Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 323

XVII PÓŁMARATON HAJNOWSKI - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

09.05.2017

Zapraszamy do Krainy Żubra - pod takim hasłem 20 maja 2017 roku po raz XVII miłośnicy biegania spotkają się w Puszczy Białowieskiej. Niezmienna trasa i piękno puszczańskiego krajobrazu nie umkną uwadze nawet najszybiej biegnących zawodników. Nie sposób bowiem nie zauważyć rosnących wzdłuż drogi potężnych dębów czy świerków o rozmiarach rzadko spotykanych w innych regionach Polski.

LISTA STARTOWA: TUTAJ

Przedstawiamy niezbędne informacje, dotyczące przebiegu imprezy.

 1. Biuro zawodów otwieramy już w piątek 19 maja o godzinie 15.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego, przy ulicy Parkowej (w miejscu startu honorowego i mety). Przy odbiorze pakietu startowego należy bezwzględnie okazać dowód osobisty!

Tego dnia biuro zamykamy o godzinie 21.00.

Zgłaszający się zawodnicy, oprócz odebrania pakietu, będą mogli skorzystać z bufetu kawowego.

W skład pakietu startowego wchodzą: imienny numer startowy, pamiątkowy ręcznik sportowy, czujnik do pomiaru czasu, bon na obiad, prysznic, biesiadę, godzinna wejściówka do Parku Wodnego, worek na odzież, napój izotoniczny oraz regionalna niespodzianka.

 1. Wydawanie pakietów startowych odbywać się będzie również w sobotę dnia 20 maja w Amfiteatrze Miejskim w godz. od 8.00 – 9.30.

 2. Parking dla uczestników będzie dostępny na placu Urzędu Miasta Hajnówka przy ulicy Zina 1 oraz wzdłuż ulicy Parkowej. Wszelkich informacji udzielać będą służby techniczne organizatora, oznakowane w sposób widoczny identyfikatorami.

 3. Powitania gości oraz uroczystego otwarcia biegu dokona Burmistrz Miasta Hajnówka w asyście orkiestry dętej Straży Pożarnej. Start honorowy o godzinie 10.30 - zawodnicy biegną ok. 200 metrów do czekających autobusów, po czym zostają przewiezieni do Białowieży na start ostry (wszystkie ubrania można zostawić w autobusach nr 1 i 2 - będą na Was czekały w Hajnówce). Start ostry o godzinie 12.00 z parkingu w Białowieży.

 4. Na trasie, na 6, 12 i 18 kilometrze, będą punkty odżywcze z wodą mineralną i napojami oraz gorzką czekoladą. Na mecie dodatkowo banany i pączki. Każdy z zawodników, który ukończy bieg otrzyma imienny, pamiątkowy medal.

 5. Następnie zapraszamy zawodników pod prysznic do Parku Wodnego (półgodzinny bilet) oraz na obiad do stołówki przy Zespole Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego. Droga będzie oznakowana, a odpowiednie bileciki będą przypięte do numeru startowego.

 6. Uczestnicy Półmaratonu otrzymują dodatkowo 60 – minutowy bilet wstępu na pływalnię do wykorzystania w dniach 18 – 21 maja (pakiet można odebrać wcześniej po telefonicznym uzgodnieniu). 

 7. Dekoracja zwycięzców biegu (kat. open, kat. wiekowe, kat. powiat hajnowski, kat. drużynowa) i losowanie nagród to oficjalny finał naszego Półmaratonu. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie na koronie hajnowskiego Amfiteatru i czas ruszać w Puszczę, dokąd zawodników w otoczenie pięknej przyrody na degustację pieczonego dzika i specjałów kuchni regionalnej zawiozą autobusy Zakładu Komunikacji Miejskiej w Hajnówce.

 8. Uczestnicy spotkania integracyjnego zostaną przewiezieni do Ośrodka Edukacji Leśnej „Jagiellońskie”. Wyjazd z Amfiteatru o godz. 16.30.

 9. Powrót z biesiady do Hajnówki w godzinach: 20.00, 20.45, 21.20 i ok 21.50. Wszystkie autobusy wracają przez Białowieżę, dojeżdżają do Żubrówki i jak jest potrzeba przez wsie puszczańskie (Pogorzelce, Teremiski, Budy) na parking przy Urzędzie Miasta - obok Amfiteatru.

 10. W niedzielę, 21 maja, o godzinie 10.00 Nadleśnictwo Hajnówka zaprasza na 3 – godzinny przejazd kolejką wąskotorową do miejscowości Topiło. Zawodnicy bezpłatnie, po okazaniu numeru startowego; pozostali zgodnie z cennikiem.

Małgorzata Muszkatel

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.