kontynuować piłkarskie zmagania w ramach turnieju „Bądź bezpieczny na drodze”. Formuła podobna jak u starszych kolegów - motyw marek samochodowych nazewnictwa drużyn spodobał się dzieciom, a wiedzę jaką otrzymali od prowadzacych przyjęli ze zrozumieniem. Miejmy nadzieję, że młodzi piłkarze otrzymane gadżety będą nosić na co dzień przypięte do swojej odzieży, co poprawi ich bezpieczeństwo, a o to wszyscy zabiegamy.

Końcowa tabela Turnieju „Bądź bezpieczny na drodze” Żaków i Skrzatów:

Miejsce

Nazwa drużyny

Punkty

Bramki

I

Land Rower

10

9:1

II

BMW

7

7:2

III

Bugatti

0

1:13

Marek Hanula, Tomasz Dobosz, Dawid Wojciuk

fot. Andrzej Janiuk, Marek Hanula, Tomasz Dobosz

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.