News

News zdjęcie id 738

UDANE WYSTĘPY LEKKOATLETÓW KS PARKIET HAJNÓWKA

02.09.2019

Lekkoatleci Klubu Sportowego Parkiet Hajnówka przygotowywali się do kolejnych starów w drugiej części sezonu lekkoatletycznego na zgrupowaniu sportowym w Ośrodku Wypoczynkowych Dworek Mazurski w Olecku. 29 sierpnia 2019r. Małgorzata Karpiuk, prosto z obozu sportowego, udała się na Finał Centralny XXII Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Siedlcach, gdzie zdobyła dwa medale:

- złoty na dystansie 1500 m z wynikiem 4:58,70

- srebrny na dystansie 3000 m z wynikiem 10:40,63.

Na dystansie 1500 m pokonała Reginę Piechowską z ULKS Talex Borzytuchom 5:00.20 i Marzenę Rozpędzik z UKS Czapla Białe Błota 5:07.08. Na dystansie 3000 m uległa  Natalii Bielak z KS SMS Szklarska Poręba, która uzyskała czas 10:07,00. Na trzeciej pozycji w tym biegu zameldowała się Julia Ścisłowska z LLKS Osowa Sień z wynikiem 10:55,30.

30 sierpinia 2019 lekkoatleci Klubu Sportowego Parkiet Hajnówka wystartowali w Olecku w Mistrzostwach Województwa Młodzików U16 w składzie czteroosobowym i zdobyli cztery medale, w tym 3 złote i jeden brązowy.

Złote medale zdobyli:

Maja Noskowicz w biegu na dystansie 600 m M 1:46,31

Łukasz Klimiuk na dystansie 600 m M 1:27,74

Roksana Kozar w biegu na dystansie 100 m K 13,22

Weronika Nikiciuk brązowy medal na dystansie 300 m 47,45

Ponadto w biegu na dystansie 1000 m K bardzo dobrze zaprezentowała się nasza najmłodsza zawodniczka Maja Hubert, która startując poza konkursem zajęła drugie miejsce na tym dystansie uzyskując bardzo dobry czas 3:22,65, który w rankingu PZLA plasuje naszą biegaczkę na 12 pozycji w kraju, w kategorii U14.

Pobyt naszych zawodników na zgrupowaniu sportowym był możliwy dzięki wsparciu Firmy Parkiet Hajnówka, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Hajnówce, Władz Miasta Hajnówka oraz Podlaskiej Federacji Sportu i Ludowe Zrzeszenie Sportowe w Białymstoku.