News

News zdjęcie id 358

NIESAMOWITY BIEG - BIEG RZEŹNIKA

26.06.2017

W dniu 11 czerwca 2017 r. dwóch śmiałków z Hajnówki z Rekreacyjnego Klub Biegacza - Tadeusz Karanos oraz Jarosław Kiełbaszewski ukończyło kultowy XIV Bieg Rzeźnika. Wyzwanie trudne, chwilami ocierające się o szaleństwo - 82 km górskich szczytów Bieszczadów z sumą podbiegów/zbiegów +4840/-4750/ to tak jakby wejść na drabinę o wysokości 5 km! Bieg odbywa się w parach z uwagi na bezpieczeństwo uczestników.

Start o godz. 3:00 w nocy w Komańczy, meta w Cisnej w nieprzekraczalnym czasie 16 godzin od startu. Warunki biegu w tym roku były wyjątkowo trudne. Kilka godzin przed startem nawałnica rozmyła górskie szczyty. Bieszczady stały się masą śliskiego błota. Ukończenie biegu bez upadku udało się tylko niewielkiej garstce zapaleńców, a przecież nasi zawodnicy mają razem 112 lat, byli więc jednymi z najstarszych uczestników...Wystartowało 536 par, bieg ukończyło 468 par. Hajnowianie uplasowali się na b. dobrym 188 miejscu. Metę pokonali z uśmiechem na twarzy! Czas na mecie: 14 godzin 13 minut 52 sekundy.

Czy w historii byli pierwszymi Hajnowianami na mecie? Chyba tak...Czy będą następcy? Chyba tak....Bieg warty wysiłku! Nagroda to przedmiot wyjątkowy bowiem jest to gliniany rzeźnicki medal. Gratulacje!