Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 430

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI PRZY PINGPONGOWYCH STOŁACH

15.11.2017

Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór 11 listopada 2017 r. uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiegne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec. Poza składaniem wieńców i zniczy ten dzień można przeżyć na sportowo i w sposób aktywny oddać hołd bohaterom. Tak właśnie uczynili biegacze z Hajnówki startując w 24-osobowym składzie w biegach organizowanych w Białymstoku.

Ten dzień miał również szczególne znaczenie dla 88 pingpongistów, którzy uczestniczyli w 99 rocznicę niepodległości w IX edycji Turnieju Tenisa Stołowego im. Jarosława Leszczyńskiego. Po uroczystym otwarciu zawodów przez Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Mirosława Awksentiuka i wysłuchaniu hymnu Polski, przystąpiono do rywalizacji na hali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Hajnówce.

Rozgrywki przeprowadzono w dwóch kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej, seniorskiej i oldboja. System uzależniony był od ilości zgłoszeń w danym roczniku.

Za miejsca I-IV zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i medale. Wyróżniono również pucharem najstarszego zawodnika 80-letniego Edwarda Ponieckiego z Hajnówki.

Zawody prowadzili: Małgorzata Muszkatel i Janusz Ludwiczak.

Organizator tj. Ośrodek Sportu i Rekreacji składa serdeczne podziękowanie Dyrekcji ZS nr 1 w Hajnówce za bezpłatne udostępnienie sali gimnastycznej i stołów pingpongowych oraz zawodnikom za pomoc w sędziowaniu zawodów.

Po zakończonym turnieju najstarsze kategorie zawodników wraz z panią Leszczyńską, udały się na grób Jarka, gdzie zapalono znicze, złożono pamiątkowy medal oraz zmówiono modlitwę w towarzystwie księdza Marka Jurczuka.

SZKOŁY PODSTAWOWE – Dziewczęta – kl.IV młodsi (rocznik 2007 i mł.)

I miejsce – Ewa Lipińska (SP Czeremcha)

 

SZKOŁY PODSTAWOWE – Chłopcy – kl.IV młodsi (rocznik 2007 i mł.)

I miejsce – Michał Jurczuk (SP 14 Białystok)

II miejsce – Kacper Perkowski (SP Białystok) najmłodszy zawodnik rocz. 2009

III miejsce – Jan Kaczoch (SP 2 Hajnówka)

IV miejsce – Bartosz Omelianiuk (SP 3 Hajnówka)

V miejsce – Kacper Bańkowski (SP 3 Hajnówka)

 

SZKOŁY PODSTAWOWE – Dziewczęta – kl.VI – V (rocznik 2005 – 2006)

I miejsce – Katarzyna Ziniewicz (SP Czeremcha)

II miejsce – Weronika Piłat (SP Czeremcha)

III miejsce – Ewa Lipińska (SP Czeremcha)

 

SZKOŁY PODSTAWOWE – Chłopcy – kl.VI – V (rocznik 2005 – 2006)

I miejsce – Krzysztof Kołecki (SP Narewka)

II miejsce – Grzegorz Golonko (SP 3 Hajnówka)

III miejsce – Krzysztof Omelianiuk (SP 3 Hajnówka)

IV miejsce – Gabriel Koperek (SP Narewka)

 

SZKOŁY GIMNAZJALNE – Dziewczęta – kl.I - III (rocznik 2002 – 2004)

I miejsce – Paulina Paczuska (PG Czeremcha)

II miejsce – Katarzyna Ziniewicz (SP Czeremcha)

III miejsce – Julia Piłat (PG Czeremcha)

IV miejsce – Kinga Korza (SP Czeremcha)

V-VI miejsce – Aleksandra Jurczuk (SP 3 Hajnówka)

- Natalia Sienkiewicz (SP 3 Hajnówka)

VII miejsce – Paulina Dmitruk (SP 3 Hajnówka)

 

SZKOŁY GIMNAZJALNE – Chłopcy – kl.I - III (rocznik 2002 – 2004)

I miejsce – Kacper Perkowski (SP Białystok)

II miejsce – Michał Jurczuk (SP Białystok)

III miejsce – Adrian Siekierko (PG Siemiatycze)

IV miejsce – Łukasz Gromotowicz (PG Narewka)

V-VI miejsce – Marcin Siekierko (SP Siemiatycze)

