News

News zdjęcie id 511

LIGA MŁODZIEŻOWA - KOLEJKA Z 20 MAJA 2018

22.05.2018

W niedzielę, 20 maja 2018 słoneczna pogoda sprzyjała młodzieżowym drużynom OSiR Hajnówka. Juniorzy Młodsi zwyciężyli na trudnym terenie z ekipą z Wysokiego Mazowieckiego, Trampkarze jako gospodarz zawodów zdobyli trzy bramki z zespołem Skorpion Kalenica, a najmłodsza drużyna Żaków po kolejnym turnieju ma dodatni bilans w pojedynkach z Orłem Siemiatycze. Jedynie zespół Młodzików dostał zadyszki i przegrał w Siemiatyczach.

JUNIORZY MŁODSI

Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli nasi Juniorzy Młodsi. Nasza drużyna okazała się lepsza od zespołu Ruch Wysokie Mazowieckie. Stawką spotkania jest walka o drugie miejsce w grupie. Taktyka na to spotkanie była prosta. Pomocnicy i napastnicy starali się grać blisko swoich rywali i odbierać piłkę już na ich połowie. Konsekwentne realizowanie tego pomysłu na grę, skutkowało okazjami bramkowymi dla OSiR-u.

Na początku pierwszej połowy udało się po strzale Jakuba Mikołajczuka wykorzystać jedną z nich. Po przerwie nadal kontrolowaliśmy przebieg spotkania, stwarzając sobie kolejne okazje strzeleckie. Dwie z nich zamieniliśmy na gole. Najpierw po rajdzie Karola Rogozińskiego, dokładnie zagraną piłkę w pole karne Ruchu, na bramkę zamienił Piotr Daniszewski. Chwilę później cenne zwycięstwo przypieczętował Bartek Olszewski, zdobywając gola bezpośrednio z rzutu rożnego. Dzięki dobrej grze całego zespołu z bramkarzem Gabrielem Litwinowiczem na czele, ostatecznie spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem 3:0. Cieszy fakt, że hajnowski zespół od początku do końca zawodów dyktował warunki gry. Z drugiej jednak strony musimy nadal pracować nad dokładnością przy budowaniu akcji, bo zdarzały się nam łatwe straty czy błędy w przyjęciu piłki.

Ruch Wysokie Mazowieckie - OSiR Hajnówka 0:3 (0:1)

Bramki: Jakub Mikołajczuk 10’, Piotr Daniszewski 44’, Bartosz Olszewski 59’

Skład OSiR: Gabriel Litwinowicz, Piotr Wojciuk (Maciej Ignatowicz 60’), Krystian Dutkowski, Karol Rogoziński, Andrzej Parfieniuk, Krzysztof Masajło (Daniel Chodakowski 41’), Paweł Sieńczuk, Jakub Borowski, Jakub Mikołajczuk (Krzysztof Pieczarka 75’), Bartosz Olszewski, Julian Ostapczuk (Piotr Daniszewski 25’). Trener Marek Hanula.

TRAMPKARZE

Zawodnicy drużyny Trampkarzy Ośrodka mieli dużo problemów w grze z zespołem przyjezdnych, którzy mocno osłabieni zdołali wymanewrować dwukrotnie naszą obronę. Pomimo wielu problemów hajnowscy zawodnicy walczyli do samego końca o korzystny wynik i taka postawa została nagrodzona trzema celnymi trafieniami, dzięki czemu komplet punktów pozostał w Hajnówce.

OSiR Hajnówka – Skorpion Kalnica 3:2

Bramki: Daniel Kozaczuk, Roman Chumachenko, Mariusz Kraśko

Skład OSiR Hajnówka: Rafał Wakuluk, Arkadiusz Wołodko, Daniel Kozaczuk, Roman Chumachenko, Mariusz Kraśko, Marcel Tomaszuk, Dominik Topolski, Igor Wappa, Stanisław Artemiuk, Filip Kot, trener Marcin Sawczyński

MŁODZIKI

Drużyna Młodzików udała się do Siemiatycz na mecz z jednym z faworytów grupy i nie sprostała ciężkiemu zadaniu, jakim było wywiezienie jakichkolwiek punktów. Początek spotkania był bardzo obiecujący dla hajnowian, wiele akcji oskrzydlających, liczne strzały, ale niestety, po upływie 5 minut zespół z Siemiatycz zadał trzy ciosy po kontrach. Te bramki troszkę podłamały morale drużyny i do przerwy schodziliśmy z wynikiem 0:5. Druga połowa była już bardziej wyrównana i w zamieszaniu podbramkowym gospodarze zdołali strzelić jeszcze jedną bramkę. Miejmy nadzieję, że w kolejnym meczu ligowym wynik będzie w drugą stronę, ale do tego jest potrzebna ciężka praca na treningach, aby wyeliminować błędy pojawiające się na boisku.

Orzeł Siemiatycze – OSiR Hajnówka 6:0 (5:0)

Skład OSiR: Mateusz Artemiuk, Piotr Gierasimiuk, Kamil Moszczyński, Mariusz Dobosz, Olivier Osipiuk, Damian Jurczuk, Erwin Mazuruk, Dawid Bugwin, Patryk Niczyporuk, Piotr Romańczuk, Daniel Chumachenko, Bartosz Jerzyk, Maciej German, Jakub Karpiuk,Aleksandra Ostaszewska, trener Tomasz Dobosz.

ŻAKI

W niedzielne przedpołudnie na stadionie OSiR odbył się już drugi turniej ligowy Żaków. Tak jak w poprzednim turnieju najlepszą okazała się drużyna OSiR Hajnówka, wygrywając z Orłem Siemiatycze i remisując niespodziewanie spotkanie z naszą drugą młodszą drużyną. Ostatni turniej zostanie rozegrany w Siemiatyczach na początku czerwca.