Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 724

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Młodzików – Hajnówka 2019

22.07.2019

W ostatni czwartek, 18 lipca 2019 r. już po raz kolejny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce zorganizował Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Młodzików, w którym nasi zawodnicy mogli sprawdzić swoje sportowe umiejętności na tle rówieśników z zagranicy. Na zawody przybyły zaprzyjaźnione drużyny z partnerskich regionów na Białorusi (Kamieniec oraz Brześć) oraz z Estonii (Suure- Jaani).

Zgodnie z planem o godzinie 10:00 Burmistrz Miasta Hajnówka Jerzy Sirak wspólnie z Dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji Mirosławem Awksentiukiem dokonali uroczystego otwarcia. Po przywitaniu wszystkich gości oraz przedstawieniu obowiązujących zasad rywalizacji, zebrane drużyny przeszły do rozgrywania gier. Sześć 30-minutowych spotkań, rozegranych systemem każdy z każdym dostarczyło zawodnikom, a także ich opiekunom wiele emocji, a zacięte mecze między drużynami powodowały co chwile zmieniający się układ tabeli.

Ostatecznie pierwsze, zasłużone miejsce zajął zespół z Estonii, któremu udało się wygrać wszystkie spotkania. Na drugim miejscu znalazła się drużyna z naszego miasta, OSiR Hajnówka, która swoją postawą również zasługuję na słowa pochwały. Gratulacje, chłopaki! Trzecie miejsce w rozgrywanym turnieju przypadło drużynie z Brześcia, a czwarte zajęła waleczna drużyna z Kamieńca.

Miejsce

Nazwa Drużyny

Punkty

Bramki

I

Suure Jaani

9

9 : 1

II

OSiR Hajnówka

6

6 : 2

III

Brześć

3

7 : 5

IV

Kamieniec

0

2 : 16

Wyniki spotkań :

OSiR Hajnówka – Kamieniec 4:0

Suure Jaani – Brześć 2:0

OSiR Hajnówka – Suure Jaani 0:2

Kamieniec – Brześć 1:7

OSiR Hajnówka – Brześć 2:0

Kamieniec – Suure Jaani 1:5

OSiR Hajnówka: Mateusz Artemiuk, Maciej German, Krzysztof Kołecki, Patryk Niczyporuk, Mateusz Wroceński, Bartosz Jerzyk, Maksymilian Czeremczuk, Aleksandra Ostaszewska, Piotr Romańczuk, Piotr Gierasimiuk, Paweł Gierasimiuk, Kamil Moszczyński, Aleksander Janiel, Damian Jurczuk, Jakub Lewczuk, Wojciech Kondratiuk, Arkadiusz Kędzierski, Bartosz Ostapczuk

Dodatkową atrakcją czwartkowego spotkania był drużynowy konkurs rzutów karnych. W tej konkurencji najwięcej zimnej krwi w egzekwowaniu jedenastek i najpewniejsze strzały oddawali zawodmnicy z Brześcia, którzy w nagrodę otrzymali słodki upominek – kosz pełen słodyczy do podziału między całą drużynę.

Na zakończenie uczestnicy turnieju zostalu uhonorowani pamiątkowymi medalami i pucharami. Dekoracji dokonali Zastępca Burmistrza Miasta Ireneusz Kiendyś wraz z Dyrektorem Parku Wodnego Mirosławem Chilimoniukiem. Organizatorzy Międzynaordowego Turnieju wspólnie z trenerami wyróżnili kilku piłkarzy uczestniczących w zawodach. Najlepszym strzelcem turnieju okazał się zawodnik OSiRu Hajnówka Piotr Gierasimiuk, który zdobył 3 bramki. Nagroda za najlepszego bramkarza trafiła do Nikona Nowika z Brześcia, a najlepszym zawodnikiem Międzynarodowego Turnieju Młodzików 2019 wybrano Henri Tikuta z Suure- Jaani. Po dekoracji i podziękowaniach zawody oficjalnie zostały zakończone.

Serdeczne podziękowania należą się pracownikom Referatu Polityki Gospodarczej Miasta Hajnówka za przygotowanie miłych upominków dla trenerów i naszych gości z zagranicy. Nad całością organizowanego turnieju czuwali pracownicy Ośrodka: Marek Hanula, Tomasz Dobosz, mecze sędziowali Dawid Wojciuk, Andrzej Grygoruk oraz Piotr Wojciuk. Dokumentacją i prowadzeniem turnieju zajął się Janusz Ludwiczak. Podczas przerwy między spotkaniami poczęstunek oraz ciepłe napoje naszym gościom zapewniła Justyna Troc. Wspaniałe akcję i bramki na „kliszy fotograficznej” uwieczniał Andrzej Janiuk i Roman Wnuczko, a stronę graficzną turnieju wykonała Małgorzata Muszkatel. Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękujemy i do zaobaczenia w przyszłym roku!

Dawid Wojciuk

fot. Andrzej Janiuk, Roman Wnuczko

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.