Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 654

PODSUMOWANIE FERII Z OSiR HAJNÓWKA - ZIMA 2019

08.02.2019

Koniec semestru jest okresem wzmożonego wysiłku intelektualnego uczniów. Następujący po nim czas wolny od nauki – ferie zimowe, powinien być momentem wytchnienia, przeznaczonym na relaks i regenerację, oderwaniem od porannego wstawania, odrabiania lekcji i przygotowań do klasówek, czy sprawdzianów. Nie oznacza to jednak, że w tym okresie dzieci i młodzież powinna leniuchować przed ekranem telewizora lub komputera. Przerwa od nauki jest wyśmienitym czasem, kiedy uczniowie mogą się wyszaleć i zaznać więcej ruchu, poznając różne formy rekreacji. Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie ADSUM w Hajnówce tradycyjnie przygotowali ofertę sportową, która była skierowana do szerokiej rzeszy dzieci i młodzieży, których pasją jest sport.

Najliczniejszą grupą uczestników w zajęciach w okresie ferii byli piłkarze. Zajęcia z piłki nożnej przeprowadzone zostały w hali Szkoły Podstawowej nr 4. Przez dwa tygodnie 107 uczestników pod opieką trenerów poprawiało swoją sprawność ogólną, szlifowało technikę piłkarską, biorąc udział w grach i zabawach. Organizowane były turnieje wewnętrzne oraz wyjazdy na zawody zewnętrzne.

W turniejach w Siemiatyczach, w Bielsku Podlaskim oraz w Kamieńcu na Białorusi nasza młodzież miała możliwość skonfrontowania swoich umiejętności z innymi piłkarzami. Wyjazdy były nagrodą za systematyczne uczęszczanie na zajęcia.

Po intensywnych treningach wszyscy chętni mogli skorzystać z aktywnego wypoczynku w Parku Wodnym. Z oferty skorzystało 44 uczniów. Na zakończenie ferii drużyna Żaków otrzymała pamiątkowe dyplomy i małą słodycz. Liczymy, że okres zimowy nasze drużyny przepracują na najwyższych obrotach, by wykazać się w wiosennych meczach ligowych.

Oprócz zajęć typowo piłkarskich chętni mieli możliwość uczestniczenia w innych imprezach.

Sympatykom piłki siatkowej zaproponowaliśmy udział w trzydniowym Feryjnym Turnieju „Szóstek”. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Do rywalizacji zgłosiło się 9 zespołów - około 60 zawodników. Rozgrywki przeprowadzone były w dwóch grupach: dziewcząt i chłopców. W dniach 23 i 24 stycznia odbyły się turnieje eliminacyjne, a w piątek, 25 stycznia – mecze finałowe. Świetna zabawa, zacięte mecze i duże zadowolenie na twarzach uczestników, można uznać za laurkę za organizację, wystawioną dla organizatorów przez startujących.

Chcąc uatrakcyjnić pobyt na hajnowskim Białym Orliku, zorganizowaliśmy Imprezę sportowo - rekreacyjną na lodzie. Dzięki naszym pracownikom technicznym, którzy sprawnie zmontowali Biały Orlik, mogliśmy 26 stycznia przeprowadzić zawody na dobrze utrzymanej tafli lodu. Po wspólnej rozgrzewce, na czterech torach rozpoczęła się rywalizacja indywidualna i zespołowa. Każdy zawodnik brał udział w czterech konkurencjach zwinnościowo-sprawnościowych. Oczekujący na swój start dogrzewali się gorącą herbatą. Na podsumowanie rywalizacji dziewczęta zmierzyły się z chłopcami w konkurencji „Kto szybciej zbierze piłeczki”. O 18 setnych sekundy lepsze okazała się dziewczęta. Impreza zakończyła się meczem hokejowym, do którego została wybrana najlepsza dziesiątka chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wszyscy startujący, a było ich 30, zostali nagrodzeni słodyczami i medalami.

Organizatorem ferii był Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy ze Stowarzyszeniem ADSUM w ramach oferty „Organizacja czasu wolnego podczas ferii zimowych dla dzieci i młodzieży – Akcja Zima 2019”.

Dla ponad 230 uczestników przerwę od nauki zagospodarowali: Janusz Ludwiczak, Małgorzata Muszkatel, Roman Wnuczko, Tomasz Dobosz, Marek Hanula, Dawid Wojciuk, Jan Sawko, Anatol Hajduk, Justyna Troc. Nad całością czuwał dyrektor Mirosław Awksentiuk.

Organizatorzy dziękują Pani Dyrektor SP 4 za udostępnienie hali oraz Dyrektorowi Parku Wodnego za pomoc w przeprowadzeniu zajęć.

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.