News zdjęcie id 328

IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE

16.05.2017

Lekkoatletyczne szranki

Tydzień po rywalizacji gimnazjalistów w szranki lekkoatletyczne stanęli uczniowie Szkół Podstawowych z klas szóstych i młodsi. W większości byli to zawodnicy, którzy uprzednio rywalizowali w czwórboju.

Igrzyska LA na szczeblu powiatowym odbyły się 12 maja 2017r. na stadionie OSiR Hajnówka. W sześciu konkurencjach biegowych (60m, 200m, 600m, 1000m, sztafeta 4x 100m), w dwóch konkurencjach rzutowych (pchnięcie kulą, rzut oszczepem) i skoku w dal rywalizowało 92 zawodników i zawodniczek z siedmiu szkół powiatu hajnowskiego. W pierwszej konkurencji tj. biegu krótkim na 60 m. trzy pierwsze zawodniczki miały bardzo zbliżone czasy i o kolejności zadecydowały setne sekundy. Ostatecznie zwyciężyła Amelia Kurhaniewicz (SP 3 Hajnówka) z czasem 9,24. Wśród chłopców zdecydowanym zwycięzcą został Igor Jastrzębski (SP Narewka) - 8,67.

W wydłużonym sprincie na 200 m. zwycięzcami zostali: Róża Pryczynicz (SP 3 Hajnówka) – 32,31 i Jakub Kościuczuk (SP 6 Hajnówka) – 30,15. Biegi średnie zdominowali zawodnicy z Narewki. Wprawdzie na 600 m. dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Suchodoła (SP 2 Hajnówka) – 2,05,00, to sześćsetkę chłopców wygrał Igor Jastrzębski (SP Narewka) – 1,54,59, a 1.000 m. Łukasz Klimiuk (SP Narewka) – 3,38,60.

Skok w dal to najdłużej trwająca konkurencja. Poza skokiem próbnym każdy z uczestników miał trzy próby mierzone. W tej rywalizacji najlepsze wyniki osiągnęli: Roksana Kozar (SP 2 Hajnówka) – 3,69 m. i Tomasz Niepogoda (SP Dubiny) – 4,13 m. W konkurencjach technicznych (kula,oszczep) również dominowała Narewka zdobywając dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal. Zwycięzcy w pchnięciu kulą: Anna Radzivontchyk (SP Narewka) – 6,73 m., Marcel Tokajuk (SP 6 Hajnówka) – 10,75 m. Oszczep najdalej wyrzucili: Julia Maciuka (SP 2 Hajnówka) – 13,59 m. i Jakub Kołecki (SP Narewka) – 19,77 m.

Ostatnia i najbardziej widowiskowa sztafeta 4 x 60 m., to podwójna wygrana uczniów i uczennic z SP 2 Hajnówka. Dziewczęta pokonały o nie całą sekundę SP 3 Hajnówkę, a chłopcy dzięki dyskwalifikacji Narewki również uplasowali się na pierwszym miejscu z czasem 38,60.

PEŁNE WYNIKI

Był to kolejny sprawdzian przed zbliżającymi się Finałami Grupy Południowej, które odbędą się dnia 29.05.2017r. o godz.10.00 na stadionie MOSiR w Białymstoku. Zgłoszenia przez SRS do dnia 17 maja 2017 r.

Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce. Sędziami konkurencji byli nauczyciele wychowania fizycznego uczestniczących szkół, pracownicy OSiR oraz Roman Sacharczuk (trener sekcji LA KS.Puszcza – Parkiet Hajnówka.

Impreza została dofinansowana przez Starostwo Powiatowe, a medale ufundował Urząd Miasta w Hajnówce.

Informuję, że został zmieniony termin zawodów w Trójboju LA. Powyższe zawody odbędą się w dniu 6 czerwca (wtorek) 2017 r. o god.10.00 na „Orliku” przy ZS 1 Hajnówka. Szczegóły zostaną przesłane w oddzielnym komunikacie.

Organizatorzy życzą wielu sukcesów sportowych na półfinałach i finałach wojewódzkich.

Przewodniczący Powiatowego SZS                                                                                                                  Janusz Ludwiczak