Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 762

MIKRO-PROJEKT PL-BY-UA - DZIAŁANIE 6

15.10.2019

Zazwyczaj zawodnicy mają swoje ulubione imprezy biegowe, w których najchętniej uczestniczą. Część z nich preferuje wielotysięczne zawody, wielu jednak zdecydowanie lepiej czuje się rywalizując w niewielkich, lokalnych biegach organizowanych bez wielkiego rozmachu, za to w przyjaznej atmosferze. Od kilku lat w naszym kraju takich biegów przybywa. Idąc za tą popularną modą OSiR przygotował kolejną w tym roku imprezę biegową – Po zdrowie do Puszczy – bieg przełajowy w Hajnówce.

W sobotę, 4 października 2014r., wyjątkowo piękna pogoda przywitała zawodników na terenie współorganizatora i gospodarza – Nadleśnictwa Hajnówka. Po odebraniu imiennych numerów startowych z biura biegu, zawodnicy mieli czas na skorzystanie z kącika kawowego. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Miasta Hajnówka – Jerzy Sirak.

Punktualnie o godzinie 12, 153 zawodników wyruszyło na trasę (w tym rekordowa liczba kobiet - 36). W malowniczej, jesiennej scenerii Puszczy Białowieskiej zmagali się z dystansem 12 kilometrów. Wszyscy zawodnicy zostali udekorowani drewnianym, imiennym medalem. Na mecie czekała gorąca herbata oraz owoce.

Pamiętaliśmy także o najmłodszych pociechach zawodników i zaraz po starcie głównym przygotowaliśmy im „bieg za żubrem”. Każde dziecko było zwycięzcą i otrzymało medal, napój, słodycze oraz mogło zrobić pamiątkowe zdjęcie z królem Puszczy Białowieskiej.

Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwało pogotowie ratunkowe, straż leśna, straż graniczna, sędziowie oraz policja. Po biegu wszystkim chętnym zapewniony był transport do Parku Wodnego. Chwile relaksu i odprężenia zrekompensowały wysiłek. Hajnowski Dom Kultury reprezentowany przez zespół taneczny „Przepiórka” umilił uczestnikom czas oczekiwania na dekorację. Dodatkową atrakcją był przygotowany przez Nadleśnictwo Hajnówka kiermasz rzemiosła, na którym można było nabyć pamiątki.

Trasę jako pierwszy ukończył Paweł Grygo z Łomży, a najlepszą wśród pań okazała się Marta Zajkowska z Białegostoku. Zwycięzcy otrzymali Puchary Nadleśniczego Nadleśnictwa Hajnówka. Poza tym zawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami. Dekoracji dokonali Burmistrz – Jerzy Sirak, Starosta Powiatu Hajnowskiego – Włodzimierz Pietroczuk, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Hajnówka – Andrzej Antczak, Dyrektor OSiR – Mirosław Awksentiuk oraz Dyrektor Parku Wodnego – Mirosław Chilimoniuk.

Wyniki hajnowskiego biegu TUTAJ

Po dekoracji wszyscy zawodnicy z rodzinami zostali zaproszeni przez Dyrektora OSiR – Mirosława Awksentiuka na poczęstunek. Podane specjały regionalnej kuchni przygotowane przez panią Annę Tkaczenko z Białowieży oraz pieczony dzik sponsorowany przez Nadleśnictwo Hajnówka, smakowały wyśmienicie. Rozmowy i biesiadowanie przy ognisku umilił występ zespołu Metrum. Nie zabrakło też chętnych do tańca.

Pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji dziękują za pomoc przy realizacji imprezy sportowej – Firmie Usługi porządkowe i kateringowe – Anna Monika Tkaczenko z Białowieży, Nadleśniczemu Nadleśnictwa Hajnówka Grzegorzowi Bieleckiemu i jego pracownikom, Funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Białowieży, Funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce, Hajnowskiemu Domowi Kultury, Emilii Rynkowskiej, Lucynie Waszkiewicz i uczennicom z ZS nr 2, pilotowi - Piotrowi Oksentowiczowi, sędziom - Edwardowi Ponieckiemu, Andrzejowi Grygorukowi, Sergiuszowi Juziuczukowi, Romanowi Danilukowi.

Zadanie to zostało zrealizowane w ramach projektu „Aktywnie na sportowo w Euroregionie Puszcza Białowieska”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007 – 2013 realizowanego w ramach projektu parasolowego „Wsparcie transgranicznych inicjatyw społeczności lokalnych w Euroregionie Puszcza Białowieska”, którego liderem jest Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska.

Małgorzata Muszkatel

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.