Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 419

VI DZIECIĘCE MISTRZOSTWA HAJNÓWKI W PŁYWANIU. Nowe zdjęcia

24.10.2017

Gdy w 2009 roku został otwarty Park Wodny w Hajnówce, wielu patrzyło na tę inwestycję sceptycznie. Jednak z czasem nawet Ci najwięksi przeciwnicy przekonali się, że był to strzał w dziesiątkę. Pod względem atrakcyjności i wyposażenia nasz obiekt jest zdecydowanie nowocześniejszy od „Wodnika” w Bielsku Podlaskim. Jednak w rywalizacji sportowej cały czas jesteśmy daleko z tyłu za naszym ościennym powiatem.

Pierwsza pięciolatka istnienia sekcji pływackiej przysporzyła nam dużo radości. Zdobywaliśmy wiele medali na szczeblu półfinałów i finałów wojewódzkich. Wybijającymi się zawodnikami byli: Emil Dawidziuk, Justyna Rybak, Kaja Kruszewska, Damian Abramczuk, Justyna Klimiuk i Natalia Woroniecka. Gdy trzon sekcji ukończył edukację na poziomie gimnazjalnym, zaznaczył się wyraźny spadek. W poprzednim roku szkolnym tylko Martyna Kierdelewicz stanęła na podium, zdobywając brązowy medal w stylu grzbietowym.

Być może VI Dziecięce Mistrzostwa Hajnówki, które odbyły się 21 października 2017r. zapoczątkują drugą falę sukcesów na szczeblu wojewódzkim w krytych pływalniach Augustowa i Suwałk. Taką nadzieję dają nam występy naszych najmłodszych, wśród których bardzo dobrze zaprezentowali się z rocz. 2007: Ada Żukowicka (SP 1 Hajnówka), Ania Ginszt (SP Dubiny), Dominika Oksentowicz (SP 3 Hajnówka), Wojciech Goławski (SP 2 Hajnówka) i Maksymilian Pryczynicz (SP 4 Hajnówka); rocz. 2008: Gabriela Ackiewicz (SP 4 Hajnowka), Magdalena Kolada (SP 2 Hajnówka) i Filip Barduszko (SP 2 Hajnówka); rocz. 2009: Ewa Rusinowicz (SP 2 Hajnówka) i Piotr Kiryluk (SP 4 Hajnówka); rocz. 2010: Melania Oksentowicz (SP 3 Hajnówka).

Oprawa zawodów miała charakter bardzo uroczysty. Wyprowadzenie uczestników oraz otwarcie imprezy przez Burmistrza Miasta Jerzego Siraka nadały lekkiego dreszczyku zwłaszcza tym, którzy po raz pierwszy rywalizowali w obecności tak licznej grupy kibiców. Napięcie jednak szybko spadło, gdy trzeba było wskoczyć do wody na rozpływanie. Potem seria za serią i dekoracja. Medale zawisły na szyjach najlepszych trójek.

Zawody, w których uczestniczyło 46 uczniów z szkół podstawowych i przedszkoli, obsługiwała wykwalifikowana obsada sędziowska w składzie: Mirosław Chilimoniuk (sędzia główny); Mirosław Awksentiuk (sędzia stylu); Leszek Kabasa (starter); Roman Sacharczuk, Tomasz Dobosz, Roman Wnuczko (sędziowie torowi); Dariusz Andrejuk, Edward Poniecki (sędziowie nawrotu); Małgorzata Muszkatel (protokolant).

Organizatorem zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Park Wodny w Hajnówce.

Kierownik zawodów

Janusz Ludwiczak

WYNIKI ZAWODÓW

 

fot. Andrzej Janiuk

fot. Mirosław Awksentiuk

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.