Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 489

impreza rekreacyjno - sportowa W WODZIE z udziałem osób niepełnosprawnych

10.04.2018

O tym, że woda ma dobroczynny wpływ na organizm człowieka wiemy od dawna. Korzystnie wpływa na aktywność ruchową, poprawia kondycję i ogólny stan zdrowia. Pływanie to również jedna z form rehabilitacji, która niezbędna jest osobom niepełnosprawnym.

W imprezie rekreacyjno- sportowej zorganizowanej w wodzie 6 kwietnia 2018 roku przez Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Park Wodny wzięło udział 34 uczestników. Po ogólnej rozgrzewce przy muzyce, przeprowadzonej przez panią Reginę Łapińską, zawodnicy zostali podzieleni na trzy 12-osobowe zespoły: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Hajnówce; Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Hajnówce oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dołubowie + Środowiskowy Dom Samopomocy i Koło Niewidomych w Hajnówce.

Pierwsze zadania miały rozbudzić wyobraźnię poprzez tworzenie symboli z „makaronów” trzymanych przez uczestników. Z parasolką nie było żadnego problemu. Pływak wymagał trochę więcej pracy. Później - serce o gigantycznych rozmiarach, bo takie serce posiadają uczestnicy i takim sercem ich obdarowujemy, gdyż są to wspaniali ludzie. Następnie odbyła się rywalizacja drużynowa, w której w większości zwyciężały Warsztaty Terapii Zajęciowej w Hajnówce.

Konkurencje szybkościowo-zręcznościowe bardzo zintegrowały drużyny, które dopingowały się z dużym zapałem. Mimo walki, uśmiech nie schodził z twarzy sportowców. Do ostatniej konkurencji na małym basenie przystąpiła grupa tych osób, które potrafią utrzymać się na wodzie. Dzięki pokazaniu swoich umiejętności pływackich otrzymali, jako pierwsi, glejt na duży basen. Tam mieli do pokonania pływający tor przeszkód. To było jedno z trudniejszych zadań, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo. Młodzież poradziła sobie dobrze, jednak dorośli musieli się wznieść na wyżyny swojej sprawności. Ci, którzy nie odważyli się teraz, spróbują za rok.

Za zaangażowanie, włożony wysiłek i przezwyciężanie własnych słabości wszyscy otrzymali pamiątkowe złote medale ufundowane przez OSiR, które wręczał Dyrektor Parku Wodnego Mirosław Chilimoniuk. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali: Marek Hanula, Roman Wnuczko, Tomasz Dobosz, Paweł Awksentiuk i Filip Szparło oraz opiekunowie grup, a na brzegu ratownicy. Zdjęcia wykonywał Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Mirosław Awksentiuk.

Menadżer Sportu – Janusz Ludwiczak

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.