News zdjęcie id 764

LIGA MŁODZIEŻOWA Z 12 – 13 PAŹDZIERNIKA

15.10.2019

W miniony weekend bardzo dobrze zaprezentowały się drużyny OSiR Hajnówka w rozgrywkach Podlaskiego ZPN. U wszystkich naszych zespołów zauważalna jest poprawa gry co przekłada się na jeszcze większą motywację do treningu u naszych podopiecznych.

Trampkarze zremisowali z wiceliderem MOSP III Białystok na ich terenie 2:2, prowadząc niespodziewanie do przerwy 2:0. Zespół Młodzików awansował w tabeli na trzecie miejsce po zwycięstwie nad Skorpionem Kalnica, a Żaki w Michałowie zdobyli najwięcej punktów w ich startach turniejowych.

TRAMPKARZE

MOSP III Białystok – OSiR Hajnówka 2:2 (0:2)

Bramki dla OSiR: Piotr Gierasimiuk 15’,Mateusz Artemiuk 20’,

Bramki dla MOSP: Kornel Łupiński 68’,78’.

W ostatnią sobotę w lidze wojewódzkiej szóste spotkanie rozegrali Trampkarze Ośrodka Sportu. Nasz zespół w Białymstoku był podejmowany przez wicelidera i faworyta MOSP III Białystok. Pierwsze minuty potwierdziły taki stan rzeczy, ale z biegiem czasu nasi zawodnicy niespodziewanie zaczęli nadawać ton grze, groźnie kontratakując.

W 15 minucie spotkania obsłużony dokładny podaniem Piotr Gierasimiuk, uprzedził bramkarza gospodarzy i spokojnie umieścił piłkę w pustej bramce. Zaskoczeni takim obrotem sprawy białostoczanie, oddali pole naszym piłkarzom i na kolejnego gola nie trzeba było długo czekać. Dokładne dośrodkowanie 20 minucie Krzysztofa Kołeckiego w pole karne sprytnie na bramkę zamienił Mateusz Artemiuk. Jeszcze w pierwszej połowie dwóch dogodnych sytuacji w polu karnym przeciwnika nie wykorzystał strzelec pierwszego gola Piotr Gierasimiuk, a po strzale z woleja Mateusza Artemiuka piłka zatrzymała się na słupku bramki przeciwnika.

Druga odsłona meczu należała jednak do gospodarzy, którzy zaczęli dominować szczególnie w środkowej strefie boiska, wykorzystując nasze błędy w ustawieniu. Hajnowska formacja obrony skutecznie neutralizowała poczynania przeciwnika w obrębie naszego pola karnego, ale zawodnicy środka pola, którzy zaczęli odczuwać trudy pojedynku, nie potrafili zablokować strzałów z dystansu. W końcowej fazie rywalizacji zawodnik MOSP Kornel Łupiński dwoma celnymi uderzeniami z dystansu w samo okienko naszej bramki, doprowadził do remisu. Dwa gole z około 25 metrów mogły być ozdobą niejednego meczu, a bramkarz naszej drużyny był bez szans na obronę. Podział punktów nie krzywdzi żadnej z drużyn. Mecz w Białymstoku dla naszych piłkarzy był najlepszym, jaki do tej pory rozegrali rozgrywkach, a za swoja postawę na boisku zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez rodziców białostockich piłkarzy, którzy licznie przybyli na to spotkanie.

Skład Trampkarzy OSiR Hajnówka: Damian Jurczuk (Dawid Bugwin 41’), Kamil Moszczyński, Daniel Chumachenko, Grzegorz Wiącek, Bartosz Jerzyk (Karol Jakubowski 41’), (Gabriel Koperek 55’), Mateusz Artemiuk (Bartosz Łukaszuk 41), Patryk Niczyporuk, Piotr Romańczuk, Krzysztof Kołecki, Maciej German, Piotr Gierasimiuk. Trener Marek Hanula.

MŁODZIKI

OSiR Hajnówka – Skorpion Kalnica 6:1 (1:1)

Bramki dla OSiR: Jakub Lewczuk 12' 51' 56', Aleksander Janiel 32' 39' 44'

W sobotnie popołudnie kolejny mecz ligowy rozgrywała też drużyna Młodzików OSiR Hajnówka. Tym razem, na własnym terenie, młodzi piłkarze mierzyli się z zespołem Skorpiona Kalnicy. Od początku spotkania swoją dobrą formę i wysokie miejsce w tabeli w tym sezonie chcieli potwierdzić zawodnicy OSiR.

W czasie pierwszej połowy zobaczyć mogliśmy wiele akcji ofensywnych naszego zespołu, licznych rajdów na bramkę przeciwnika. Po jednej z takich akcji, pierwszą bramkę w 12 minucie spotkania zdobył Jakub Lewczuk. W indywidualnej akcji wbiegł w pole karne i mocnym strzałem przy słupku pokonał bramkarza Skorpiona Kalnicy. Po szybko zdobytej bramce i dobrej grze naszego zespołu wydawało się, że szybko podwyższymy prowadzenie. Niestety, w kolejnych akcjach zabrakło spokojnego wykończenia, a zespół z Kalnicy wykorzystał swoje nieliczne kontrataki. Pod koniec pierwszej połowy mocny strzał z dystansu oddał zawodnik Skorpiona doprowadzając do remisu. Do przerwy widniał wynik 1:1.

Na szczęście zmobilizowani na drugą część spotkania zawodnicy OSiR Hajnówka wzięli sprawy w swoje ręce i szybko zdobyli 3 bramki. W drugiej połowie hat tricka zdobył Aleksander Janiel. Na szczególne uznanie zasługuje pierwsza bramka Aleksandra - wysokie dośrodkowanie z powietrza wykończył mocnym strzałem z woleja. W końcowej części spotkania zmęczony zespół Skorpiona Kalnicy stracił jeszcze 2 bramki. Ich autorem był Jakub Lewczuk. W 51 minucie najlepiej odnalazł się w polu karnym przeciwnika i w zamieszaniu umieścił piłkę w bramce. W 56 minucie Jakub w indywidualnej akcji ograł obronę przyjezdnych, przedryblował także bramkarza i spokojnym strzałem do pustej bramki podwyższył wynik spotkania na 6:1.

Na tym spotkanie się zakończyło. Cieszy wysoka wygrana naszych zawodników. Dzięki temu zwycięstwu drużyna Młodzików OSiR Hajnówka wskoczyła na 3 miejsce w tabeli. Wart odnotowania jest fakt, że było to 6 zwycięstwo z rzędu naszego zespołu. Mamy nadzieję, że wysoką formę Młodziki z Hajnówki podtrzymają także w kolejnym spotkaniu 20 października w Zabłudowie.