Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 395

MASOWE BIEGANIE - BIEGI ULICZNE W HAJNÓWCE

20.09.2017

16 września 2017 roku w Parku Miejskim w Hajnówce było gwarno i wesoło. Na płycie Amfiteatru zgromadziło się 465 zawodników i zawodniczek z Hajnówki i powiatu hajnowskiego oraz Białegostoku. Najliczniejszą grupą byli najmłodsi z rocznika w klas IV-III SP: dziewcząt – 77 osób, a chłopców – 58. Jest to sygnał dla organizatora, żeby w przyszłym roku utworzyć dodatkową kategorię dla klas trzecich.

Zawody Uliczne o Puchar Burmistrza Miasta Hajnówka zostały przeprowadzone w 13 biegach z podziałem na kategorie wiekowe. Najmłodsi mieli do pokonania 400m., a najstarsi 3.600m. Trasy biegów przebiegały ulicami A. Zina, Parkową oraz alejkami parku. Zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej najlepiej zaprezentowali się uczniowie z Nowowarszskiej (SP 4 i PG 2), którzy dwunastokrotnie stawali na podium i zajęli pierwsze miejsca w kat.szkół podstawowych klas IV-VI, klas VII oraz gimnazjów. Bardzo dobrze spisał się również ZS z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego, których gimnazjaliści zajęli drużynowo drugie miejsce, a ich starsi koledzy i koleżanki z liceum pierwsze. Najlepsze szóstki w kat. szkół podstawowych i gimnazjalnych były nagradzane medalami w trakcie trwania zawodów. Szkoły ponadgimnazjalne, kat. open kobiet i mężczyzn oraz najlepsze szkoły w klasyfikacji łącznej otrzymały pamiątkowe medale oraz puchary z rąk Burmistrza Miasta Hajnówka – Jerzego Siraka oraz Dyrektora OSiR – Mirosława Awksentiuka. Wielokrotnie dekoracji dokonywał trener Parkietu Puszcza Hajnówka Roman Sacharczuk (sędzia główny zawodów), gdyż jego zawodnicy plasowali się na czołowych miejscach.

Organizator - Ośrodek Sportu i Rekreacji składa serdeczne podziękowanie Starostwu Powiatu Hajnowskiego za ufundowanie pucharów oraz nauczycielom wychowania fizycznego, Edwardowi Ponieckiemu, Sergiuszowi Juziuczukowi, i Andrzejowi Zasimowi za pomoc w organizacji zawodów. Słowa pochwały należą się również funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce za wzorową pomoc w zabezpieczeniu tras biegowych.

Zapraszamy 27 września do Nadleśnictwa Hajnówka na powiatowe sztafetowe biegi przełajowe organizowane przez OSiR i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Hajnówce.

Menedżer ds. Sportu

Janusz Ludwiczak 

 

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA

KLASYFIKACJA SZKÓŁ

 

fot. Andrzej Janiuk

fot. Roman Wnuczko

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.