Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 683

Impreza na basenie rekreacyjnym w Parku Wodnym

12.04.2019

Warsztat jest wyodrębnioną organizacyjnie i finansowo placówką stwarzającą osobom niepełnosprawnym, niezdolnym do podjęcia pracy, możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej w zakresie pozyskania lub przywracania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia.

Głównym założeniem terapii zajęciowej jest stosowanie technik zmierzających do usamodzielnienia uczestników, poprzez wyposażenie ich w umiejętności wykonywania czynności życia codziennego oraz zaradności osobistej, a także rozwijania psychofizycznych sprawności oraz podstawowych i specjalistycznych umiejętności zawodowych, umożliwiających uczestnictwo w szkoleniu zawodowym albo podjęcie pracy.

W naszym mieście funkcjonują dwie instytucje, które zajmują się tym problemem społecznym: Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowy Dom Samopomocy. To właśnie oni, a także członkowie Koła Niewidomych, młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego i zaproszony Warsztat Terapii Zajęciowej w Dołubowie uczestniczyli w Imprezie rekreacyjno-sportowej na hajnowskim krytym basenie w dniu 5 kwietnia 2019r.

W „wodnych pląsach” zorganizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji i Park Wodny wzięło udział 40 uczestników. Po ogólnej rozgrzewce przy muzyce, przeprowadzonej przez panią Reginę Łapińską, zawodnicy zostali podzieleni na trzy zespoły. Pierwsze zadania miały rozbudzić przedświąteczną wyobraźnię poprzez tworzenie symboli z „makaronów”: serca, uśmiechu, świątecznych pisanek. Konkurencje szybkościowo-zręcznościowe bardzo zintegrowały drużyny, które dopingowały się z dużym zapałem. Różnorodność wyścigów i stosowanego sprzętu angażowały wszystkich do rywalizacji: „wyścig ze zniczem olimpijskim”, „wyścig motorówek”, „wyścig chińczyków”, „wyścig kelnerów”. Na uspokojenie tętna przeprowadzono konkurencję rzutową. Dużą frajdę sprawiła uczestnikom konkurencja zbierania piłeczek rozrzuconych po basenie. Mimo walki, uśmiech nie znikał z twarzy sportowców. Do ostatniej konkurencji na małym basenie przystąpiła grupa tych osób, które potrafią utrzymać się na wodzie. W małych zawodach pływackich wystartowało 12 osób.

Za zaangażowanie, włożony wysiłek i przezwyciężanie własnych słabości wszyscy otrzymali pamiątkowe złote medale ufundowane przez OSiR, które wręczał Dyrektor Parku Wodnego - Mirosław Chilimoniuk i opiekunowie. Nad bezpieczeństwem uczestników w poszczególnych rzędach czuwali: Marek Hanula, Roman Wnuczko, Tomasz Dobosz. Zdjęcia wykonywał Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji – Mirosław Awksentiuk.

Menadżer ds. Sportu – Janusz Ludwiczak

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.