Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 582

IX HAJNOWSKA DWUNASTKA ZA NAMI - RELACJA, WYNIKI,ZDJĘCIA

10.10.2018

Tradycyjnie, w pierwszą sobotę października, już po raz dziewiąty spotkaliśmy się w Hajnówce na imprezie biegowej zwanej „Hajnowska Dwunastka”. Przy wyjątkowo pięknej pogodzie na starcie stanęło 201 zawodników z całej Polski i Białorusi. W biegu towarzyszącym, który odbył się tuż po starcie głównym w „Biegu za żubrem” na dystansie 800 metrów wystartowało 52 dzieci. Uroczystego otwarcia biegu dokonał Burmistrz Miasta Jerzy Sirak. Punktualnie w samo południe zawodnicy wybiegli na 12 km trasę prowadzącą drużkami Puszczy Białowieskiej. Czołówkę biegaczy prowadził Siergiej Jaroszuk - zawodnik z Białorusi, który po piątym kilometrze uzyskał przewagę i utrzymał ją do mety. Trasę pokonał w czasie 44,20. Drugi na metę wbiegł Jakub Perkowski z czasem – 44,49s. Najszybszą kobietą została Anna Kesler ze Starego Lubiejewa z czasem 50,19. Druga była Marta Jakuszko (53,50), a trzecia Joanna Grochowska (54,11)

          

Pierwszy wśród hajnowian, a tym samym 3 w kat. open, był Bartosz Kupa (45,08), a z kobiet Jagoda Tomaszuk (1:03,20). Bieg ukończyło 47 hajnowian. Prowadzona była również klasyfikacja drużynowa. Wystartowało 10 drużyn. Na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna 3T RUNNERS z czasem 3:15,07 (Magdalena Ostapowicz, Jakub Perkowski, Łukasz Grodzki, Dariusz Grabala), druga NAREW – KLESZCZELE (Monika Terebun, Edward Terebun, Paweł Pleskowicz, Łukasz Pleskowicz). Nasza drużyna – HAJNÓWKA BIEGA w składzie: Jagoda Tomaszuk, Bartosz Kupa, Adam Bondaruk, Ireneusz Mackiewicz zajęła III miejsce z czasem 3:23,23.

PEŁNE WYNIKI
 

          

Na mecie na wszystkich czekała herbata, pączki i banany. Każdy zawodnik przekraczający metę otrzymywał pamiątkowy, imienny medal. Chętni mogli skorzystać z atrakcji Parku Wodnego. W tym samym czasie na terenie gospodarza terenu - Nadleśnictwa Hajnówka - odbywał się kiermasz rzemiosła. na którym można było zakupic pamiątki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z miodami z puszczańskich pasiek. Odbył się również zlot motocyklistów z grupy MOTO Hajnówka. W czasie imprezy w specjalnym ambulansie można było oddać krew. Przed rozpoczęciem dekoracji młodzież z Hajnowskiego Domu Kultury zaprezentowała swoje umiejętności wokalne i taneczne. Dzieciom przygotowano atrakcję w postaci dmuchanej zjeżdżalni.

Przed dekoracją zwycięzców Burmistrz wyróżnił i nagrodził profesjonalnym zegarkiem hajnowiankę Gosię Karpiuk, która podczas Mistrzostw Polski Młodzików PZLA U16, 22 września w Bełchatowie, wywalczyła II miejsce w biegu na 2000m, a tym samym zapewniła sobie tytuł Wicemistrzyni Polski Młodziczek.

          

Zwycięzcom Hajnowskiej Dwunastki, oryginalne, drewniane puchary ufundowane przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Hajnówka, wręczył młodszy inspektor nadzoru Krzysztof Zamojski. Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe statuetki, a trzy zwycięskie drużyny sękacze z rąk Burmistrza, por. Tomasza Snarskiego i mł. bryg. Grzegorza Bajko. Po dekoracji odbyło się losowanie nagród rzeczowych a następnie Dyrektor OSiR Mirosław Awksentiuk zaprosił wszystkich uczestników na poczęstunek i wspólną zabawę.

Przy realizacji imprezy biegowej Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce wspierali:

Nadleśniczy Nadleśnictwa Hajnówka Mariusz Agiejczyk

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Białowieży

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce

Funkcjonariusze Straży Leśnej w Hajnówce

Hajnowski Dom Kultury

Grażyna Petruk i uczennice SP nr 1

Lucyna Waszkiewicz i uczennice SP nr 2

Firmia Gospoda Anatola Timoszuka z Michałowa

Sędziowie na trasie: Sergiusz Juziuczuk, Andrzej Zasim, Roman Daniluk, Andrzej Grygoruk, Mikołaj Laszkiewicz, Mirosław Muśko, Michał Leoniewski, Michał Szpakowicz, Sławomir Gołubowski, Sławomir Lunda.

Wklejkę medalu dla dzieci zaprojektował Tomasz Samojlik - autor wielu książek dla dzieci, między innymi o Żubrze Pompiku.

Mamy nadzieję, że Hajnowska Dwunastka, która przeszła już do historii, wszystkim się podobała i w kolejnym roku na starcie zgromadzi starych i nowych fanów.

Roman Wnuczko

FOT. ROMAN WNUCZKO

FOT. MAREK HANULA

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.