Logo Hajnówka OSIR

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 13345
W sumie: 13345

News

News zdjęcie id 378

Półmetek piłkarskich wakacji

11.08.2017

Pierwszy miesiąc wakacji minął bardzo szybko. Dla dzieci i młodzieży, których pasją jest piłka nożna, a spędzają wakacje w mieście, atrakcyjną propozycję przygotowali pracownicy OSiR Hajnówka w ramach akcji "Piłkarskie Lato”.

Już od pierwszych dni wolnych od zajęć szkolnych dla grupy Orlików zorganizowana została Liga wakacyjna, w której aktywnie brało udział ponad 40 osób. Piłkarskie zmagania trwały przez cały lipiec, a w finale rywalizacji wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

Poza meczami na trawie rywalizacja toczyła się również na boisku do piłki plażowej. Z uwagi na liczne niewówności na piasku gra była bardziej wymagająca. Mimo licznych problemów z operowaniem piłką, to zabawa była przednia, a śmiechu co niemiara.

Atrakcją pierwszego miesiąca lata była także wizyta piłkarek i piłkarzy z zaprzyjźnionego estońskiego miasta Suure-Jaani. Wspólnie spędzony czas na pewno zostanie na długo w pamięci wszystkim uczestnikom tego spotkania.

Równolegle z najmłodszymi grupami zajęcia wznowili Juniorzy Młodsi, którzy spotykali się cztery razy w tygodniu, szlifując technikę piłkarską i podnosząc na wyższy poziom swoją sprawność ogólną. Atrakcją i przerywnikiem w zajęciach była gra kontrolna z rezerwami Puszczy Hajnówka, w której nie wypadli najgorzej. Docenieniem umiejętności naszych Juniorów: bramkarza, 15-latka Michała Gagana i 16-latka Kuby Bowtruczuka, był ich debiut w sparingu hajnowskich seniorów przeciwko III-ligowemu Turowi Bielsk Podlaski.

Największą wartością tego miesiąca, oczywiście poza szlifowaniem piłkarskiej formy, była integracja, ponieważ pojawiła się spora grupa nowych adeptów piłki nożnej. Miejmy nadzieję, że nawiążą się nowe przyjaźnie i dzięki temu zostaną w Ośrodku na dłużej.

Ogołem w zajęciach brało udział ponad 80 młodych piłkarzy, a spotkania organizowali Andrzej Grygoruk, Adam Langa, Tomasz Dobosz i Marek Hanula. O graficzną stronę naszych spotkań, zadbała niezastąpiona Małgorzata Muszkatel.

Marek Hanula

fot. Tomasz Dobosz

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.