Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 412

WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE ZA ROK SZKOLNY 2016/2017

17.10.2017

Co roku Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy dokonuje podsumowania współzawodnictwa szkół. Jest to impreza bardzo uroczysta, na którą zjeżdżają się władze miast i powiatu oraz dyrektorzy i nauczyciele z całego województwa. Dekoracja poprzedzona jest defiladą, w której uczestniczy osiem najlepszych reprezentacji. Zapalany jest znicz olimpijski i czytana rota przyrzeczenia, a dostojności tej imprezie dodaje poczet flagowy. W klasyfikacji końcowej brane jest do punktacji pięć najlepszych startów objętych kalendarzem oraz ustanowione rekordy w konkurencjach lekkoatletycznych, poczynając od półfinałów wojewódzkich (mistrzostwa grupy).

Takie same podsumowanie przeprowadzane jest również przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Hajnówce. Oprócz pięciu najlepszych startów na szczeblu powiatowym, dodawane są punkty uzyskane na szczeblu wojewódzkim. W związku z małą ilością startów w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wliczane są dodatkowo imprezy miejskie organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji tj. Biegi Uliczne o Puchar Burmistrza Miasta Hajnówka (wrzesień), Turniej w Tenisie Stołowym im. Jarosława Leszczyńskiego (listopad) i Gwiazdkowy Turniej Szachowy (grudzień). Liczę na to, że w niedalekiej przyszłości podobne podsumowanie zostanie zorganizowane w naszym mieście. Moje przypuszczenia wynikają z tego, że współpraca Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego z władzami miasta i powiatu układa się bardzo dobrze.

Reasumując wyniki z poprzedniego roku szkolnego wspomnę o tych, którzy plasowali się w województwie na miejscach I-VIII. Zdecydowaną grupą, która zdobywała medale są lekkoatleci, a to w dużej mierze zasługa Romana Sacharczuka, prowadzącego sekcję Parkiet Puszcza Hajnówka.

- Małgorzata Karpiuk (PG 2 Hajnówka) – I miejsce w województwie na 1000 m. w Gimnazjadzie LA oraz I miejsce w województwie w rocz.2003 w Biegach Przełajowych,

- Marek Romańczuk (PG DNJB Hajnówka) - I miejsce w województwie na 2000 m. w Gimnazjadzie LA oraz I miejsce w województwie w rocz.2001 w Biegach Przełajowych,

- Bartosz Sawko (PG DNJB Hajnówka) - I miejsce w województwie na 600 m. w Gimnazjadzie LA

- Karl Kilp (PG 2 Hajnówka) - IV miejsce w województwie na 1000 m. w Gimnazjadzie LA oraz V miejsce w województwie w rocz.2001 w Biegach Przełajowych,

Do tego należy dodać talent z Białowieży trenowany przez rodzicówAleksandrę Świć (PG Białowieża), która zdobyła złoty medal na mistrzostwach województwa w Biegach Przełajowych rocz. 2001 oraz oszczepnika z PG 2 Hajnówka Rafała Kuleszę (podopiecznego Andrzeja Grygoruka), który był piąty.

Teren również zaprezentował się bardzo dobrze:

- Narewka - VII miejsce Aleksandry Zielińskiej (SP) w Biegach Przełajowych rocz.2005 i IV miejsce Igora Jastrzębskiego (SP) w biegu na 600 m. w Igrzyskach LA.

- Białowieża – oprócz wspomnianej Aleksandry należy wyróżnić Angelikę Szpakowicz (SP), która w rocz.2005 zajęła IV miejsce w województwie w Biegach Przełajowych.

Natomiast siatkarze z gimnazjum w składzie: Jakub Bruszewski, Hubert Gabriel Winnicki, Jakub Wołkowycki pod kierunkiem Jarosława Kutikowa zajęli III miejsce w siatkówce plażowej.

Tenis stołowy, to już domena Czeremchy zwłaszcza w kategorii dziewcząt. Podopieczne Aliny Sośniuk i Tomasza Szatyłowicza od wielu lat z powodzeniem walczą o czołowe miejsca. Dziewczęta z podstawówki w składzie: Katarzyna Ziniewicz (liderka drużyny), Kinga Korza, Natalia Młynarek i Agnieszka Zińczuk wywalczyły wicemistrzostwo województwa, a jej starsze koleżanki z gimnazjum uplasowały się na piątym miejscu.

Pływanie nie do końca dało nam satysfakcji, zważając, że mamy sekcję. Najlepiej spisała się najmniejsza szkoła tj. SP 3 Hajnówka (nauczyciel – Leszek Kabasa), która drużynowo w kat.dziewcząt zajęła VIII miejsce i jedyny rodzynek z medalembrązowym w stylu grzbietowym - Martyna Kierdelewicz. Na wyróżnienie zasługują również uczniowie z SP 6 Hajnówka za miejsce IX.

Dyscypliną, rozgrywaną jest od półfinałów wojewódzkich jest aerobik. Kompozycje układów gimnastycznych połączone z muzyką, kojarzą się nam z Joanną Kierdelewicz (nauczycielką SP 2 Hajnówka) i uczennicami tej szkoły, które zarówno w podstawówkach jak i gimnazjach wywalczyły VII miejsce w województwie.

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI KLASYFIKACJI

Przewodniczący Powiatowego SZS – Janusz Ludwiczak

 

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.