Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 549

Półmetek piłkarskich wakacji

06.08.2018

Pierwszy miesiąc wakacji mamy już za sobą. Ten okres okazał się bardzo pracowity dla wszystkich sympatków piłki nożnej, którzy spędzali ten czas w Hajnówce. Atrakcyjna propozycja, jaką przygotowali pracownicy OSiR Hajnówka bardzo przypadła do gustu wszystkim chętnym.

Już od pierwszych dni wolnych od zajęć szkolnych dla grupy Orlików i Żaków zostały zorganizowane Mini Mistrzostwa Świata, w których łącznie aktywnie brało udział ponad 60 osób. Piłkarskie zmagania trwały do połowy lipca.W turnieju finałowym, który odbył się na Orliku przy Parku Wodnym, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. Natomiast na najlepszy zespół czekał okazaly puchar, a także indywidualne wyróżnienia.

Poza meczami na trawie rywalizacja toczyła się również na boisku do piłki plażowej. Z uwagi na liczne niewówności na piasku gra była bardziej wymagająca. Mimo licznych problemów z operowaniem piłką, to zabawa była przednia, a śmiechu co niemiara.

Ważnym punktem pierwszego miesiąca lata była także wizyta piłkarek i piłkarzy z zaprzyjźnionego estońskiego miasta Suure - Jaani. Punktem kulminacyjmym tego pobytu był zorganizowany przez OSiR Międznarodowy Turniej Młodzików. Oprócz gości z Estonii w turnieju uczestniczyli zawodnicy z Brześcia na Białorusi oraz piłkarki z Włókniarza Białystok na czele z naszą byłą zawodniczką Olą Ostaszewską. Wspólnie spędzony czas na pewno zostanie na długo w pamięci wszystkim uczestnikom tego spotkania.

Równolegle z grupami Orlików i Żaków zajęcia trwały u Juniorów Młodszych, Trampkarzy i Młodzików którzy spotykali się trzy razy w tygodniu, szlifując technikę piłkarską i podnosząc na wyższy poziom swoją sprawność ogólną, aby jak najlepiej przygotować się do rozpoczynających się we wrzesniu rozgrywek. Pierwszym sprawdzianem Młodzików i Żaków był sparing z zespołem Skorpion Kalnica. Dzięki tym spotkaniom zawodnicy nabrali pewności siebie i da się zauważyć, że okres przepracowany w tym miesiącu przynosi efekty.

Oczywiście zajęć nie zaprzestały nasze najmłodsze Skrzaty, które w formie zabawy świetnie się bawiły strzelając na zajęciach dużo bramek oraz rozwijały się pod względem piłkarskim.

Największą wartością tego miesiąca, oczywiście poza szlifowaniem piłkarskiej formy, była integracja, ponieważ pojawiła się spora grupa nowych adeptów piłki nożnej. Miejmy nadzieję, że nawiążą się nowe przyjaźnie i dzięki temu zostaną w Ośrodku na dłużej.

Ogółem w zajęciach brało udział ponad 110 młodych piłkarzy, a spotkania organizowali Tomasz Dobosz i Marek Hanula. O graficzną stronę naszych spotkań, zadbała niezastąpiona Małgorzata Muszkatel.

Tomasz Dobosz

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.