Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 725

DRUGI DZIEŃ POBYTU ESTOŃSKICH PIŁKARZY W HAJNÓWCE

23.07.2019

Na zaproszenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce w dniach 17-21 lipca do naszego miasta zawitała grupa młodych piłkarzy z estońskiego Suure – Jaani. Współpraca między naszymi miastami trwa od wielu lat i zawsze jest uatrakcyjniona tak, aby każdy z uczestników mógł poczuć wzajemną gościnność. Wymiana poza aspektem sportowym ma na celu pogłębianie integracji oraz pokazanie przyjezdnym walorów turystyczno – krajoznawczych i dlatego drugiego dnia pobytu udaliśmy się na wycieczkę do Dęblina i na Farmę Iluzji w Trojanowie.

W piątek, 19 lipca, wczesnym rankiem wyruszyliśmy w kierunku Dęblina, gdzie na naszych gości czekała pierwsza atrakcja tego dnia. Było to zwiedzanie Muzeum Sił Powietrznych. Dzięki przewodnikowi nasi goście poznali trochę historii polskiego lotnictwa. Objerzeli przygotowaną w tym czasie wystawę współpracy polsko – amerykańskiej. Duże zainteresowanie wzbudził samolot wielozadaniowy F-16, który swoją prędkością przekracza szybkość dzwięku.

Poza tym nasi goście mieli możliwość zwiedzania wszystkich ekspozycji dostępnych na placu, a także mogli poczuć się jak prawdziwi piloci, zasiadając w kokpicie samolotu JAK-40 i śmigłowaca Mi-6 „Jagiełło”.

Po zwiedzaniu muzeum udalismy się w dalszą podróż do Trojanowa. Tam na uczestników wycieczki czekał kilkugodzinny pobyt na Farmie Iluzji. Każdy z naszych gości z chęcią i zainteresowaniem uczestniczył w wielu punktach iluzji. Dużą popularnością cieszył się tunel zapomnienia, latająca chata, zakręcony domek i inne atrakcje. Mieliśmy tez możliwość zobaczyć prawdziwe sztuczki magiczne dzięki magikowi, który swoimi umiejętnościami rozgrzewał publiczność do czerwoności.

Nieuchronnie czas powrotu do domu zbliżał się wielkimi krokami. Wszyscy uczestnicy wyjazdu z uśmiechem na ustach udali się w kierunku Hajnówki. Mamy nadzieję że piątkowa wycieczka zapadnie na długo w pamięci naszych gości.

Tomasz Dobosz

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.