News

News zdjęcie id 341

MŁODZIEŻOWA LIGA PODLASKIEGO ZPN – KOLEJKA Z 26-28.05.2017r.

31.05.2017

W miniony weekend nasze drużyny brały udział w 5 piłkarskich spotkaniach w rozgrywkach Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Zwycięsko z konfrontacji wyszły drużyny Juniorów Młodszych, Trampkarzy i Młodzików, a pozostałe zespoły musiały przełknąć gorycz niepowodzenia. W zwycięskich meczach po 3 bramki strzelili Piotr Daniszewski i Jakub Bowtruczuk, który przewodzi w klasyfikacji na najlepszego strzelca.

ORLIKI

W piątek 26 maja Orliki OSiR Puszcza Hajnówka (rocznik 2006) udali się na swój czwarty turniej ligowy do Gródka. Rywalizacja sportowa przebiegała przy pięknej słonecznej pogodzie. Niestety, tym razem nie udało się zdobyć punktów, ale każdy mecz miał swoją historię i dramaturgię. W meczu z Brylantem II Bielsk Podlaski jak i Gryfikiem Gródek o losach spotkania decydowała jedna indywidualna akcja napastników. Do rozegrania zostały jeszcze dwa turnieje w Wyszkach. Będą one dobrą okazją do zebrania ważnego doświadczenia podczas spotkań z zespołami z górnej półki w województwie podlaskim.

Wyniki spotkań:

OSiR Puszcza Hajnówka – Brylant II Bielsk Podlaski 0:1

OSiR Puszcza Hajnówka – Brylant Bielsk Podlaski 0:3

MOSP Białystok – OSiR Puszcza Hajnówka 9:0

Gryfik Gródek – OSiR Puszcza Hajnówka 1:0

Włókniarz III Białystok – OSiR Puszcza Hajnówka 0:3 (wo)

1

Skład Orlików: Mateusz Artemiuk, Kamil Moszczyński, Oskar Tellos, Jan Kaczoch, Patryk Niczyporuk, Mateusz Pawłowski, Adrian Rogacki, Damian Jurczuk, Piotr Gierasimiuk, Bartosz Jerzyk, Szymon Ważny. Trener Tomasz Dobosz

Dzień później, 27 maja, młodsze Orliki (rocznik 2007) pojechali na swój trzeci turniej do Michałowa. Gospodarze tym razem nie byli gościnni i wygrali obydwa spotkania. Wszystkie mecze trwały 2 x 15 minut. Nasi piłkarze przeciwstawiali się drużynie gospodarzy, długo prowadząc w spotkaniu, lecz fantastyczne strzały zza pola karnego uratowały ekipę gości, a nam zostało podziękować za walkę i super mecz w wykonaniu obydwu drużyn. Po tym spotkaniu od razu graliśmy z MOSP II Białystok. Widać było jak wiele trudu kosztował mecz z KS Michałowo, ponieważ nasze Orliki, pomimo częstych zmian opadli z sił, a wypoczęta drużyna z Białegostoku wypunktowała naszą drużynę.

OSiR Hajnówka – KS Michałowo 1:3

Bramka dla OSiR: Jan Kaczoch

MOSP II Białystok – OSiR Hajnówka 8:3

Bramki dla OSiR: Aleksander Janiel 2, Jan Kaczoch

MOSP II Białystok – KS Michałowo 1:8

Tabela na dzień 28.05.2017r. - Brak

Skład Orlików: Jan Kaczoch, Aleksander Janiel, Paweł Gierasimiuk, Bartosz Birycki, Jakub Lewczuk, Jakub Owerczuk, Oskar Tellos, Szymon Jabłoński, Maksymilian Czeremczuk, Filip Danilewski, Tomasz Wawrzeniuk, Bartosz Ostapczuk, Trener: Tomasz Dobosz

TRAMPKARZE

W sobotnie przedpołudnie również Trampkarze rozegrali swój kolejny ligowy mecz w ramach rozgrywek grupy 3. Przeciwnikiem naszej drużyny był zespół z Czarnej Białostockiej. Już od pierwszej minuty hajnowscy zawodnicy rzucili się z licznymi atakami na drużynę gości, niestety zawodziła skuteczność. Dopiero po celnym trafieniu w 22 minucie Piotra Daniszewskiego, zespół zaczął grać pewnie i w ostatecznym rozrachunku tryumfować 6:0. Duże uznania należą się wszystkim zawodnikom za postawę na boisku, ponieważ przeciwnik był bardzo niewygodny. Rozgrywki wchodzą w decydującą fazę, a do zakończenia rundy pozostały jeszcze dwie kolejki. Następnym przeciwnikiem naszej drużyny będzie zespół Narwi Choroszcz.

Trampkarze gr. 3 OSiR Hajnówka – Czarni Czarna Białostocka 6:0 (3:0)

Bramki dla OSiR: Piotr Daniszewski 22’,28’,39, Filip Kot 31’, 48’, Jakub Mikołajczuk 66’.

1

Skład Trampkarzy OSiR: Michał Gagan, Krzysztof Masajło, Maciej Ignatowicz, Krystian Dutkowski, Piotr Wojciuk, Mariusz Filipiuk, Julian Ostapczuk, Paweł Sieńczuk, Jakub Borowski, Filip Kot, Stanisław Artemiuk, Marcel Tomaszuk, Piotr Daniszewski, Dominik Durzyński, Jakub Mikołajczuk, Daniel Chodakowski. Trener Marek Hanula.

JUNIORZY MŁODSI

Natomiast w niedzielę, na boisku w Szepietowie, drużyna Juniorów Młodszych OSiR Hajnówka rozgrywała ligowe spotkanie z zespołem miejscowej Sparty. Dla hajnowskich piłkarzy był to niezwykle trudny mecz. Z uwagi na problemy zdrowotne nie mogło zagrać aż sześciu zawodników. Musieliśmy radzić sobie bez ławki rezerwowych i trzeba powiedzieć, że z tego zadania młodzi hajnowscy piłkarze wywiązali się w sposób mistrzowski. Przez pierwszą część spotkania gospodarze starali się zdominować nasz zespół, ale my skutecznie kontrując pokazywaliśmy, kto tak naprawdę rządzi na boisku. Szepietowianie trzy razy wychodzili na prowadzenie i trzykrotnie w niespełna minutę tracili bramki, które dawały nam remis. Od około 60 minuty całkowicie kontrolowaliśmy sytuację na boisku umiejętnie przerywając akcje przeciwnika i tworząc bardzo niebezpieczne kontry. Po jednej z takich kontr zdobyliśmy czwartą bramkę, która w ostatecznym rozrachunku dała nam zwycięstwo.

SPARTA SZEPIETOWO – OSIR HAJNÓWKA 3:4 (2:2)

Bramki: Jakub Bowtruczuk-3 ; Bartosz Olszewski – 1