Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 504

LEKKOATLETYCZNY SEZON W PEŁNI

07.05.2018

W ostatnim tygodniu kwietnia stadion OSiR trzykrotnie gościł młodych adeptów LA, którzy rywalizowali w zawodach powiatowych w ramach współzawodnictwa Szkolnego Związku Sportowego.

Pierwsi do rywalizacji stanęli czwórboiści ze szkół podstawowych, a następnie w wybranych konkurencjach indywidualnych – gimnazjaliści z klas II i III oraz siódmioklasiści z SP.

Zawody odbyły się 24.04.2018r. na stadionie OSiR Hajnówka. W sześciu konkurencjach biegowych (100m, 300m, 600m, 1000m, 2000m - chłopcy, sztafeta 4x100m), w dwóch konkurencjach rzutowych (pchnięcie kulą, rzut oszczepem) i skoku w dal rywalizowało 102 zawodników i zawodniczek z siedmiu szkół powiatu hajnowskiego. Po dwa medale w konkurencjach indywidualnych zdobyli: Gabriela Niepogoda (SP Dubiny) złoty w biegu na 100 m. i złoty skoku w dal, Wiktoria Charkiewicz (SP Narewka) złoty w kuli i brąz w oszczepie oraz Jakub Kołecki (SP Narewka) srebrny w biegu na 600 m. i brązowy w rzucie oszczepem.

100 m.

I – Gabriela Niepogoda (SP Dubiny) – 13,38    I – Oskar Tarnowski (SP 1 Hajnówka) – 12,89
II – Roksana Kozar (SP 2 Hajnówka) – 14,32 II – Jakub Łomaszkiewicz (SP Narewka) – 13,12
III – Julia Korcz (SP 4 Hajnówka) – 14,62 III – Kacper Plech (SP 4 Hajnówka) – 13,14

300 m.

I – Weronika Nikiciuk (SP 2 Hajnówka) – 50,50 I – Krzysztof Birycki (SP Narewka) – 47,49
II – Katarzyna Romańczuk (SP Narewka) – 54,64 II – Patryk Niewiarowski (SP 2 Hajnówka) - 47,76
III – Elżbieta Pietroczuk (SP 1 Hajnówka) – 56,62 III – Kamil Fiedoruk (SP 2 Hajnówka) – 49,57

600 m.

I – Róża Pryczynicz (SP 3 Hajnówka) – 2,01,79 I – Jakub Kościuczuk (SP 4 Hajnówka) – 1,52,90
II – Patrycja Skiba (SP 2 Hajnówka) – 2,16,98 II – Jakub Kołecki (SP Narewka) – 1,59,12
III – Emilia Skiepko (SP Narewka) – 2,17,60 III – Jan Siemieniaka (SP Narewka) – 2,05,88

1.000 m.

I – Weronika Krasnopolska (SP Narewka) – 3,57, 99 I – Mateusz Iwaniuk (SP 4 Hajnówka) – 3,18,62
II – Aleksandra Osipczuk (SP 2 Hajnówka) – 4,03,58 II – Krystian Rukas (SP Narewka) – 3,21,95
III – Natalia Kęndyś (SP 2 Hajnówka) – 5,07,27 III –Tomasz Korolko (SP Narewka) – 3,23,93

4 x 100 m.

I – SP 2 Hajnówka (Kozar R., Nikiciuk W., Skiba P., Osipczuk A.)

I – SP Narewka (Łomaszkiewicz J., Kołecki J., Kardasz J., Czarniecki)

II – SP 3 Hajnówka (Pryczynicz R., Dmitruk P., Kurhaniewicz Martyna i Amelia)

II – SP 2 Hajnówka (Borowski J., Wawreszuk D., Szymczak K., Niewiarowski P.)

 

III – SP Dubiny (Grygoruk J., Niczyporuk G., Niepogoda T., Korolko)

2.000 m.

 

I – Piotr Andrzejewski (SP 3 Hajnówka) - 12,49,2

Skok w dal

I – Gabriela Niepogoda (SP Dubiny) – 4,30 m I – Piotr Chilimoniuk (SP Czyże) – 4,78 m
II – Amelia Kurhaniewicz (SP 3 Hajnówka) – 3,99 m II – Łukasz Gromotowicz (SP Narewka) – 4,76 m
III – Nikola Reduch (SP 1 Hajnówka) – 3,96 m III – Jerzy Milcz (SP 2 Hajnówka) – 4,70 m

Pchnięcie kulą

I – Wiktoria Charkiewicz (SP Narewka) – 8,43 m I – Gabriel Litwinowicz (SP 1 Hajnówka) – 11,87
II – Julia Sakowska (SP 1 Hajnówka) – 7,90 m II – Oskar Tarnowski (SP 1 Hajnówka) – 11,41
III – Gabriela Rećko (SP Narewka) – 7,24 m III –Bartosz Sawicki (SP 2 Hajnówka) – 10,19

Rzut oszczepem

I – Nikola Reduch (SP 1 Hajnówka) – 17,90 m I – Ernest Mironowicz (SP Narewka) – 18,92
II – Julia Maciuka (SP 2 Hajnówka) – 12,40 m II – Adam Ziniewicz (SP 4 Hajnówka) – 15,72
III – Wiktoria Charkiewicz (SP Narewka) – 12,32 m III – Jakub Kołecki (SP Narewka) – 14,45

 

Był to dobry sprawdzian przed zbliżającymi się Finałami Grupy Południowej, które odbędą się dnia 15.05.2018 r. o godz.10.00 na stadionie MOSiR w Białymstoku. Zgłoszenia przez SRS do dnia 7.05.2018r.

Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce.

Poszczególne konkurencje sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego uczestniczących szkół, pracownicy OSiR oraz Edward Poniecki i Roman Sacharczuk (trener sekcji LA Parkiet Hajnówka).

Impreza została dofinansowana przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta w Hajnówce.

 

Organizatorzy życzą wielu sukcesów sportowych na półfinałach i finałach wojewódzkich.

 

Przewodniczący Powiatowego SZS - Janusz Ludwiczak

 

 

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.