Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 726

PIŁKARSKA INTEGRACJA PODCZAS TURNIEJU HOLENDERSKIEGO

25.07.2019

Trzeci dzień pobytu naszych gości z Suure-Jaani upłynął pod znakiem integracji i zacieśnienia przyjaźni pomiędzy hajnowskimi i estońskimi zawdnikami. W tym celu Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce, w sobotni poranek, zorganizował popularny w ostatnim czasie wśród naszej młodzieży Turniej Holenderski.

Wszyscy zawodnicy z uśmiechem na twarzy uczestniczyli w organizowanych rozgrywkach. W turnieju wzięło udział 32 zawodników (18 piłkarzy estońskich i 14 hajnowian). Po przydzieleniu do dwóch grup pod względem wieku i umiejętności przeszliśmy do rozgrywania spotkań. Dzięki zasadom obowiązującym w Turnieju Holenderskim, każdy zawodnik rozegrał 10 meczów, trwających po 8 minut. Po każdym meczu zawodnicy otzymywali punkty: 10 pkt za zwycięstwo, 5 pkt za remis i 0 pkt za przegraną, co dodatkowo przyczyniło się do aktywnego udziału w zawodach oraz walki o punkty do samego końca. Idea turnieju i ciągle zmieniające się składy drużyn, wymagały współpracy i komunikacji pomiędzy zawodnikami Ośrodka a naszymi kolegami z zagranicy. Oprócz rywalizacji rozgrywki przyniosły wszystkim zebranym sporo zabawy.

Na koniec turnieju, po podliczeniu punktów nagrodzono, po 6 osób z każdej grupy. Nagrodami dla najlepszych zawodników były szaliki OSiR Hanówka oraz zestawy okolicznościowe ufundowane przez Urząd Miasta Hajnówka (Referat Polityki Gospodarczej). Gratulujemy wszystkim wyróżnionym.

Klasyfikacja turnieju:

L.p.

Grupa A 2006

Grupa B 2007 i młodsi

1

Piotr Romańczuk (OSiR Hajnówka)

Marten Maidla (Suure-Jaani)

2

Piotr Gierasimiuk (OSiR Hajnówka)

Marten Tootsu (Suure-Jaani)

3

Klaid Tedr (Suure-Jaani)

Jakob Kalberg (Suure-Jaani)

4

Henry Tikut (Suure-Jaani)

Grzegorz Golonko (OSiR Hajnówka)

5

Ardo Tulp (Suure-Jaani)

Wojciech Kondratiuk (OSiR Hajnówka)

6

Stever Tamm (Suure-Jaani)

Jakub Lewczuk (OSiR Hajnówka)

Po wyczerpującym Turnieju Holenderskim wszyscy mogli zregenerować swoje siły na nowo otwartym basenie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce, co było miłym podsumowaniem całych zawodów.

Za organizację turnieju byli odpowiedzialni trenerzy: Marek Hanula oraz Tomasz Dobosz. Stronę graficzną turnieju przygotowała Małgorzata Muszkatel.

Dawid Wojciuk

Fot. Tomasz Dobosz

 

 

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.