Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 375

Wizyta Estończyków w Hajnówce - zwiedzanie Warszawy

04.08.2017

Na zaproszenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce w dniach 20 -24 lipca do naszego miasta zawitała grupa młodych piłkarek i piłkarzy z Suure – Jaani (Estonia). Współpraca między naszymi miastami trwa już 8 lat i zawsze jest obfita w atrakcje tak, aby każdy z uczestników mógł poczuć wzajemną gościnność. Wymiana poza aspektem sportowym ma na celu pogłębianie integracji oraz pokazanie wzajemnych walorów turystyczno - krajoznawczych. Scenariusz wizyt jest podobny, najpierw w lipcu gościmy naszych przyjaciół z Estonii, a następnie w sierpniu z rewizytą wyjeżdża do Suure Jaani grupa hajnowskich piłkarzy.

Program gości z Estonii w Hajnowce przebiegał następująco:

Pierwszy dzień pobytu był zaplanowany na sportowo. W piątek, 21 lipca, dwie drużyny Estońskie miały okazje sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie z zespołami z Narewki, Gródka oraz z Hajnówki. Rywalizacjia była ciekawa i stała na wysokim poziomie, nikt sie nie oszczędzał a losy pierwszego miejsca ważyły się do ostatniego meczu. Ostatecznie pierwsze miejsce przypadło ekipie z Narewki, przed Gryfem Gródek, natomiast drużyna dziewczęca z Suure – Jaani zajęły ostatecznie trzecie miejsce. Równolegle podczas turnieju głównego odbywał się trójmecz Estończyków (rocznik 2006) z gospodarzami zawodów. Minimalnie lepsi okazali się goście. Po wyczerpujacych meczach nadszedł czas na regenerację sił w Parku Wodnym i wypoczynek w hotelu.

Sobota była dniem przeznaczonym pobytu na zwiedzanie. Wczesnym rankiem udaliśmy się do Warszawy. W wycieczce brali udział również zawodnicy Ośrodka, co pogłębiło wzajemną integrację. Po 4-godzinnej podróży autokarem zameldowaliśmy się pod Stadionem Narodowym, gdzie cała grupa mogła z bliska obejrzeć największy stadion w Polsce. Na wszystkich uczestnikach zrobił kolosalne wrażenie. Po obejrzeniu stadionu czekała na nas pani przewodnik, która w ciekawy sposób oprowadziła nas po starym mieście, przybliżając historię stolicy. Punktem kulminacyjnym pobytu były atrakcie intelektualne jakie oferuje Centrum Nauki Kopernik. Ponad dwie godziny spędzone w Centrum wszystkim przypadło do gustu, aż nie chciało się opuszczać tego miejsca i wracać do Hajnówki. Późnym wieczorem wszyscy dotarliśmy do punktu zakwaterowania w Hajnowce.

Wolny czas w niedzielne przedpołudnie nasi goscie przeznaczyli na aktywny wypoczynek na boiskach Ośrodka. Goście z Suure – Jaani przy pięknej słonecznej pogodzie mieli możliwość rozegrania spotkań piłkarskich na piasku, co cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych estońskich przyjaciół. Nastepnego dnia ekipa z Suure-Jaani opuściła nasze miasto udajac się w drogę powrotną. Miejmy nadzieję, że pobyt będą długo jeszcze wspominać i da bodziec do dalszej współpracy na płaszczyźnie sportowo- rekreacyjnej.

Więcej zdjęć na stronie: SK SUURE JAANI UNITED / Facebook

 

Tomasz Dobosz

Marek Hanula

fot: Andrzej Janiuk

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.