- Łukasz Ancutko (SP Narewka)

VII-VIII miejsce – Jakub Kołecki (SP Narewka)

- Patryk Kiryluk (PG Warszawa)

IX-XII miejsce – Artur Gwoździk (SP 4 Hajnówka)

- Michał Stradczuk (PG Siemiatycze)

- Łukasz Stulgis (PG 4 Hajnówka)

- Marcin Gonta (PG Dubiny)

XIII miejsce – Andrzej Gawryluk (SP 2 Hajnówka)

 

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE – Dziewczęta – kl.I - III (rocznik 1999 – 2001)

I miejsce – Paulina Paczuska (PG Czeremcha)

II miejsce – Wiktoria Sośniuk (IV LO Białystok)

III miejsce – Krystyna Lewsza (IV LO Białystok)

 

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE – Chłopcy – kl.I - III (rocznik 1999 – 2001)

I miejsce – Łukasz Gromotowicz (Narewka)

II miejsce – Łukasz Ancutko (Narewka)

III miejsce – Bartłomiej Kot (ZSZ Hajnówka)

IV miejsce – Dawid Kowszuk (ZSZ Hajnówka)

 

SENIORKI

I miejsce – Renata Socha (Czeremcha)

II miejsce – Wiktoria Sośniuk (Czeremcha)

III miejsce – Beata Struk (Czeremcha)

IV miejsce – Emanuela Mronowicz (Lewkowo)

 

SENIORZY – rocznik 1977 - 1998

I miejsce – Jarosław Szermuszyn (Białystok)

II miejsce – Adrian Kozaczuk (Hajnówka)

III miejsce – Cieśluk Przemysław (Białystok)

IV miejsce – Daniel Sawicki (Siemiatycze)

V-VI miejsce – Renata Socha (Czeremcha)

- Daniel Gryc (Narewka)

VII-IX miejsce – Jacek Starosielnik (Dubicze C.)

- Karol Charytonow (Hajnówka)

- Michał Lewczuk (Hajnówka)

X-XIII miejsce – Hubert Ojdana (Hajnówka)

- Tomasz Moczulski (Siemiatycze)

- Paweł Pleskowicz (Narew)

XIV-XIX miejsce – Jacek Wiśniewski (Hajnówka)

- Mateusz Lasota (Narewka)

- Dariusz Gierasimiuk (Orla)

- Damian Kłos (Hajnówka)

- Robert Moczulski (Śledzianów)

- Łukasz Romaniuk (Bielsk Podlaski)

XX-XXII miejsce –Tolik Byndaz (Ukraina)

- Tomasz Hudoń (Hajnówka)

- Marek Charytoniuk (Hajnówka)

 

Oldboje – rocznik 1976 i starsi

I miejsce –Adam Tomkiel (Turośń Kościelna)

II miejsce – Zbigniew Miszczuk (Hajnówka)

III miejsce – Mirosław Jaroszuk (Białystok)

IV miejsce – Eugeniusz Tomaszuk (Siedlce)

V-VI miejsce – Janusz Lipiński (Czeremcha)

Janusz Ludwiczak (Hajnówka)

VII-IX miejsce – Jerzy Mieczyński (Hajnówka)

- Andrzej Siekierko (Siemiatycze)

- Sławomir Kostrzyński (Ciechanowiec)

X-XII miejsce - Krzysztof Wszoł (Ciechanowiec)

- Jarosław Pietruszewski (Łosice)

- Wojciech Orzechowski (Hajnówka)

XIII-XVII miejsce – Adam Stepaniuk (Czeremcha)

- Wiktor Tetiurka (Michałowo)

- Andrzej Makulski (Czeremcha)

- Edward Poniecki (Hajnówka)

- Ryszard Kowalski (Czeremcha)

XVIII-XXII miejsce – Jerzy German (Hajnówka)

- Mirosław Muśko (Hajnówka)

- Andrzej Kryczka (Siemiatycze)

- Zygfryd Spallek (Policzna)

- Mirosław Smoluk (Pasieczniki Duże)

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Drużynowej Lidze Amatorów w Tenisie Stołowym na sezon 2018/2019. Regulamin TUTAJ. Dodatkowe informacje pod tel. 509 050 268.

 

Menadżer Sportu – Janusz Ludwiczak

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.