Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 731

PIŁKARZE OSIR HAJNÓWKA W ESTOŃSKIM SUURE – JAANI

14.08.2019

8 sierpnia wczesnym rankiem grupa młodych piłkarzy OSiR Hajnówka wraz z opiekunami, udała się w daleką drogę do Estonii. Po całodziennej podróży autobusem, wieczorem około godziny 20 zostaliśmy powitani przez organizatorów. Wspólna kolacja, zakwaterowanie w hotelu i omówienie programu na następny dzień to czynności na zakończenie pełnego wrażeń dnia.

Pierwszy dzień pobytu zaczął się od wspólnego treningu naszych zawodników z miejscowymi piłkarzami. Pomimo bariery językowej było wiele składnych akcji jak i bramek. Po blisko 3 godzinach wspólnej gry lekko zmęczeni hajnowianie udali się do Viljandi, gdzie czekała na nich kolejna atrakcja. Był to Paintball laserowy rozgrywany w idealnie nadającym się do tego miejscu – starym budynku. Miejsce i pojedynki strzeleckie spodobały się naszym chłopakom. Uzupełnieniem dnia był zorganizowany po kolacji “turniej holenderski”, w którym najwięcej punktów zdobyła Ola Ostaszewska.

Kolejny dzień zaczął się od wczesnej pobudki i przy niesamowitej scenerii opadającej mgły został przeprowadzony poranny rozruch. Wszyscy uczestnicy stawili sie na boisku w dobrych humorach. Po zajęciach i śnadaniu udalismy się do miejscowości Vandra, aby uczesniczyć w pikniku militarnym. Podczas zwiedzania terenu wystawowego można było zobaczyć wiele militariów, a także bezpośrednio zasiąśc za kierownicą wozów bojowych i poczuć się jak prawdziwy żołnierz, policjant czy strażak. Organizatorzy zadbali o żołądki zwiedzających - każdy miał możliwość spróbowania dań z kuchni polowej. Po militarnych atrakcjach wszyscy z radością przyjęli propozycję spędzenia wolnego czasu na nowo oddanym basenie w Suure- Jaani, ze zjeżdzalnią, sauną, biczami wodnymi. Ostatnim punktem dnia był trening techniczno-taktyczny przygotowujący naszch zawodników do zbliżającego się turnieju.

Niedzielne zawody były zwieńczeniem całego pobytu. Uroczystego otwarcia rywalizacji dokonał burmistrz miasta Suure-Jaani, który nie krył zadowolenia ze spotkania i życzył wszystkim udanych zawodów. Nasi podopieczni zmierzyli się z trzema estońskimi drużynami.

Pierwszy pojedynek z gospodarzami przy naszej optycznej przewadze zakonczył się remisem 1:1. W kolejnym meczu ulegliśmy zwycięzcy turnieju drużynie z FC Tarvastu ja Torva 2:0 a na zakończenie naszych występów zremisowaliśmy 2:2 z ekipą Parnu JK Vaprus, która tylko dzięki lepszej różnicy bramek zajęła drugie miejsce.

Wyniki spotkań:

OSiR Hajnówka – Suure – Jaani United 1:1

Bramka: Maciej German

OSiR Hajnówka - FC Tarvastu ja Torva 0:2

OSiR Hajnówka - Parnu JK Vaprus 2:2

Bramki dla OSiR: Piotr Romańczuk, Piotr Gierasimiuk

Uroczysta dekoracja odbyła się w Młodzieżowym Centrum Rozrywki. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został zawdnik OSiR Hajnówka - Damian Jurczuk.

Hajnowianie spędzili w Estonii niezapomniane chwile, zdobyli nowe doświadczenia i nowe znajomości. Wszyscy powrócili do swoich domów bogatsi o cudowne wspomnienia, co rokuje na dalsze lata współpracy.

Uczestnicy:

Maksymilian Czeremczuk, Piotr Gierasimiuk, Paweł Gierasimiuk, Maciej German, Paweł Golonko, Arkadiusz Kędzierski, Gabriel Koperek, Krzysztof Kołecki, Jakub Lewczuk, Patryk Niczyporuk, Kamil Moszczyński, Ola Ostaszewska, Jakub Owerczuk, Piotr Romańczuk, Piotr Sawczuk, Damian Jurczuk, Opiekunowie: Tomasz Dobosz, Marek Hanula, Mirosław Awksentiuk, Mirosław Chilimoniuk.

Tomasz Dobosz, Dawid Wojciuk

fot. Marek Hanula

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.