Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 743

SPARTAKIADA SPORTOWO - REKREACYJNA Z 06.09.2019

10.09.2019

Uśmiech jest kluczem, który pasuje do kłódki każdego serca”

Taki właśnie uśmiech towarzyszył wszystkim na Spartakiadzie sportowo-rekreacyjnej, która odbyła się 6 września 2019r. Roześmiane twarze, radość z osiąganych wyników, wzajemne wsparcie oraz pokonywanie własnych słabości, to atrybuty uczestników, które radują serce organizatora - Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce.

Jak co roku w imprezie wzięły udział cztery hajnowskie instytucje: Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Koło Niewidomych i Ośrodek Szkolno- Wychowawczy.

Po uroczystym otwarciu i powitaniu drużyn, wszyscy uczestnicy (58 osób) przystąpili do pierwszej konkurencji – biegowej. Kolejnymi sportowymi wyzwaniami, w których każdy mógł sprawdzić swoje siły był rzut piłeczką palantową na odległość, rzut do celu kółkami plastikowymi (panie) oraz strzał na bramkę (panowie). Po konkurencjach indywidualnych odbyły się konkurencje drużynowe. Skoki dodawane obunóż wygrał zespół z Warsztatów Terapii Zajęciowej, a w przeciąganiu liny Środowiskowy Dom Samopomoc.

Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, które wręczał Zastępca Burmistrza Miasta Ireneusz Kiendyś i Dyrektor OSiR Mirosław Awksentiuk. W pierwszej kolejności udekorowano najlepsze trójki w konkurencjach indywidualnych:

Panie

- sprint biegowy ze startu wysokiego: I - Wiktoria Starońska (Specjalny Ośrodek Szkolno-wychowawczy), II - Anna Nikonowicz i III - Ewelina Kindziuk (obie z Warsztatów Terapii Zajęciowej)

- rzut piłeczką palantową na odległość: I – Wiktoria Starońska (Specjalny Ośrodek Szkolno-wychowawczy), Ewelina Kindziuk i Beata Grześkiewicz (obie z Warsztatów Terapii Zajęciowej). Wszystkie uzyskały jednakową odległość 19 metrów.

- rzut do celu: I - Ewa Borysowiec (Koło Niewidomych), II – Angelika Raszkiewicz i III – Marzena Ginszt (obie ze Środowiskowego Domu Samopomocy).

Panowie

- sprint biegowy ze startu wysokiego: I – Sebastian Klin, II – Michał Radziszewski (obaj ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego), III – Mirosław Czyżewski (Środowiskowy Dom Samopomocy)

- rzut piłeczką palantową na odległość: I – Dawid Słuchocki (Warsztaty Terapii Zajęciowej), Krzysztof Jurczak (Środowiskowy Dom Samopomocy) po 35 metrów, III – Michał Radziszewski (Specjalny Ośrodek Szkolno-wychowawczy).

- strzał do bramki: I - Dawid Słuchocki i Paweł Bożko (obaj z Warsztatów Terapii Zajęciowej) i Kazimierz Kryszczuk (Specjalny Ośrodek Szkolno-wychowawczy). Wszyscy uzyskali po 5 punktów.

Po zakończeniu rywalizacji zawodnicy, opiekunowie oraz osoby towarzyszące otrzymali bigos i kompot przygotowany przez „stołówkę tartaczną”, który spożyto pod przysłowiową chmurką.

Ogromne brawa należą się uczestnikom, a słowa uznania wychowawcom, którzy każdego dnia poświęcają się tak trudnej pracy.

Menadżer Sportu – Janusz Ludwiczak

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.