News

News zdjęcie id 564

SUKCESY LEKKOATLETÓW KLUBU SPORTOWEGO PARKIET HAJNÓWKA

10.09.2018

Słoneczne wakacje minęły, znaczna część młodych ludzi spędziła je na wypoczynku. Zawodnicy Klubu Sportowego Parkiet Hajnówka spędzili je nadzwyczaj pracowicie. Już 27-29 lipca 2018 roku Marek Romańczuk - uczestniczył w 24 Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - Mistrzostwach Polski U18 na stadionie Śląskim w Chorzowie, gdzie w biegu na 2000 m z przeszkodami zajął bardzo wysokie 9 miejsce, poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy na tym dystansie 6:24, 64 – o czym informowaliśmy w poprzednim poście. Kolejny udany bieg Marek Romańczuk – uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku - odbył - podczas Finału Centralnych
XXI Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Siedlcach. Na dystansie 1500 m metrów zajął on bardzo wysokie czwarte miejsce uzyskując czas 4:16,92. Trenerem klubowym Marka Romańczuka jest Roman Sacharczuk. Wyniki zawodów znajdują się TUTAJ

Również pracowicie spędzili wakacje młodsi lekkoatleci Klubu Sportowego Parkiet Hajnówka, między innymi na zgrupowaniach okraszonych kolejnymi sukcesami na Mistrzostwach Młodzików Województwa Podlaskiego, które odbyły się 30 sierpnia 2018 r w Olecku. Na nieco krótszym dystansie jak zwykle, a mianowicie w biegu na 600 m, nie miała sobie równych Małgorzata Karpiuk – uczennica Szkoły Podstawowej nr 4. Na metę przybiegła z dużą przewagą uzyskując czas 1:44,69, który pozwolił jej na zdobycie złotego medalu w tej kategorii wiekowej. Kolejny medal zdobył Łukasz Klimiuk – uczeń Szkoły Podstawowej w Narewce, również podopieczny trenera Romana Sacharczuk. Na dystansie 600 m chłopców zajął drugie miejsce, uzyskując czas 1:31,34, który jest jego nowym rekordem życiowym. Kolejny medal tym razem brązowy zdobyła na tych zawodach Roksana Kozar – uczennica SP nr 4 w Hajnówce, podopieczna trenera Andrzeja Grygoruka - w biegu na dystansie 100 m, która z wynikiem 13,52 zajęła trzecie miejsce w kategorii młodziczek. Bez medalu rywalizację zakończyła Weronika Nikiciuk w biegu na dystansie 300 m, który pokonała w 49,82 zajmując 5 pozycję.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce województw lubelskiego i podlaskiego odbyły się w sobotnie popołudnie, 8 września 2018r. na stadionie START w Lublinie. Również i na tych zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Klubu Sportowego PARKIET HAJNÓWKA. Jak zdążyliśmy się przyzwyczaić bezkonkurencyjną w biegu na dystansie 2000m metrów kobiet okazała się być Małgorzata Karpiuk, która linię mety minęła z przewagą ok. 300 m nad drugą, uzyskując czas 6:53,65. Bardzo dobrze zaprezentował się drugi podopieczny trenera Romana Sacharczuk, Łukasz Klimiuk, który dzielnie walczył na dystansie 600 m z rywalami o drugie miejsce. Dwieście metrów przed linią mety potknął się padając na bieżnię, jednak podniósł się i linię mety minął na 6 pozycji z wynikiem 1:36,39. Dobrze wypadły na tych zawodach podopieczne trenera Andrzeja Grygoruka na dystansach sprinterskich 100 i 300 m. Na dystansie 100 m miejsce dziewiąte wywalczyła Roksana Kozar uzyskując czas 13,90, a Weronika Nikiciuk zajęła jedenaste miejsce w biegu na dystansie 300 m z wynikiem 47,54.

Czwórka naszych reprezentantów wywalczyła miejsca punktowane, uzyskując łącznie 6 punktów. Małgorzata Karpiuk wygrywając bieg na dystansie 2000 m zapewniła sobie start na Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbędą się w dniach 22-23 września 2018 r w Bełchatowie. Tydzień wcześniej 13 września Małgosia wystartuje w finale Krajowym programu” Lekkoatletyka dla Każdego”. Warunkiem startu w tych zawodach jest posiadanie wyniku wśród dziesięciu najlepszych zawodniczek w poszczególnych konkurencjach w kraju. Małgorzata Karpiuk w chwili obecnej znajduje się na 4 pozycji rankingu PZLA w biegu na 1000m.

Na dobre przygotowanie się do zawodów naszych zawodników miały wpływ Firma Parkiet Hajnówka, władze Podlaskiej Federacji Sportu i Podlaskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Białymstoku oraz Władze Miasta Hajnówka, które zapewniły transport naszej ekipy na zawody. Ważna jest również pomoc ze strony trenerów i władz Klubu Sportowego PODLASIE BIAŁYSTOK, którzy wspierają naszych zawodników i pomagają w pracach szkoleniowych na zgrupowaniach sportowych. Zawodnicy trenują na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce.